Derby County Anglie - Derby County - Zprávy

Chelsea FC - Derby County 6:1

Chelsea neměla problémy s posledním Derby a po vysoké výhře 6:1 ztrácí na vedoucí Arsenal pouze pět bodů, přičemž má ještě jeden zápas k dobru. Hrdinou utkání na Stamford Bridge se stal autor čtyř branek Frank Lampard.

Chelsea se postaví trpaslík z Derby

Souboj Davida s Goliášem je nachystán mimo jiné na středeční večer. Od devíti hodin přivítá na Stamford Bridge třetí Chelsea beznadějně poslední Derby County a zaváhání si určitě nepřipouští.

Derby County - Sunderland AFC 0:0

Souboj týmů ze spodu tabulky Premier League skončil remízou 0:0, a tak si Derby a Sunderland ke svým statistikám připsaly jen po bodu.

Souboj o záchranu nabídnou hráči Derby a Sunderlandu

Rozhodně nejméně láká ze sobotní nabídky Premier League souboj dvou sestupem ohrožených celků, Derby a Sunderlandu. O něco lépe jsou na tom hosté, Beranům to však pod Paulem Jewellem šlape taky nad očekávání.

Savage unikl pokutě

Bývalý velšský fotbalový reprezentant Robbie Savage jen o vlásek unikl pokutě od vedení Derby. Třiatřicetiletý záložník oslavil nedávný přestup z Blackburnu koupí Mercedesu CL AMG v klubových barvách za 160.000 liber (asi 5,6 milionu korun). Šéfy posledního celku Premier League tím však pořádně rozlítil, protože to vzhledem k hráčovým mizerným výkonům považovali za provokaci.

Wigan Athletic - Derby County 2:0

Důležitost zisku tři bodů z tohoto utkání si uvědomovali oba aktéři, a proto se zaměřili převážně na pečlivou defenzívu. Gólových příležitostí bylo k vidění jako šafránu, ale i přesto může Wigan slavit výhru 2:0, díky které se opět o něco víc vzdálil sestupovým příčkám.

Preview: Wigan Athletic - Derby County

Záchrana Derby se už spíše přesunula pouze do oblasti teorie a pokud Berani nevyhrají ani nad Wiganen, pravděpodobnost, že si i příští sezónu zahrají nejvyšší soutěž, bude minimální.

Brian Clough – Chůze po tenkém ledě

Kdyby se vyhlašoval nejlepší anglický kouč historie, měl by velkou příležitost stanout na nejvyšším stupínku. Řeč je o Brianu Cloughovi, pro většinu fanoušků Nottinghamu Forrest nejvýraznější osobnosti, která se kdy v jejich týmu objevila.

Derby County - Tottenham Hotspur 0:3

Tottenham potvrdil roli favorita a i přesto, že se nemohl dlouhou dobu prosadit, z Derby si veze tři body. Skvělý výkon opět podal gólman Čech, který udržel čisté konto.

Derby chce proti Spurs opět bodovat

Derby by rádo svou bodovou sérii prodloužilo v zápase s Tottenhamem už na číslo 3. Tentokrát se ale s remízou spokojit nechce. Podaří se svěřenců Paula Jewella zastavit rozjeté "Kohouty"? Odpověď na tuto otázku budeme znát v průběhu sobotního večera.

Birmingham City - Derby County 1:1

Derby potvrdilo zvedající formu. Po senzační remíze z minulého kola proti Manchesteru City dnes stejným výsledkem vybojovalo bod také v Birminghamu.

Preview: Birmingham City - Derby County

Derby dvou nováčku letošního ročníku tentokrát nabídne nesmírně zajímavý a pro oba celky důležitý zápas. Birmingham v roce 2008 ještě nevyhrál jediné utkání, ale tuto sérii chce kouč McLeish nyní ukončit a má k tomu vskutku výbornou příležitost.

Derby bylo blízko senzační výhře nad Citizens

Na pořádnou senzaci bylo zaděláno na Pride Parku, domácí Derby zde ještě v 62. minutě vedlo nad Manchesterem City 1:0, ale mladičký střelec Dean Sturridge alespoň zachránil pro své barvy remízu.

Preview: Derby County - Manchester City

Manchester přišel kvůli nepovedeným zápasům z poslední doby v tabulce o pohárové příčky. Z posledních šesti zápasů vyhrál jediný, avšak do Derby si přijel pro tři body.

Portsmouth FC - Derby County 3:1

V Portsmouthu se po úvodních minutách schylovalo k překvapenímu kola. Před přestávkou však dvěma góly otočil stav utkání domácí Benjani a na začátku druhé půle dokonal svůj hattrick. Konečný stav po devadesáti minutách zněl 3:1 pro Pompey.