Everton FC Anglie - Everton FC - Zprávy

Veterán Young červenou nakopl Reds. Liverpool v derby skolil Everton zásahem z penalty

Liverpool porazil v devátém kole Premier League na svém hřišti Everton 2:0. Domácí se i přes výraznou herní převahu trápili v zakončení, cestu ke skórování jim však usnadnil 38letý Ashley Young, jenž byl na konci první půle vyloučen. Po změně stran tak přisoudil Reds již devátou výhru z posledních 11 utkání s městským rivalem hraných na Anfieldu Mohamed Salah, jenž dvěma zásahy minimálně na několik hodin posunul svůj tým do čela ligového pelotonu.

Merseyside derby sobotním šlágrem kola

V sobotu po obědě odstartuje program 9. kola anglické Premier League liverpoolský duel mezi domácím Liverpoolem a Evertonem. Po reprezentační přestávce se svěřenci Jürgena Kloppa nachází na čtvrté příčce a mají o 11 bodů více než Toffees, kteří se trápí na konci tabulky.

Bournemouth ostrouhal i s Evertonem. Karamelky si osladily první domácí výhru třemi góly

Fotbalisté Evertonu pohodlně zvítězili v osmém kole Premier League na vlastní půdě nad Bournemouthem 3:0. Hostům se lepila smůla na paty již od začátku utkání, poněvadž první gól přišel po podklouznutí Ilji Zabarného. Následně nešťastnou srážku dvou jejich hráčů potrestal Jack Harrison, jenž se podepsal pod další brankou asistencí. Bournemouth tak po debaklu od Gunners dostal naděleno i od družiny z Liverpoolu a stále čeká na první tři body v letošním ročníku. Naopak Karamelky poprvé od startu sezony doma triumfovaly.

Dokáže Everton odčinit překvapivou porážku s Lutonem?

V osmém kole anglické Premier League na sebe narazí dva trápící se týmy, Everton doma v Goodison Parku přivítá Iraolův Bournemouth. Svěřenci Seana Dycheho o víkendu podlehli 1:2 nově postoupivšímu Lutonu Town, Cherries nestačili na Arsenal a utrpěli debakl 0:4.

Luton si připsal první vítězství v éře Premier League. Úspěch nováčka odnesl Everton

Everton prohrál v sedmém kole nejvyšší anglické soutěže na vlastním hřišti s Lutonem 1:2. Cestu k historicky prvnímu triumfu Kloboučníků v Premier League započal obránce Tom Lockyer. Zlatým písmem do kroniky skromného klubu však zůstane vryt Carlton Morris, jenž po půlhodině hry zaznamenal v konečném důsledku rozhodující zásah. Hosté se tak stali ve společnosti Burnley a Sheffieldu prvním nováčkem, jenž v této sezoně zaznamenal tříbodový úspěch.

Everton v záchranářském souboji hostí Luton

První vítězství v aktuálním ligovém ročníku si minulý víkend připsal Everton, který by na něj rád navázal v zápase, kde je jasným favoritem. Luton sice před týdnem poprvé bodoval, stále je však velkým otloukánkem.

"Karamelky" se konečně dočkaly sladké odměny. Na hřišti Brentfordu rozhodl Tarkowski

Everton v šestém kole Premier League ukončil čekání na ligové vítězství, když na půdě Brentfordu zvítězil 3:1. Karamelky se vedení ujaly již v šesté minutě po přesném zásahu Abdoulaye Doucorého, na trefu malijského záložníka ale domácí ještě v první půli zásluhou Mathiase Jensena odpověděli. Tým z Liverpoolu si přesto odvezl z Londýna všechny body, když o jeho vítězství rozhodl v 67. minutě svou druhou brankou v dresu Blues James Tarkowski.

Brentford hostí Everton, ten zatím na čeká na výhru

Brentford vyzve v rámci utkání šestého kola Premier League Everton. Bees jsou po pěti odehraných kláních na jedenácté příčce s šesti body, Toffees jsou až osmnáctí s jediným bodem.

Arsenal ponechal Everton ve smyčce neúspěchů. Smolař Martinelli dostal ideální náhradu

Fotbalisté Arsenalu se v pátém kole Premier League proti Evertonu dlouho trápili, nakonec si však z Goodison Parku odvezli vítězství 1:0. Londýňané svého soupeře od úvodních minut přehrávali, jenže Gabriela Martinelliho obral o gólovou radost v první půli ofsajd, aby Brazilec o několik minut později hřiště z důvodu zranění předčasně opustil. Vynucené střídání však nakonec vicemistra tolik nemrzelo, jelikož náhradník Leandro Trossard duel v 69. minutě rozhodl. Karamelky tedy i třetí domácí střetnutí prohrály totožným výsledkem.

Arsenal v neděli zamíří do neoblíbeného Goodison Parku

Arsenal se po reprezentační přestávce představí v Liverpoolu proti Evertonu. V Goodison Parku se však londýnskému celku dlouhodobě nedaří a svěřenci Mikela Artety se zde pokusí vyhrát poprvé od roku 2017. Před dvěma týdny si Toffees připsali první bod v sezoně za remízu 2:2 se Sheffieldem United, Gunners ve šlágru kola pak porazili Manchester United.

Společnost 777 Partners přikoupila do portfolia také Everton

Americká společnost 777 Partners koupila od podnikatele Farháda Moširího liverpoolský fotbalový klub Everton. Podle médií noví majitelé za klub Premier League zaplatí více než 550 milionů liber (15,7 miliardy korun).

Jamajský reprezentant Gray přestoupil z Evertonu do Al Ettifaqu

Jamajský reprezentant Demarai Gray odešel v den uzávěrky přestupů v Saúdské Arábii z Evertonu do Al Ettifaqu. Podle britských médií podepsal sedmadvacetiletý křídelní hráč v týmu trenéra Stevena Gerrarda čtyřletou smlouvu a Everton za něj dostane osm milionů liber (227 milionů korun).

Zachránce Evertonu opět přispěchal na pomoc, první bodový šíp Sheffieldu ale vyslal Archer

Fotbalisté Evertonu remizovali ve čtvrtém kole anglické Premier League na hřišti Sheffieldu United 2:2. Dobrý start Karamelek do zápasu obstaral ve 14. minutě Abdoulaye Doucouré. Tím byl mimo jiné ukončen gólový půst hostů trvající od posledního kola minulé sezony, kdy svou trefou zachránil liverpoolský celek mezi anglickou elitou právě důrazný záložník z Mali. Nováček na jeho trefu ale dokázal najít ještě v první půli hned dvojnásobnou odpověď, když nejprve srovnala čerstvá posila Cameron Archer a následně stejný hráč trefil tyč, od níž se míč odrazil do zad gólmana a poté i do sítě. Výslednou dělbu bodů nicméně zajistil Arnaut Danjuma.

Sheffield s Evertonem o první body

Sheffield United hostí v zápase čtvrtého kola Premier League Everton. Oba celky zahájily sezonu s nulou na kontě, hosté ještě nedali gól a jsou poslední. Domácí jsou z bezbodových týmů "nejlepší", skóre mají 2:5.