Fulham FC Anglie - Fulham FC - Zprávy

Střelci v Londýně dlouho mlčeli, United spasil v nastavení Fernandes

Manchester United vyhrál v 11. kole anglické nejvyšší soutěže na půdě Fulhamu 1:0. Herní krizí zmítané hosty postihla před duelem další kauza, když Marcus Rashford k nevoli trenéra zamířil jen pár hodin po prohraném derby se Citizens na večírek a proti Chalupářům chyběl v zápasové nominaci. I jeho absence přispěla k dalšímu nevýraznému ofenzivnímu výkonu Rudých ďáblů, který z pozice čtvrté rozhodčí sledovala Rebecca Welchová, teprve čtvrtá žena v historii Premier League, jež byla součástí rozhodcovského týmu. V nastavení druhé půle se však přece jen zvládl prosadit Bruno Fernandes.

Vyšlápne si Fulham na Man Utd?

Man Utd spadl znovu do výsledkové krize a zpět na vítěznou vlnu se může vrátit v sobotu na hřišti Fulhamu. S ním neprohrál už sedmnáct utkání v řadě ve všech soutěžích.

Ferguson napodobil počin Rooneyho, Fulham se i přes jeho gól z Brightonu vracel s bodem

Hráči Brightonu remizovali v 10. kole Premier League na svém hřišti s Fulhamem 1:1. Domácí šli za bodovým ziskem již od úvodní hvizdu, avšak zkraje zápasu v brance Chalupářů předváděl skvělý výkon Bernd Leno. Ani skvělé zákroky německého brankáře ale hostům k udržení čistého konta nestačily, neboť ve 26. minutě ho překonal přesnou ranou k levé tyči Evan Ferguson, jenž se stal prvním teenagerem od dob Wayna Rooneyho s alespoň 10 přesnými zásahy v anglické nejvyšší soutěži v rámci jednoho kalendářního roku. Ani povedené počínání irského útočníka ke třem bodům nevedlo, jelikož v 65. minutě sroval nádhernou ranou Joao Palhinha.

Brighton narazí na neoblíbený Fulham

Brighton dal ve čtvrtečním duelu Evropské ligy zapomenout na nepovedené výkony z minulých týdnů a doma porazil Ajax. Svěřenci Roberta De Zerbiho by výkon rádi zopakovali i v lize, kde je ovšem čeká neoblíbený Fulham.

Fulham odměnil Silvu, s koučem podepsal nový kontrakt

Třetí a zřejmě ne poslední sezonu na lavičce Fulhamu letos načal Marco Silva. 46letý portugalský kormidelník dnes uzavřel novou smlouvu, londýnský klub si jeho služby zajistil do června 2026.

Oceněný Son prožil další plodný večer. Premiant Postecoglou se vrátil s Kohouty do čela

Fotbalisté Tottenhamu v pondělní dohrávce devátého kola Premier League přehráli na domácí půdě Fulham 2:0. Tříbodové oslavy zařídil již ve 36. minutě zvolený Hráč měsíce Heung-Min Son, jenž tak potvrdil správnost rozhodnutí a zároveň vystřelil Kohouty zpět do čela tabulky. Ve druhém dějství dal razítko na tři body i James Maddison, kterému právě korejský útočník asistoval. Osobního úspěchu dosáhl také Ange Postecoglou, jenž se stal prvním trenérem, který ve svých úvodních devíti duelech v nejvyšší anglické soutěži získal 23 bodů.

Neporažený Tottenham chce potvrdit formu proti Fulhamu

Hráči Tottenhamu stále v této sezóně nepoznali hořkost ligové porážky a v pondělní dohrávce je čeká třináctý Fulham, kterému mají co oplácet. Hosté na konci srpna vyřadili Spurs po penaltovém rozstřelu z EFL Cupu.

Sheffield dostál pověsti nejhoršího celku soutěže. Fulham vrátil do sedla vlastní gól brankáře

Hráči Fulhamu porazili v osmém kole Premier League před vlastními fanoušky Sheffield United 3:1. Hostující celek dlouho odolával ofenzivním nájezdům Chalupářů, nicméně v 53. minutě uspěl Bobby De Cordova-Reid. Menší zaváhání přišlo, když si jeden z obránců vstřelil vlastní branku, ale následně vzal vše do svých rukou Tom Cairney. Ten výstavní trefou, které za čáru pomohl ještě brankář Wesley Foderingham, zajistil Londýňanům po dvouzápasové pauze vítězství. Naopak nováček již počtvrté v řadě nebodoval a zůstal na posledním místě tabulky.

Fulham bude v souboji s Sheffieldem favoritem

V sobotním odpoledním utkání Premier League se na Craven Cottage střetnou Fulham a Sheffield United, oba týmy budou chtít napravit nedávné porážky 0:2. Cottagers v pondělí podlehli v západolondýnském derby Chelsea, Blades pak dle očekávání padli proti West Hamu.

Chelsea po měsíci hrůzy pookřála, proti Fulhamu přispěchali s živou vodou Mudryk s Brojou

Fotbalisté Chelsea zvítězili v sedmém kole Premier League na stadionu Fulhamu 2:0. Dlouhodobé ofenzivní trápení hostů skončilo v 18. minutě, kdy vstřelil první ligový gól Blues od konce srpna Mychajlo Mudryk, pro něhož zároveň šlo o premiérovou trefu v dresu svého týmu od lednového přestupu z Šachtaru Doněck. Prakticky okamžitě na něj navázal Armando Broja, který zajistil, že na rozdíl od září budou mít na Stamford Bridge při obvyklé anketě o gól měsíce na výběr z více než jedné možnosti.

Chelsea se pokusí prolomit trápení na hřišti Fulhamu

Kdo by to byl před startem loňské sezony čekal, že tehdejší nováček Fulham zakončí sezonu v pořadí před mocně vyzbrojenou Chelsea. Podobně překvapivý je také fakt, že i dalším ročníku se zatím Cottagers vyhřívají výše.

Vyrovnanost londýnských celků se potvrdila. Crystal Palace zachraňoval Johnstone

Hráči Fulhamu remizovali v šestém kole Premier League na hřišti Crystal Palace 0:0. Největší příležitost k prolomení bezbrankového stavu měl v zápase dvou londýnských celků ve 36. minutě Raúl Jiménez, jeho tvrdý pokus však zneškodnil brankář Sam Johnstone. Vzájemný duel tak potvrdil, že jsou oba soupeři v úvodu sezony velmi vyrovnaní, jelikož se v tabulce nachází hned vedle sebe, přičemž mají shodně zapsáno po dvou výhrách, remízách i porážkách.

Crystal Palace v londýnském derby vyzve Fulham

V sobotu odpoledne bude na Selhurst Park k vidění londýnské derby, domácí Crystal Palace vyzve Fulham. Orli v posledním kole podlehli po vyrovnaném průběhu Aston Ville, hosté si minulý týden do tabulky připsali tři body po výhře nad Lutonem.

Nováčkovská daň stále nedosáhla pro Luton stropu. Fulham sklidil body díky robustnímu Brazilci

Hráči Fulhamu vyhráli v pátém kole Premier League nad Lutonem 1:0. Jedinou přesnou trefu v utkání zaznamenal po hodině hry Carlos Vinícius, jenž si našel odražený míč v pokutovém území. Hráči v oranžových dresech sice měli po dobu celého klání řadu nadějných šancí, avšak ani z té největší v podání Jacoba Browna gól nevytěžili, a tak jsou i nadále potopení na posledním místě anglické nejvyšší soutěže bez jediného bodu.

Fulham by měl v sobotu proti Lutonu uspět

Fulham se bude snažit poprvé od května zvítězit v lize na Craven Cottage, v sobotu v Londýně přivítá nově postoupivší Luton Town. Svěřenci Marca Silvy před dvěma víkendy prohráli na hřišti mistrovského Manchesteru City 5:1 a hosté na své první body v nejvyšší soutěži stále ještě čekají.