RSC Anderlecht Belgie - RSC Anderlecht - Zprávy

Slavia zkusí v závěrečném předkole EL zaskočit Anderlecht

Slávisté při návratu do pohárů po téměř sedmi letech dokázali v kvalifikaci Evropské ligy vyřadit Levadii Tallinn i Rio Ave, ale pokud se chtějí probojovat do skupiny, potřebují ještě v závěrečném 4. předkole zdolat zatím nejtěžšího soupeře Anderlecht. Druhý tým uplynulého ročníku belgické ligy je favoritem.

Záložník Defour je nejdražší posilou v historii Burnley

Anderlecht se v playoff o účast v základní skupině Evropské ligy proti Slavii bude muset obejít bez svého kapitána. Bruselský celek dnes oficiálně opustil záložník Steven Defour, který přestoupil do Burnley...

Anderlecht podle Sportu usiluje o sparťanského obránce Brabce

Bruselský Anderlecht by podle informací deníku Sport rád získal obránce Sparty Jakuba Brabce. Za třiadvacetiletého fotbalistu nabízí dva miliony eur (asi 54 milionů korun), ale pražský klub požaduje o milion eur více.

Anderlecht je opět bez trofeje a loučí se s koučem Hasim

Bývalý albánský reprezentant Besnik Hasi po dvou úplných sezonách v Anderlechtu končí. Klub se s ním rozloučil čtyři dny poté, co RSCA finišovalo sedm bodů pod mistry z Brug. Hasiho místo teď má zaujmout jeden z trojice Morten Olsen, Neil Lennon a Stefano Pioli...

RSC Anderlecht - Šachtar Doněck 0:1

Fotbalisté ukrajinského Šachtaru Doněck dokázali potvrdit úlohu favorita na půdě belgického Anderlechtu a slibné úvodní vítězství z prvního utkání v poměru 3:1 bez větších potíží udrželi. V celém utkání disponovali výbornou obranou a sami navíc rozhodli o nejtěsnější výhře ve třetí nastavené minutě zásluhou střídajícího Eduarda, který pobyl na hřišti zhruba dvě minuty. Vítěz poháru UEFA z roku 2009 se tak po zásluze probojoval do čtvrtfinále Evropské ligy.

Preview: RSC Anderlecht - Šachtar Doněck

Fotbalisté Šachtaru Doněck dobře vstoupili do osmifinále Evropské ligy a na půdu belgického Anderlechtu si vezou dvoubrankový náskok, v prvním zápase totiž zvítězili 3:1. Nyní je v Bruselu čeká mnohem obtížnější zkouška, nicméně vzhledem k aktuální situaci jsou považováni za mírné favority. Pro belgický výběr by byl postup do další fáze obrovským úspěchem a rozhodně se o něj ještě bude chtít poprat.

Šachtar Doněck - RSC Anderlecht 3:1

Fotbalisté ukrajinského Šachtaru Doněck potvrdili úlohu favorita proti belgickému Anderlechtu a do odvety si vezou velmi nadějný výsledek v poměru 3:1. Domácí výběr se už během prvních pětadvaceti minut dostal do dvoubrankového vedení, a i když soupeř v polovině druhého dějství snížil, tak Šachtar dokázal v azylu ve Lvově ještě jednou skórovat. Zhruba deset minut před koncem zařídil dvougólový náskok Eduardo.

Preview: Šachtar Doněck - RSC Anderlecht

Hráči Šachtaru Doněck dokázali v prvním vyřazovacím kole EL zdolat silné německé Schalke po výsledcích 0:0 a 3:0, nyní mají při své cestě do čtvrtfinále papírově snadnějšího protivníka. Ukrajinský velkoklub v prvním zápase přivítá belgický Anderlecht a bude plnit úlohu favorita. Hosté dokázali v předchozí fázi vyřadit řecký Olympiakos, když na půdě soupeře postoupili díky dvěma brankám až v prodloužení.

Olympiakos Pireus - RSC Anderlecht 1:2e

Nejdramatičtější bitvu odvet zápasů Evropské ligy spolu sehrály výběry řeckého Olympioakosu a belgického Andrelechtu, kterou rozhodl až dvěma brankami v prodloužení hostující ghanský záložník Frank Acheampong. Úvodní duel vyhrál belgický celek v poměru 1:0, stejným výsledkem skončila i odveta na řecké půdě po základní hrací době. Nastavení lépe zvládl Anderlecht a po vítězství 2:1 postupuje do osmifinále.

Preview: Olympiakos Pireus - RSC Anderlecht

Fotbalisté řeckého Olympiakosu nedokázali potvrdit úlohu favorita proti Anderlechtu a v domácí odvetě mají rozhodně co napravovat. Na belgické půdě prohráli nejtěsnějším poměrem 0:1 a určitě budou chtít udržet čisté konto, v opačném případě by totiž museli vstřelit hned tři branky. V lize momentálně nemají konkurenci a naprosto suverénně se nacházejí na vedoucí pozici, naopak jeho protivník musí u titul ještě hodně bojovat.

RSC Anderlecht - Olympiakos Pireus 1:0

Belgický Anderlecht dokázal překvapit favorizovaný řecký Olympiakos a po vyrovnaném průběhu ho nakonec udolal nejtěsnějším poměrem 1:0, vytvořil si tak slušnou pozici do odvety, která je na programu příští týden. Gólové šance byly k vidění na obou stranách a to především v prvním poločase, nicméně o jedinou branku čtvrtečního střetnutí se postaral v 68. minutě obránce Kara Mbodj, který také vítěznou trefu náležitě oslavil.

Preview: RSC Anderlecht - Olympiakos Pireus

Fotbalisté řeckého Olympiakosu Pireus byli velmi blízko postupu do osmifinále Ligy mistrů, ovšem na závěr skupiny nezvládli domácí duel s Arsenalem a nakonec se museli smířit jen s účastí v jarní fázi Evropské ligy, i když získali devět bodů. Nyní budou plnit úlohu mírného favorita proti belgickému Anderlechtu, který postoupil ve skupině J v EL z druhého místa s deseti body a rozhodně bude chtít favorita tohoto dvojzápasu potrápit.

RSC Anderlecht - Qarabağ Ağdam 2:1

Anderlecht nakonec důležitý zápas zvládl lépe než Karabach a po Tottenhamu se stal druhým postupujícím ze skupiny J. Hosté potřebovali v Belgii zvítězit, dokázali se tam ovšem pouze ujmout vedení zásluhou Daniho Quintany. Domácí reagovali brzy, a to díky Andymu Najarovi a Stefanovi Okakovi. A výhru už z rukou nepustili.

Preview: RSC Anderlecht - Qarabağ Ağdam

Anderlecht bojuje s Karabachem a na dálku i s Monakem v posledním kole o postup do jarní části Evropské ligy. Po minulém důležitém skalpu na půdě knížecího klubu mu nyní stačí jediné, a to zvítězit. Jakýkoli jiný výsledek by mohl být komplikací, to by však francouzský tým musel zvítězit v Tottenhamu.

AS Monaco - RSC Anderlecht 0:2

Monaco si zkomplikovalo cestu za postupem, protože v přímém souboji o druhé místo prohrálo na vlastním stadionu s Anderlechtem. Belgický celek se tak dostal o bod před svého francouzského soupeře.