1. FC Slovácko Česko - 1. FC Slovácko - Zprávy

Čáslav prodala první ligu Slovácku

Druhým nováčkem v první fotbalové lize bude 1. FC Slovácko. Klub z Uherského Hradiště koupil práva na nejvyšší soutěž od Zenitu Čáslav, který obsadil druhé postupové místo ve druhé lize za Bohemians 1905. ČTK to dnes oznámil sportovní manažer Čáslavi Martin Svoboda.

Čáslav si vybojovala postup, který zřejmě nevyužije

Jen krátké trvání může mít euforie fotbalistů Zenitu Čáslav. Po 29. kole druhé ligy a výhře 3:2 v Mostě si sice vybojovali postup do nejvyšší soutěže, vedení ho ale zřejmě kvůli omezenému zázemí klubu nevyužije. Člen dozorčí rady Zenitu Josef Rajm dokonce řekl, že klub už je v kontaktu s Hradcem Králové a Slováckem, které chtějí první ligu odkoupit.

Teplický kouč Plíšek: Jsem na tým hrdý

Teplický trenér Jiří Plíšek byl rád, že se jeho svěřenci ve finále Poháru ČMFS proti druholigovému Slovácku dokázali vyrovnat s rolí favorita. Severočeši tak splnili sezónní cíl - budou hrát příští rok evropské poháry.

Teplice porazily ve finále poháru Slovácko, čeká je Evropská liga

Teplice podruhé vyhrály Pohár ČMFS. Ve finálovém utkání v Praze na Strahově porazili Severočeši brankou Bosňana Mahmutoviče druholigové Slovácko 1:0 a zopakovali svůj triumf z roku 2003. Tepličtí zároveň postoupili do čtvrtého předkola nově vzniklé Evropské ligy.

Slovácko může být prvním druholigovým vítězem Poháru ČMFS

Fotbalisté Slovácka se mohou stát prvním druholigovým týmem, který získá prvenství v Poháru ČMFS. Jejich středečním finálovým soupeřem bude v Praze na Strahově prvoligový celek FK Teplice, který nastoupí do zápasu rozhodně v roli favorita.

Slovácko dokonalo překvapení. Slavii i podruhé porazilo

Slovácko postoupilo do finále Poháru ČMFS, když v odvetném semifinále porazilo Slavii Praha 2:1. První zápas v Praze Slovácko vyhrálo 1:0. Slavia sice vedla od 65. minuty po brance Ivany, šest minut před koncem ale vyrovnal Ondřejka a v 90. minutě vstřelil druhý gól Cleber.

Slavia prohrála v úvodním semifinále poháru se Slováckem

Fotbalisté mistrovské Slavie překvapivě podlehli v úvodním semifinálovém utkání Poháru ČMFS doma druholigovému Slovácku 0:1. O vůbec první porážce vedoucího týmu nejvyšší soutěže v novém Edenu rozhodl gólem v 63. minutě Formánek. Odveta se hraje za týden v Uherském Hradišti.

Sparta a Slavia se v Poháru ČMFS mohou potkat až ve finále

Až ve finále Poháru ČMFS může případně dojít na pražské derby mezi Slavií a Spartou. Rozhodlo se o tom při dnešním losování semifinálových dvojic. Mistrovské Slavii los přisoudil druholigové Slovácko, Spartu čekají Teplice.

Slovácko se obrátilo na FIFA

Vedení druholigového Slovácka podalo podnět k disciplinárnímu řízení u mezinárodní fotbalové federace FIFA v kauze Maria Ličky, v níž má Baník Ostrava uhradit neoprávněně vyplacenou náhradu ve výši přibližně šest milionů korun.

Slovácko se přiblížilo semifinále

Slovácko jako poslední druholigový účastník Poháru ČMFS přivítal na svém stadiónu krizí se zmítající Baník Ostrava. Ten chtěl alespoň z části odčinit své poslední nevydařené výsledky, jenže opět neuspěl. Po gólu z penalty prohrál 0:1.

Ostrava má vrátit Slovácku pět milionů korun za Maria Ličku

Vedení fotbalistů Baníku Ostrava má druholigovému klubu 1. FC Slovácko zpětně vrátit necelých pět milionů korun za přestup Maria Ličky do Southamptonu. Rozhodla tak mezinárodní sportovní arbitráž CAS ve švýcarském Lausanne. Zástupci Baníku však tvrdí, že se hodlají řídit verdiktem českých fotbalových orgánů.

Slovácko vyhrálo arbitráž

Fotbalový klub 1.FC Slovácko vyhrál u arbitrážního sportovního soudu v Lausanne spor s Baníkem Ostrava. Ten teď Slovácku musí zaplatit necelých pět milionů korun. Jednalo se o nesrovnalosti v souvislosti s přestupem Maria Ličky z Baníku na jih Moravy v roce 2005.

Druhým finalistou je Brno

Druhým finalistou Tipsport ligy se stalo Brno, o celkové vítězství si to rozdá s Kladnem.

Shrnutí podzimu druhé ligy

Máme za sebou další zajímavý fotbalový půlrok ve druhé nejvyšší české soutěži. O postup bojují týmy, od kterých se to před sezónou moc nečekalo, zatímco favorizované celky se povětšinou trápí.