1. FC Slovácko Česko - 1. FC Slovácko - Expres Zprávy

20.05.202317:47

Slovácko přišlo o Reinberka

Slovácko dohrávalo zápas se Sigmou bez Petržely, Daníčka a Trávníka, kteří přišli k újmě během zápasu, zároveň však Martin Svědík musel dělat také jednu změnu v základní sestavě na poslední chvíli. Při rozcvičce se zranil naposledy raději šetřený Petr Reinberk, kterého nahradil Vlasij Sinjavskij.

fcslovacko.cz
20.05.202315:52

Slovácko dohrává bez Petržely

Milan Petržela nedohrál dnešní zápas proti Olomouci, záložník Slovácka se v první půli zranil a musel střídat.

14.05.202321:21

Svědík: Boj o čtvrté místo zůstává otevřený

Slovácko remizovalo v Ďolíčku s Bohemians 1905 a zůstává na pátém místě o bod právě za "Klokany". "Od počátku utkání, až na pár pasáží, jsme byli aktivnějším celkem, který měl častěji v držení míč. To, co nás zlobí, je, že hrajeme po šestnáctku, a i když jsme se do šestnáctky dostali a měli jsme v ní pár závarů a dvě tři šance, buď to neproměníme, nebo nemáme kvalitu z hlediska posledních 20 metrů. Je znát, že jsme přišli o ofenzivní hráče, trápí nás to celou sezonu. Na gól se nadřeme. Nestačí ani tlak a to, že máte víc ze hry. Naopak u Bohemky, ať už z nakopávaných balonů nebo standardek, bylo vidět, že je v šestnáctce ohromně nebezpečná, že má hráče, kteří si umí najít prostor. Pracovali jsme ale v tomhle dobře. Dovolili jsme Bohemce minimum. Až na standardní situace a pár závarů si nepamatuju, že by měla vážnější věc. Byli jsme na utkání dobře připravení. Boj o čtvrté místo je pořád otevřený," řekl po utkání trenér Martin Svědík.

ČTK
06.05.202321:37

Každý bod z venku je cenný, řekl Svědík

Slovácko na úvod nadstavby v Plzni dvakrát prohrávalo, přesto se nevzdalo a odváží si plusový bod za remízu 2:2. "Jsem samozřejmě spokojený, že jsme za nepříznivého stavu reagovali, dvakrát vyrovnali a máme bod. Ale určitě nemůžu být spokojený s určitými pasážemi hry. Ať už to byl první poločas nebo některé věci ve druhém poločase. Ale musím si cenit toho, že mužstvo pracovalo až do konce. V tabulce máme bod navíc, příště jedeme na Bohemku. Uvidíme, jak bude Bohemka hrát zítra (na Slavii). Myslím, že budou rozhodovat zápasy s Bohemkou nebo s Olomoucí. Na venkovních hřištích je každý bod cenný," uvedl po utkání hostující trenér Martin Svědík.

ČTK
30.04.202317:22

Reinberk se dostal do Klubu legend

Slovácko zásluhou Petra Reinberka vyhrálo lokální souboj s Brnem, zkušený obránce skóroval ve svém jubilejním 300. ligovém zápase, čímž se dostal do Klubu legend.

twitter.com/fortunaligacz
05.04.202317:42

Slovácko dohrává bez Doskiho

Merchas Doski vinou zranění nedohraje za Slovácko probíhající ligový zápas v Jablonci. Irácký reprezentant odstoupil po necelé půlhodině, na trávníku ho nahradil Jan Kalabiška, jenž do přestávky otevřel skóre.

11.03.202310:07

Jablonec - Slovácko odloženo

Ligová fotbalová asociace (LFA) odložila nedělní utkání 23. kola první ligy mezi Jabloncem a Slováckem. Po vytrvalém dešti z minulých dní a ranním vydatném sněžení je hrací plocha na stadionu na Střelnici nezpůsobilá. V tiskové zprávě o tom informovala LFA. Náhradní termín bude určen v nejbližších dnech.

ČTK
28.02.202315:57

Vecheta prodloužil se Slováckem

Dvacetiletý útočník Filip Vecheta prodloužil se Slováckem smlouvu do konce června 2025. Klub z Uherského Hradiště o tom informoval na svém webu.

"Už nějakou dobu jsem se o prodloužení smlouvy bavil s agenty a hlavně s rodiči. Došli jsme k tomu, že pro mě bude nejlepší tady zůstat a podepsat novou smlouvu. Jsem rád, že jsem dostal další šanci tady. Budu se snažit makat dál," prohlásil Vecheta.

Mládežnický reprezentant zaznamenal v 35 ligových utkáních tři branky. V minulé sezoně se Slováckem vyhrál domácí pohár, v aktuálním ročníku se s ním na podzim představil ve skupině Evropské konferenční ligy.

ČTK
26.02.202318:19

Mucha: V ofenzivě jsme byli bezzubí

Slovácko na Slavii prohrálo 0:2 a po zimní přestávce poprvé vyšlo naprázdno. "Představovali jsme si jiný průběh zápasu. Když to rozdělím na defenzivu a ofenzivu, tak v obraně jsme kromě dvou standardek jakž takž zvládli, ale v ofenzivě jsme byli bezzubí. Měli jsme snad jen jednu šanci. V prvním poločase jsme byli málo agresivní, mohli jsme předvést více směrem dopředu. Slavia měla dost standardek, u jedné jsme zaspali. Olayinka to výborně vyřešil. Slavii gól nahrál do karet, více se zatáhla a my jsme se těžko prosazovali do plné obrany. Do druhého poločasu jsme nevstoupili úplně často, byli jsme více na míči, ale bylo to jen ani ne po šestnáctku. Nedokázali jsme si vytvořit nějakou šanci, abychom Slavii zápas zkomplikovali. Myslím, že jedna porážka nás nepoznamená," řekl Josef Mucha, asistent trenéra Slovácka.

ČTK
20.02.202321:16

Procházka se osamostatnil od Vlčka

Václav Procházka nastoupil v neděli do ligového utkání s Pardubicemi, a zapsal tak v nejvyšší české soutěži svůj 437. zápas. Osamostatnil se tak v historických tabulkách od Stanislava Vlčka, který ve své kariéře zaznamenal 436 utkání, a odsunul ho na průběžné třetí místo. Procházka se o celkový primát na dálku pere s Milanem Petrželou ze Slovácka, ten má aktuálně na kontě 470 duelů.

twitter.com/footballzlin, fortunaliga.cz
19.02.202317:38

Nguyen zase udržel čisté konto

Plzeň odmítla možnost posunout se do čela tabulky poté, co Slavia jen remizovala v sobotu v Teplicích, na půdě Slovácka padla, přičemž lví podíl na domácím úspěchu měl také brankář Filip Nguyen. Moravský celek i díky němu udržel na ligové scéně už čtyřikrát čisté konto, pětkrát, pokud do statistik započítáme i MOL Cup, a jeho neprůstřelnost se už vyhoupla na 423 minut.

ČTK
31.01.202318:41

Nguyen do konce sezony ve Slovácku

Slovácko odmítlo uvolnit brankáře Filipa Nguyena do Vietnamu, kde má o jeho služby zájem FC Cong An Ha Noi. Důvodem je skutečnost, že se uherskohradišťský celek nedohodl se Spartou na návratu Milana Heči.

isport.cz
31.01.202318:14

Slovácko v zimě neposílí Heča

Milan Heča se v zimním přestupovém okně nepřesune ze Sparty Praha do Slovácka, jehož je odchovancem. Uherskohradišťský klub měl zájem o půlroční hostování, ovšem s tím protistrana nesouhlasila, zkušený brankář se proto vrátí po sezoně, kdy mu vyprší smlouva.

isport.cz
23.01.202322:16

Nguyen před odchodem ze Slovácka

Vietnamský celek FC Cong An Ha Noi má velký zájem o brankáře Filipa Nguyena ze Slovácka, jemuž nabízí odstupné ve výši necelých 18 milionů korun. Třicetiletý brankář, který má vietnamského otce, se měl původně stěhovat po sezoně, podle posledních zpráv však uherskohradišťský celek kývne na zimní transfer. Náhradou by se měl stát Milan Heča ze Sparty.

isport.cz
21.01.202315:18

Slovácko - Bravo 2:1 (0:1)

Přípravné fotbalové utkání v Poreči (Chorvatsko):

1. FC Slovácko - NK Bravo 2:1 (0:1)

Branky:
90.+1 Šašinka, 90.+5 Daníček z pen. - 27. Simon.

Sestava Slovácka: Nguyen - Reinberk (46. Tomič), Hofmann (60. Daníček), Kadlec (46. Břečka), Duskí (60. Holzer) - Daníček (46. Trávník), Kohút (60. Šašinka), Havlík - Petržela (60. Sinjavskij), Vecheta (75. Mihálik), Brandner (46. Kim Sung-pin). Trenér: Svědík.

18.01.202320:37

Nguyen míří do Vietnamu, nahradí ho Heča?

Třicetiletý brankář Filip Nguyen se přestěhuje ze Slovácka do Vietnamu, odkud pochází jeho otec. Jeho transfer se spíše uskuteční až po skončení sezóny, byť je na několika vietnamských serverech již vedený jako hráč FC Cong An Ha Noi, kde se měl již dohodnout na podmínkách přestupu. Svůj odchod z Moravy do Asie měl plánovat Nguyen již delší dobu, kontrakt má přitom ve Slovácku platný až do roku 2024. Podle informací isport.cz se jeho nástupcem má stát odchovanec Milan Heča, který se do Uherského Hradiště navrátí ze Sparty.

isport.blesk.cz
18.01.202317:06

Slovácko - Budafoki 0:1

Přípravné utkání v Poreči (Chorvatsko):

1. FC Slovácko - Budafoki (Maď.) 0:1 (0:0)

Branka: 83. Greksa z pen.

Sestava Slovácka: Fryšták (46. Borek) - Reinberk (60. Tomič), Šimko (60. Hofmann), Břečka (60. Kadlec), Doski (60. Kalabiška) - Daníček (60. Havlík), Trávník (60. Kohút), Brandner (60. Kim Sung-pin) - Šašinka (60. Petržela), Mihálik (60. Vecheta), Holzer (60. Sinjavskij). Trenér: Svědík.

ČTK
15.01.202317:46

Slovácko prodlouží se Svědíkem

Martin Svědík spojí i svoji další budoucnost se Slováckem. Osmačtyřicetiletý kouč se nechal slyšet, že jednání o prodloužení končící smlouvy finišují. "Je to na dobré cestě, počítám s tím, že zůstanu. Zviklali mě hráči," řekl Svědík pro server "isport.cz".

isport.cz
15.01.202314:12

Hajduk Split - Slovácko 1:1

Přípravné utkání v Umagu (Chorvatsko):

Hajduk Split - 1. FC Slovácko 1:1 (1:1)

Branky: 7. Krovinović - 22. Kim Sung-pin.

Sestava Slovácka:

Od začátku: Nguyen - Tomič, Hofmann, Břečka, Kalabiška - Petržela, Kim Sung-pin, Havlík, Kohút, Sinjavskij - Vecheta.

Od 60. minuty: Nguyen - Doski, Kadlec, Šimko, Reinberk - Holzer, Daníček, Trávník, Brandner - Šašinka, Mihálik. Trenér: Svědík.

ČTK
10.01.202316:22

Slovácko - Haaksbergen 5:0

Přípravné utkání v Turecku:

1. FC Slovácko - HSC Haaksbergen (Niz.) 5:0 (2:0)

Branky: 52. a 77. Sinjavskij, 28. Brandner, 45. Vecheta, 62. Šašinka.

I. poločas: Fryšták - Reinberk, Šimko, Kadlec, Doski - Daníček, Brandner, Kim Sung-pin, Kohút, Juroška - Vecheta.

II. poločas: Borek - Kalabiška, Hofmann, Tomič - Šuvalija, Havlík, Trávník, Holzer, Sinjavskij - Šašinka, Mihálik. Trenér: Svědík.