FC Zlín Česko - FC Zlín - Zprávy

Mladá Boleslav chce proti Zlínu učinit další krok vstříc pohárům

Poměrně povedené jarní výkony přiblížily Mladou Boleslav pozicím přinášejícím účast v evropských pohárech. Navázat na nedávné bodové zisky chce proti Zlínu, jehož aktuálně trápí úplně jiné starosti.

Úsporný bodový sběr Klokanů nezměnil ve Zlíně ani trumf s bundesligovou minulostí

Zlín remizoval ve 25. kole Fortuna ligy na domácím hřišti s Bohemians 2:2, dlouho však byli blízko výhře hostující Klokani. Pražany po povedené první půli dostal už do dvoubrankového vedení Ondřej Petrák. Bývalý hráč Norimberku, který z důvodu zranění naskočil do prvního ostrého duelu po více než roce, skóroval jen pár vteřin po vstupu na trávník. Ševci ale nesložili zbraně a po hodině hry dvěma góly vyrovnali, přičemž jejich druhou trefu zaznamenal také jen několik sekund na hřišti se pohybující Dominik Simerský. Bohemka tak posedmé z posledních osmi ligových duelů remizovala.

Bohemians věří, že uzdravení hráčů přinese lepší zítřky. Stane se tak již ve Zlíně?

Především špatná ofenzivní činnost brání Bohemians před vzestupem tabulkou. "Klokani" vsítili v probíhající sezóně ze všech účastníků nejvyšší soutěže nejméně branek. Jak se Pražanům bude dařit na hřišti Zlína, jenž se taktéž pohybuje v dolní polovině ligového pořadí?

Zlín po zběsilém úvodu i závěru vyválčil v záchranářské bitvě na jihu Čech důležitý bod

České Budějovice nenavázaly na předchozí domácí vítězství a v duelu 24. kola Fortuna ligy remizovaly se Zlínem 2:2. Atraktivní duel se parádně rozjel už v úvodu, kdy během sedmi minut viděli diváci gól na obou stranách. Skvělý výkon předvedl především Jan Suchan, jenž po změně stran svou druhou trefou zvýšil naděje Dynama na triumf. Ševci se ovšem nevzdali a v 90. minutě zásluhou Jakuba Janetzkého srovnali, čímž si na svého soupeře udrželi těsný náskok a zároveň se vzdálili poslední Karviné na rozdíl tří bodů.

Budějovice v záchranářském duelu přivítají Zlín. Který celek potvrdí zlepšení formy?

České Budějovice i Zlín se v posledních týdnech mírně zvedly, oběma týmům ale stále hrozí sestup do druhé nejvyšší soutěže. Na vzájemný souboj se tedy jistě důkladně nachystají. Využijí Jihočeši zlepšení na domácí půdě?

Ostravané ovládli zlínskou Letnou. Perfektní výkon v hledišti podpořil oslavenec Juroška

Baník Ostrava porazil ve 23. kole Fortuna ligy domácí Zlín 1:0. Slezany, které hnal zaplněný kotel za jednou z branek, nasměroval k výhře gól Jana Jurošky, jehož zbloudilý centr šťastně zapadl přesně k tyči. Odchovanec pražské Dukly si tak nadělil příjemný dárek ke 31. narozeninám a Ostravanům zařídil druhý venkovní tříbodový zisk v řadě. Ševci naopak poprvé v jarní části padli na vlastním trávníku.

Zlín chce proti Baníku prodloužit domácí neporazitelnost

Již pětkrát po sobě nenašli v rámci soutěžních utkání fotbalisté Zlína přemožitele v domácím prostředí. Nedá se přitom říci, že by měli vyloženě snadné úkoly, mezi které se neřadí ani ostravský Baník. Ten na jaře předvádí rozporuplné výkony.

Liberec na obrat nedosáhl. Zlín po strastiplné cestě dokráčel do pohárového semifinále

Zlín uspěl ve čtvrtfinále MOL Cupu díky výhře 2:1 po prodloužení nad Slovanem Liberec. Domácí poslal do vedení Tomáš Schánělec, jenž se v dresu Ševců prosadil poprvé od příchodu ze Sparty na hostování. Na konci úvodního dějství se nechal za šlápnutí na ruku protihráče vyloučit Mohamed Doumbia, čehož však Moravané k pojistce v základní hrací době nevyužili. Za svou pasivitu byli naopak v 83. minutě potrestáni vyrovnávací trefou, zkraje prodloužení si ale po přesné hlavičce Jakuba Janetzkého vzali náskok zpět. Hosté už na jeho gól odpovědět nedokázali, přestože se síly na hrací ploše vyrovnaly.

Navážou Zlín a Liberec v pohárovém utkání na podzimní přestřelku?

Když se naposledy střetly celky Zlína a Liberce, byly z toho gólové hody. Teď se však dá očekávat opatrnější přístup, jelikož jde o hodně. Postup do semifinále poháru a potenciální vstupenka do Evropské ligy je pro oba velmi lákavá meta.

Zlín po náročném trojboji narazil, Ševce na západě Čech rozpáral Mosquera

Fotbalisté Plzně porazili ve 22. kole Fortuna ligy na vlastním hřišti Zlín 3:0. Domácí celek nasměroval vstříc třem bodům krásně zahraným přímým kopem Jhon Mosquera, který si po změně stran připsal také asistenci u prvního zásahu dvougólového Pavla Šulce. Na úspěchu Viktorie měl znovu podíl i Martin Jedlička, jenž v roli nové brankářské jedničky zaznamenal už třetí vychytanou nulu v řadě. Viktoriáni si tak před náročným programem upevnili třetí příčku. Ševci naopak prohráli v jarní části po remíze se Slavií a výhře nad Slováckem teprve podruhé, jejich ztráta na kýžené 13. místo však narostla na pět bodů.

Preview: Viktoria Plzeň - FC Zlín

Plzeň se v pátek dozvěděla jméno soupeře pro osmifinále Konferenční ligy, ještě než poměří síly se Servette se ale musí koncentrovat na domácí nejvyšší soutěž. V sobotu nastoupí proti nevyzpytatelnému Zlínu.

Do Zlína přišel na hostování plzeňský obránce Holík

Obránce Libor Holík bude po takřka pěti letech opět hrát za Zlín. Pětadvacetiletý kmenový hráč Plzně přišel do 14. týmu prvoligové tabulky na půlroční hostování. Oba celky o tom informovaly na webu.

Náladu v táboře Slovácka neotočil ani gól slavený saltem, Zlín vládl díky dlouhé přesilovce

Zlín využil v jihomoravském derby téměř hodinovou přesilovku a ve 21. kole Fortuna ligy porazil Slovácko 2:1. Favorita poslal do vedení hned ve čtvrté minutě Pavel Juroška, jenž při gólové oslavě vystřihl nepříliš povedené salto, které ale ustál bez úhony. Hosté nicméně po jeho trefě neměli na růžích ustláno. Ještě v první půli totiž viděl červenou kartu jejich kapitán Vlastimil Daníček, a Ševci tak měli k dispozici dlouhou početní výhodu. Tu domácí nejprve využili ke srovnání a v závěru rozhodl o třech bodech pro žlutomodré Vukadin Vukadinovič.

Derby na východě Moravy: Slovácko na Zlín umí, lépe se však momentálně necítí

Slovácko ovládlo šest z posledních sedmi bitev o vládce Zlínského kraje, před dalším střetnutím proti zlínským "Ševcům" se však necítí jako favorit. Vstup do jarní části sezóny se Uherskohradišťským nevyvedl, jejich regionální rival naopak stihl zaskočit aspiranta na titul. Co tedy nabídne nedělní derby?

Slavia ve Zlíně bez vyloučeného Jurečky na další pozdní zvrat nedosáhla

Hráči Slavie remizovali v dohrávce 17. kola Fortuna ligy s domácím Zlínem 1:1. Po minulém utkání kritizovanou defenzivu červenobílých doplnil poprvé po návratu z Itálie David Zima, avšak zadní řady Pražanů znovu nepůsobily příliš sebevědomě. V závěru první půle sice poslal favorita do vedení Mojmír Chytil, jenže Ševci v 67. minutě vyrovnali zásluhou Kennetha Ikugara. Nigerijskému útočníkovi, který posílil moravský celek teprve na začátku února, se tak debut v základní sestavě vydařil na výbornou. Duel se naopak nepovedl Václavu Jurečkovi, jenž viděl v 82. minutě červenou kartu za úder loktem do obličeje.