FC Zlín Česko - FC Zlín - Zprávy

Další články

Plzeň je krůček od pohárového finále. Přemůže Viktoria dle očekávání Zlín?

Putování pohárovou Evropou už sice má Plzeň za sebou, stále ovšem zůstává v jedné vyřazovací soutěži. Viktoria má velkou šanci probojovat se do finále národního poháru, neboť v semifinálovém souboji vyzve na domácí půdě slabší Zlín. Potvrdí Západočeši roli favorita?

Zlín navzdory dlouhému oslabení vybojoval na tiché Střelnici s Jabloncem bod

Fotbalisté Jablonce remizovali ve 29. kole Fortuna ligy se Zlínem 0:0. Utkání, které nabídlo jen málo gólových příležitostí, se pro tým z Moravy výrazně zkomplikovalo už ve 37. minutě, kdy se ze hřiště po druhé žluté kartě poroučel Selmir Pidro. Vyloučení 26letého Bosňana ovšem nikterak nepomohlo domácím, kteří potvrdili své trápení a prodloužili čekání na vítězství na šest soutěžních duelů.

Zvítězí Jablonec po čtyřech prohrách? Severočeši přivítají Zlín, který na zelenobílé neumí

Čtyři porážky v řadě odsoudily Jablonec k účasti v nadstavbové skupině o udržení. Ještě před vypuknutím závěrečné fáze sezóny si ale Severočeši mohou zlepšit náladu proti soupeři, na něhož dlouhodobě umí. Ukončí zelenobílí černou sérii proti oblíbenému Zlínu?

Vukadinovičův gólový slalom Zlínu k výhře proti tabulkovému sousedovi nestačil

Fotbalisté Zlína remizovali ve 28. kole Fortuna ligy v souboji dvou klubů bezprostředně ohrožených sestupem s Pardubicemi 1:1. Střelecký zápis utkání otevřel v 18. minutě po skvělé individuální akci Vukadin Vukadinovič. Východočechům spadlo do klína vyrovnání zkraje druhého poločasu, když penaltu nařízenou po ruce bránícího hráče nekompromisně proměnil Michal Hlavatý. Tým z města perníku si tak udržel na 13. příčce čtyřbodový náskok právě na Moravany.

Preview: FC Zlín - FK Pardubice

Čistě záchranářský souboj uvidí fanoušci ve Zlíně. Ševci před týdnem našli recept na Olomouc a teď znovu v domácím prostředí hostí tabulkového souseda z Pardubic.

Zlínu se začíná vyplácet sázka na Lvíčata, Vodhánělovi zhořklo jubileum

Fotbalisté Zlína zvítězili ve 27. kole Fortuna ligy nad Olomoucí 3:2, což se stalo po více než třech letech. Další porážka Hanáků znepříjemnila den Janu Vodhánělovi, který nastoupil ke svému 100. ligovému utkání. Naopak radost přinesla Tomu Slončíkovi, jenž se odvděčil koučovi za důvěru dvěma góly a asistencí. Předčil tak úspěchy dalšího ze zlínských Lvíčat, tedy reprezentanta do 21 let, Tomáše Schánělce. Ten se ve dvou předešlých kolech přímo podílel na stejném počtu branek a spolu s 19letým záložníkem tvoří útočnou hrozbu Ševců.

Zlín by proti Olomouci rád ukončil čekání na výhru

Už pět kol čeká Zlín na ligové vítězství. Ševci se tak nijak nevzdalují hrozbě pádu do nižší soutěže. Zabere mužstvo z Baťova města proti Olomouci, která se rovněž nenachází v ideálním rozpoložení?

Tkáč spojil budoucnost se Zlínem. Talentovaný záložník uzavřel dlouhodobý kontrakt

Zlín si pojistil služby Davida Tkáče, který je odchovancem moravského klubu. Jednadvacetiletý záložník, jenž se zotavuje z trombózy, podepsal novou víceletou smlouvu.

Střetnutí Mladé Boleslavi se Zlínem opět nenudilo, zmrtvýchvstání Ševců utnul Jawo

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 26. kole Fortuna ligy na domácí půdě nad Zlínem 3:2. Středočeši dali přesnými zásahy Matěje Pulkraba, jenž se vrátil poté, co obě jeho ruce zdobily několik týdnů sádry, a Tomáše Ladry z úvodních 15 minut vzpomenout na 14brankovou přestřelku z podzimního vzájemného střetnutí. Ševce však dva rychlé direkty na kolena nepoložily a po trefě Vukadina Vukadinoviče ze závěrečného nastavení nakonec sahali po bodu. Ten ale přece jen nezískali, když Bolku spasil v 95. minutě Lamin Jawo.

Mladá Boleslav chce proti Zlínu učinit další krok vstříc pohárům

Poměrně povedené jarní výkony přiblížily Mladou Boleslav pozicím přinášejícím účast v evropských pohárech. Navázat na nedávné bodové zisky chce proti Zlínu, jehož aktuálně trápí úplně jiné starosti.

Úsporný bodový sběr Klokanů nezměnil ve Zlíně ani trumf s bundesligovou minulostí

Zlín remizoval ve 25. kole Fortuna ligy na domácím hřišti s Bohemians 2:2, dlouho však byli blízko výhře hostující Klokani. Pražany po povedené první půli dostal už do dvoubrankového vedení Ondřej Petrák. Bývalý hráč Norimberku, který z důvodu zranění naskočil do prvního ostrého duelu po více než roce, skóroval jen pár vteřin po vstupu na trávník. Ševci ale nesložili zbraně a po hodině hry dvěma góly vyrovnali, přičemž jejich druhou trefu zaznamenal také jen několik sekund na hřišti se pohybující Dominik Simerský. Bohemka tak posedmé z posledních osmi ligových duelů remizovala.

Bohemians věří, že uzdravení hráčů přinese lepší zítřky. Stane se tak již ve Zlíně?

Především špatná ofenzivní činnost brání Bohemians před vzestupem tabulkou. "Klokani" vsítili v probíhající sezóně ze všech účastníků nejvyšší soutěže nejméně branek. Jak se Pražanům bude dařit na hřišti Zlína, jenž se taktéž pohybuje v dolní polovině ligového pořadí?

Zlín po zběsilém úvodu i závěru vyválčil v záchranářské bitvě na jihu Čech důležitý bod

České Budějovice nenavázaly na předchozí domácí vítězství a v duelu 24. kola Fortuna ligy remizovaly se Zlínem 2:2. Atraktivní duel se parádně rozjel už v úvodu, kdy během sedmi minut viděli diváci gól na obou stranách. Skvělý výkon předvedl především Jan Suchan, jenž po změně stran svou druhou trefou zvýšil naděje Dynama na triumf. Ševci se ovšem nevzdali a v 90. minutě zásluhou Jakuba Janetzkého srovnali, čímž si na svého soupeře udrželi těsný náskok a zároveň se vzdálili poslední Karviné na rozdíl tří bodů.

Budějovice v záchranářském duelu přivítají Zlín. Který celek potvrdí zlepšení formy?

České Budějovice i Zlín se v posledních týdnech mírně zvedly, oběma týmům ale stále hrozí sestup do druhé nejvyšší soutěže. Na vzájemný souboj se tedy jistě důkladně nachystají. Využijí Jihočeši zlepšení na domácí půdě?