FK Teplice Česko - FK Teplice - Zprávy

Hradec i Teplice před týdnem prohrály. Dočká se nyní jeden z týmů vítězství?

Hradec Králové i Teplice mají po posledním ligovém kole co napravovat. Zatímco východočeští "Votroci" prohráli v Karviné, "Skláři" doma nestačili na ostravský Baník. Který z mančaftů si po ztrátě bodů proti týmům ze Slezska spraví chuť?

Mičevič si jedno kolo nezahraje, disciplinárka ho nemohla omilostnit

Teplický Nemanja Mičevič dostal za vyloučení ve víkendovém utkání 12. kola s Ostravou obvyklý trest na jedno soutěžní utkání. Podle komise rozhodčích FAČR sice sudí vyloučil srbského obránce po zákroku na Abdullahiho Tanka chybně, disciplinárka ale nemohla verdikt zvrátit a domácího hráče omilostnit.

Baník profitoval z teplického zlozvyku. Oslabené Skláře skolil uvadající slovenský střelec

Baník Ostrava dotáhl k vítězství duel 12. kola Fortuna ligy, když vyhrál nad Teplicemi 1:0. Hosté měli cestu za třemi body značně usnadněnou díky přísné červené kartě, kterou dostal v závěru první půle Nemanja Mičevič. Skláři dohrávali v oslabení již počtvrté z posledních pěti soutěžních zápasů. Slezané se i přes početní výhodu dlouho trápili, nakonec se však radovali z plného zisku díky zásahu Ladislava Almásiho, jenž se trefil v aktuální ligové sezoně vůbec poprvé.

Baník bude o další vítězství usilovat v Teplicích

Již osm soutěžních zápasů čekají hráči Baníku na přemožitele, tuto sérii se budou snažit utnout Teplice i spolu s tou svou. Severočeši totiž pro změnu již více než měsíc nepoznali radost z výhry.

Slovácku podal pomocnou ruku Mareček. Trable s proměňováním přesilovek ukončil Cicilia

Teplice nestačily ve venkovním utkání 11. kola Fortuna ligy na Slovácko a po výsledku 0:2 přišly o třízápasovou sérii bez porážky. Výrazně k tomu přispěl fakt, že Skláři hráli už od 25. minuty bez vyloučeného Lukáše Marečka. Domácí se s větším prostorem na trávníku ve zbytku první půle sžívali, bleskově po změně stran ale rozhodl Rigino Cicilia. Ten se po nečekaném letním návratu na jižní Moravu premiérově prosadil, čímž týmu z Uherského Hradiště pomohl k tomu, aby poprvé v této sezoně dotáhl do vítězného konce duel dohrávaný v početní převaze. V předchozích dvou případech se mu to nepovedlo.

Teplice po dalším cenném výsledku cestují na Moravu. Využijí slabší formy Slovácka?

Po zápasech s Plzní a Spartou uhrály Teplice solidní výsledek též se Slavií. Na remízu se silným celkem chtějí "Skláři" navázat v Uherském Hradišti. Zde je přivítá Slovácko, které v posledních dnech formu spíše hledá.

Jsem rád, že neproměněná penalta neznamenala porážku, řekl Vachoušek

Útočník Tadeáš Vachoušek připustil, že měl velký strach, aby jeho neproměněná penalta v nastavení první půle ligového utkání se Slavií nepřispěla k pozdější porážce teplických fotbalistů. Bezbrankovou remízu označil devatenáctiletý talent v rozhovoru s novináři za zlatou...

Bezzubá Slavia pustila Spartu do trháku. Jediný gól v Teplicích umazal zásah videorozhodčího

Slavisté remizovali v 10. kole Fortuna ligy Na Stínadlech s Teplicemi 0:0, a na vedoucí Spartu tak ztrácí dva body. Sešívaní v utkání jasně dominovali, velký problém pro ně nicméně představovala tvorba šancí. Potrestat trápení jejich ofenzivy mohl v závěru prvního dějství mladík Tadeáš Vachoušek, teplický útočník ovšem pohrdnul nařízenou penaltou. Skórovat se naopak podařilo Matěji Juráskovi, jenž patou tečoval pokus Mojmíra Chytila, po více než čtyřminutovém přezkumu situace u videa si však rozhodčí všimli postavení mimo hru. Skláři tak na svém stadionu obrali nejen plzeňskou Viktorku, ale i obě pražská "S".

Odjede i třetí gigant bez výhry? Teplice si brousí zuby také na Slavii

Po skalpu Plzně a remíze se Spartou si Teplice brousí zuby na další silné mužstvo. Na Stínadlech budou tentokrát odolávat tlaku Slavie, která na severu Čech neuspěla již v uplynulé sezóně. Stanou se domácí "Skláři" pro sešívané opět noční můrou?

Fantastický obrat Liberce dostal hořkou tečku. Gólový festival U Nisy vyústil v remízu

Teplice remizovaly v devátém kole Fortuna ligy na hřišti Liberce 3:3. Již v 11. minutě vedli hosté po krásných brankách ze střední vzdálenosti o dva góly, avšak po vlastním gólu Štěpána Chaloupka a přesném zakončení k tyči Mohameda Doumbii bylo ještě před úderem první půlhodiny vyrovnáno. S tím se ale domácí hráči nespokojili, když jim ve 39. minutě vystřelil poločasové vedení krásnou ranou Ivan Varfolomejev. Krátce po začátku druhé půle však rozhodčí nařídil penaltu pro žlutomodré, kteří ji proměnili, a ze severočeské metropole tak nakonec neodjeli s prázdnou.

Teplice touží po další venkovní výhře. Využijí slabší formy Liberce?

Teplicím se v ligové sezóně podařilo mimo své domácí prostředí již dvakrát zvítězit. V Liberci budou mít poměrně slušnou šanci přidat další úspěch. Slovanu se totiž v poslední době moc nevede a doma u Nisy našel za poslední dva měsíce rovnou dva přemožitele.

Skláři v závěru roztříštili defenzivu Karviné. Duel týmů s nejhorší formou rozhodl Fila

Fotbalisté Karviné prohloubili mizerné výsledky, když v osmém kole Fortuna ligy padli na vlastní půdě s Teplicemi 0:1. Zápas byl v první půli definován spíše důraznými obrannými zákroky a potyčkami namísto fotbalové krásy. Ke smůle fanoušků se obraz hry nezměnil ani po změně stran, na dlouhou dobu byl ke gólu nejblíže v 68. minutě domácí Patrik Čavoš, jeho střela z rohu vápna však proletěla vedle pravé tyče Severočechů. Ti se nakonec sami prosadili, jejich čekání na tříbodový zisk, které trvalo od konce července, ukončil Daniel Fila.

Boj o konec čekání na výhru: Karviná po návratu domů hostí Teplice

Po absolvování těžkých utkání v Praze a překvapivém vypadnutí z národního poháru se hráči Karviné vracejí domů. Zde budou chtít ukončit čekání na výhru, avšak stejný cíl budou mít také hosté z Teplic. Bude některé z mužstev ve svém snažení úspěšné?

Norský obránce Vindheim bude ze Sparty hostovat v Teplicích

Norský obránce Andreas Vindheim bude v této sezoně hostovat ze Sparty v Teplicích. Pražané na svém webu uvedli, že budou mít po podzimní části ročníku možnost stáhnout si osmadvacetiletého pravého beka zpět.

Pardubická ofenziva konečně našla střelce. Domácí úspěchy Teplic postavil na hlavu Krobot

Teplice nestačily v duelu sedmého kola FORTUNA:LIGY na Pardubice a po výsledku 0:1 poprvé od poloviny dubna před vlastním publikem prohrály. Skláři měli především po změně stran opticky více ze hry, míč se jim však do branky dostat nepodařilo. V závěru naopak udeřili hosté, kteří dosud na hřištích soupeřů nebodovali. Jejich hrdinou se stal Ladislav Krobot, jenž rychlý protiútok ze závěru utkání zakončil efektním lobem.