FK Teplice Česko - FK Teplice - Zprávy

Slovácko chce konečně zvítězit, čekají jej ovšem povzbuzené Teplice

Slovácku se v dubnu zatím moc nedaří. Ze tří zápasů získalo jediný bod a v souboji o pohárovou Evropu nestíhá rozjetým Bohemians. O zlom se Moravané pokusí v Teplicích. Tamní "Skláří" ovšem v současnosti píší jiný příběh. Pod novým koučem se zvedli, vzdalují se dnu tabulky a vylepšují si tak svou pozici před závěrem ročníku.

Na Střeleckém ostrově pálily pouze Teplice, Budějovice padly rozdílem třídy

Fotbalisté Teplic zvítězili ve 26. kole Fortuna ligy na půdě Českých Budějovic 3:0. Záchranářský souboj ve 22. minutě střelecky otevřel Daniel Fila, který si nejrychleji našel odražený míč v pokutovém území. Skláři v nastoleném tempu nepolevili ani ve druhé půli, jelikož tři body postupně pojistily přesné zásahy Abdallaha Gninga a Lukáše Marečka. Severočeši tak udělali důležitý krok, díky němuž se od "Černého Petra" v podobě 16. místa vzdálili na pět bodů.

Budějovice mohou proti Teplicím udělat velký krok vstříc záchraně

Dva celky namočené do bojů o záchranu se střetnou v neděli odpoledne v Českých Budějovicích. Zatímco domácí už jsou ale dá se říci z nejhoršího venku, Teplice se stále nacházejí na barážových pozicích.

Teplice po mnoha měsících poznaly chuť výhry, neoblíbený Hradec zdolaly díky penaltě

Teplice v rámci 25. kola FORTUNA:LIGY porazily Na Stínadlech Hradec Králové 1:0. Premiérovou výhru v jarní části sezony Severočechům zařídil v první půli úspěšně proměněnou penaltou Matěj Hybš. Na výsledku už nic nezměnilo ani zbytečné vyloučení domácího Mohameda Yassera. Naopak "Votroci" naplno nebodovali počtvrté v řadě a navíc přišli o sérii pěti vítězství nad "Skláři".

Teplice bojují o záchranu, skupina o přežití hrozí i Hradci

Teplice hazardují se svou příslušností k tuzemské elitě a tabulkou se propadly až na předposlední místo. Do skoku není ani fanouškům Hradce Králové, Východočeši jsou sice sedmí, jejich náskok na skupinu o záchranu se ovšem neustále zmenšuje.

Pardubice opustily poslední místo. Na rozdíl od Teplic proměnily penaltu

Pardubice po jednozápasovém výpadku opět ukázaly, že na jaře mají solidní formu. Díky vítězství v důležitém souboji nad Teplicemi opustili Východočeši poslední místo a v ligové tabulce nově sídlí na 14. pozici. O jednu příčku níže figurují tepličtí "Skláři", kteří v Pardubicích mohli pomýšlet na bodový zisk, to by ovšem museli proměnit penaltu.

Proměněné Teplice čeká důležitý mač, představí se na hřišti Pardubic

Teplice jsou v poslední době samá novota. Před týdnem je poprvé vedl kouč Zdenko Frťala, tentokrát se v Pardubicích prvně představí s novým logem. Na výhru v kalendářním roce 2023 ovšem dál čekají. Zadaří se Severočechům v záchranářském souboji proti Pardubicím?

Nové logo a vizuální identita, Teplice představily změnu po 28 letech

Teplice půjdou do zbytku ligového ročníku s novým logem. Severočeský klub ho představil i s novou vizuální identitou na dnešním slavnostním večeru v teplickém domu kultury.

Teplice doma na Brno nevyzrály, v nastavení srovnal Řezníček

Jen pár okamžiků chybělo od toho, aby se Zbrojovka po dobrém startu sezony dostala do záchranářských potíží. Po Pleštilově trefě totiž v Teplicích skoro celý druhý poločas prohrávala, v šesté minutě nastavení se ale se spásou z pokutového kopu vytasil Řezníček.

Teplice poprvé pod vedením Frťaly přivítají brněnskou Zbrojovku

S novým trenérem vyrukují Teplice na brněnskou Zbrojovku. "Skláři" věří, že svěří vítr jim přivane první jarní výhru. V cestě jim však bude stát soupeř, jenž musí vše udělat pro to, aby si usmířil vlastní fanoušky.

Teplice mají náhradu za Jarošíka, tým přebírá Frťala

Teplice po sobotním odvolání trenéra Jiřího Jarošíka povede dosavadní šéftrenér klubové akademie Zdenko Frťala. Čtrnáctý celek první ligy o tom informoval na svém webu. Mluvčí klubu Martin Kovařík na dotaz ČTK uvedl, že někdejší dlouholetý hráč Severočechů uzavřel smlouvu na dobu neurčitou.

V Teplicích po špatném úvodu jara a prohře na Letné skončil kouč Jarošík

V Teplicích po nepovedeném vstupu do jarní části prvoligové sezony skončil trenér Jiří Jarošík. Vedení klubu odvolalo pětačtyřicetiletého kouče po dnešní ligové porážce 1:4 na Letné se Spartou, po níž dělí Severočechy jen dva body od posledního místa v tabulce. Nového hlavního trenéra plánují Tepličtí oznámit v pondělí. Klub o tom informoval na webu.

Sparta neměla potíže s Teplicemi. Ukončila angažmá Jarošíka?

Před více než dvěma roky ukončila Sparta teplické angažmá trenéra Stanislava Hejkala. Stanou se nyní Pražané katem dalšího lodivoda "Sklářů"? To se teprve uvidí. Pokud se ale spekulace zakládají na pravdě, měl by Jiří Jarošík v Teplicích skutečně skončit. Podle médií se totiž mohl zachránit jen díky vítězství na Letné. Což ani náhodou nesplnil.

Zvítězí Sparta pošesté v řadě? Proti Teplicím by měla uspět

Sparta po velkém boji přece jen zvládla středeční čtvrtfinále domácího poháru. O víkendu čeká Letenské opět nejvyšší soutěž. Na domácí půdě pohostí Teplice, které by dle papírových předpokladů měli bez potíží porazit.

Jablonec nezastavila ani vánice. K výhře nad Teplicemi přispěli hosté z Prahy

Víkendové počasí sice fotbalu v podhůří Jizerských hor moc nepřálo a pár hodin před výkopem to na jablonecké Střelnici nevypadalo moc růžově. Utkání s Teplicemi však domácí nakonec přes všechny problémy se sněhem odehráli. A mohli být rádi, neboť důležitá bitva skončila výsledkem 4:1 v jejich prospěch.