FK Teplice Česko - FK Teplice - Zprávy

Shejbal míří z Teplic do Ďolíčku, Severočeši naopak získali Pleštila z Jablonce

Jan Shejbal necelý půlrok před vypršením smlouvy skončil v Teplicích a přestoupil do Bohemians Praha 1905. Severočeši naopak získali z Jablonce na hostování do závěru sezony křídelníka Dominika Pleštila. Teplický prvoligový klub o tom informoval na svém webu.

Teplice ve Zlíně nezachytily úvod. Pod premiérový triumf kouče Vrby se podepsala zimní posila

Zlín si v 19. kole Fortuna ligy zapsal důležité domácí vítězství 2:1 nad Teplicemi. Po pěti minutách hry si na českých trávnících otevřel gólový účet Filip Balaj, host z polské Ekstraklasy. Převahu Ševců stvrdil ještě v první půli z penalty Martin Fillo. Zlín tak sice pod koučem Pavlem Vrbou ukončil šestizápasovou ligovou sérii bez výhry, z předposledního místa soutěže se však zatím nevymanil. Teplice odešly potřetí za sebou bez bodu a padají tabulkou stále níž.

Zlín i Teplice budou aspirovat na první výhru po zimní pauze

Po zimní přestávce uhrál Zlín dvě remízy, minimálně v posledním utkání však mohl vybojovat víc bodů. Pořád se ale Moravanům daří lépe než Teplicím, které v novém roce ještě neskórovaly a před týdnem schytaly ostudný debakl.

Jak zpráskaní psi, dostat bůra za poločas je fiasko, zlobil se Hyčka po debaklu

Teplický Alois Hyčka po domácím debaklu 0:5 s Baníkem Ostrava v 18. kole první ligy nešetřil kritikou svého týmu. Podle dvaatřicetiletého krajního obránce sehráli Severočeši slušný první poločas, druhou půli s pěti inkasovanými góly ale označil za fiasko. Navzdory nevydařenému vstupu do jarní části nejvyšší soutěže přesto věří, že se Teplice brzy zvednou.

Elitní střelec Baníku se konečně podílel na výhře. Debakl Teplic rozjela brazilsko-česká spolupráce

Teplice v 18. kole Fortuna ligy prohrály na domácí půdě s Baníkem Ostrava vysoko 0:5. Na severu Čech padaly góly až po změně stran a vždy to bylo do sítě Sklářů. Nejprve se po asistenci Cadua popáté v sezoně prosadil Jiří Klíma, čímž se dotáhl na čelo klubové tabulky střelců. V 63. minutě si pak oba muži role prohodili a zpečetili výhru Slezanů. Vytáhlý útočník se vůbec poprvé v aktuálním ročníku české nejvyšší soutěže radoval jak z přesného zásahu, tak ze zisku třech bodů. Všechny jeho předchozí trefy totiž přišly v remízových kláních.

Teplice i Baník mají co napravovat. Využijí Slezané marodky Sklářů?

Teplice nezahájily rok 2023 ideálně a i kvůli rozsáhlé marodce podlehly před týdnem Bohemians. Ani Baníku 17. kolo nevyšlo podle představ, neboť ze Zlína si chtěl odvézt víc než bod. V sobotu se tak na Stínadlech hodlají zlepšit obě strany.

Trenéři zkritizovali fotbal v mrazivém počasí, podle Veselého je to šílenost

Trenéři Jaroslav Veselý a Jiří Jarošík se po utkání 17. kola první ligy mezi Bohemians Praha 1905 a Teplicemi (2:0) shodli, že lednový termín není pro fotbal ideální. Podle obou koučů se na těžkém terénu nedá hrát kombinačně a složité podmínky mají za následek i množství zranění hráčů. Zápas si nemohou naplno vychutnat ani fanoušci.

Útočné duo Bohemians zlomilo po přestávce obranu Teplic

Petr Hronek s Romanem Květem už sice zeleno-bílé barvy nereprezentují, přesto by Bohemians nemuseli mít potíže s nalezením nových útočných opor. Pokud tedy Václav Drchal s Davidem Puškáčem budou dál předvádět výkony podobné těm z utkání proti Teplicím. Právě zmíněné duo řídilo sobotní vítězství "Klokanů" nad Severočechy.

Teplice se ve vzájemném střetu mohou dotáhnout na Bohemians

Mimořádně vyrovnaná situace ve středu tabulky první fotbalové ligy znamená, že ačkoliv Bohemians a Teplice dělí pět míst, mohou se po vzájemném zápase skláři dotáhnout na svého soupeře z Ďolíčku. Potřebují k tomu navázat na slušný závěr podzimu.

Teplice den před startem ligového jara posílil srbský stoper Mičevič

Teplice den před začátkem jarní části nejvyšší soutěže posílil srbský obránce Nemanja Mičevič. Stoper s jedním reprezentačním startem na sever Čech zamířil z argentinského klubu Talleres de Córdoba. "Skláři" o tom informovali na svých webových stránkách.

Jsem rád, že nikdo neodešel. Půjdeme zápas od zápasu, řekl Jarošík

Teplický kouč Jiří Jarošík si před začátkem jarní části nejvyšší soutěže pochvaluje, že během zimní pauzy nepřišel o žádného hráče základní sestavy. Podle pětačtyřicetiletého trenéra bude úspěch Severočechů záviset na tom, zda osa týmu zůstane zdravá a jestli se podaří zlepšit výsledky na hřištích soupeřů a defenzivu. Cíl v podobě konkrétního umístění ale nemá.

Ostrava v generálce zvítězila, Brno podlehlo Slovanu Bratislava

Ostrava v generálce na jarní část ligové sezony vyhrála na soustředění v Turecku nad Cracovií Krakov 2:0. Na závěr zahraničního kempu zvítězily i týmy Českých Budějovic a Bohemians 1905, Olomouc si připsala remízu. Zbrojovka Brno podlehla v generálce slovenskému mistrovi Slovanu Bratislava 1:2 a Teplice prohrály s Rapidem Vídeň 1:3.

Tepličtí zahájili přípravu s dvěma testovanými hráči, zůstává Hybš

Tepličtí zahájili přípravu na jarní část sezony i s bekem Matějem Hybšem, který si na severu Čech o půl roku prodlouží hostování z Plzně. Po podzimu dvanáctý tým prvoligové tabulky bude testovat obránce Lukáše Huška a záložníka z Pobřeží slonoviny Yayu Kadera Tourého.

Zápas Teplice - Liberec poznamenala mlha, dohrávalo se bez videorozhodčího

Netradiční situaci musel v utkání 16. kola FORTUNA:LIGY mezi Teplicemi a Libercem (2:1) řešit rozhodčí Petr Hocek. Zápas na Stínadlech poznamenala hustá mlha, kvůli níž byl duel na tři minuty přerušen. Větší část druhého poločasu se hlavní sudí navíc musel obejít bez pomoci videorozhodčího (VAR). Navzdory těžkým podmínkám se zápas dohrál, což kromě libereckého kouče Luboše Kozla ocenili všichni aktéři.

Liberec venku znovu prohrál. K výhře Teplic přispěl už sedmigólový Žák

Teplice porazily v 16. kole Fortuna ligy na vlastním hřišti Liberec 2:1. Na bleskurychlý zásah Filipa Žáka, který díky sedmému gólu předehnal v klubové tabulce střelců spoluhráče Abdallaha Gninga, ještě Slovan dokázal odpovědět. Po pauze ale překlopil vyrovnaný duel na stranu domácích Jakub Urbanec. Tým z města pod Ještědem tak poprvé od února 2017 zaznamenal čtyři po sobě jdoucí porážky v roli hostů.