Sigma Olomouc Česko - Sigma Olomouc - Zprávy

Olomoucký obránce Hubník ve 37 letech ukončil kariéru

Bývalý český reprezentant Roman Hubník ukončil profesionální kariéru. Sedmatřicetiletý obránce naposledy působil v Olomouci, která o jeho rozhodnutí informovala na webových stránkách. Hubník získal tři mistrovské tituly s Plzní a jeden s pražskou Spartou.

Olomouc získala Vraštila ze Zlína a Slováky Košťála s Ventúrou

Olomouc získala obránce Lukáše Vraštila ze Zlína. Dalšími letními posilami Hanáků se stali slovenský záložník Denis Ventúra a křídelní hráč Martin Košťál. Sigma o tom informovala na svém webu.

Mladá Boleslav získala z Olomouce obránce Radka Látala

Druhou letní posilou Mladé Boleslavi se stal obránce či defenzivní záložník Radek Látal, který přestoupil z Olomouce. V novém působišti podepsal smlouvu na tři roky.

Milionová prémie putuje do Boleslavi. Sigmu na kolena srazil fantastický Ewerton

Odveta finálového souboje ve skupině o umístění Fortuna ligy mezi Mladou Boleslaví a Sigmou Olomouc skončila remízou 2:2. Ústřední postavou klání byl Brazilec Ewerton, jenž nejprve neproměnil penaltu, přesto si však připsal oba góly domácích. Středočeši se díky výhře z prvního duelu mohou kromě konečného sedmého místa těšit i z bonusu milion korun. V příští sezoně navíc budou v domácím poháru nasazeni rovnou do třetího kola.

Boleslav a Olomouc završí sezónu v odvetě bitvy o sedmé místo

Na rozdíl od většiny dalších prvoligových příslušníků ukončí fotbalisté Mladé Boleslavi a Olomouce sezónu již v pátek. Ve vzájemném střetnutí si rozdělí konečné sedmé a osmé místo tabulce. Lepší, tedy sedmé příčce, jsou blíže Středočeši, kteří budou na domácí půdě hájit jednobrankový náskok z prvního zápasu.

Jílek: Už je to na vypsání výběrového řízení na střelce penalt

Mladoboleslavští zvítězili v úvodním finále skupiny o umístění v ligové nadstavbě v Olomouci 2:1. Hosty poslal těsně před pauzou do vedení David Pech a pojistku přidal po změně stran Michal Hlavatý. V 70. minutě už jen snížil střídající Pavel Zifčák. Tři minuty před koncem mohl srovnat Antonín Růsek, který ale neproměnil penaltu.

Boleslav veze z Olomouce výhru, kterou uhájila i po penaltě domácích

Fotbalisté Mladé Boleslavi si na hřišti olomoucké Sigmy vypracovali slibný náskok do odvety, která se odehraje o týden později. Středočeši podobně jako v předchozí fázi zvítězili na půdě soupeře o jeden gól. Tentokrát si odvezli vítězství 2:1.

Záložníci González a Zahradníček opustí po sezoně Olomouc

Záložníci Pablo González a Tomáš Zahradníček skončí po sezoně v Sigmě Olomouc. Oběma hráčům vyprší smlouva a na nové se s vedením nedomluvili. Klub se s nimi rozloučí před dnešním úvodním finálovým duelem nadstavbové skupiny o umístění.

Boj o sedmé místo vrcholí. Sigma změří síly z Boleslaví

První překážku mají za sebou, teď je čeká druhá. Fotbalisté Olomouce a Mladé Boleslavi zvládli první dvojzápasy ve skupině o udržení a v konečné tabulce skončí nejhůře na osmém místě. O tom, kdo ukořistí sedmou příčku, rozhodne vzájemné měření sil, které zahájí páteční duel na Hané.

Olomouc porazila Liberec i U Nisy a může se radovat z postupu

Olomouc zvládla odvetu úvodní části nadstavby ve skupině o umístění, a ve Fortuna lize jí tak bude náležet sedmá nebo osmá příčka. Vítěznou branku zápasu vstřelil ve 28. minutě Ondřej Zmrzlý, na něhož ve druhé půli navázal Antonín Růsek. Sigmu mohlo kromě postupu těšit i to, že již třetí zápas v řadě neinkasovala.

Pár dní staré zklamání vyprchává. Olomouc chce v Liberci dovršit postup

Po konci základní části neskrývali fotbalisté Olomouce zklamání, to však alespoň částečně napravili na začátku bojů o konečné umístění. Hanáci před týdnem zcela zaslouženě přemohli Liberec, na jehož půdě budou nyní hájit těsný náskok. Pokud se jim to podaří, mohou ještě zabojovat o zajímavou finanční prémii.

Olomouc i přes nepřízeň počasí zahájila dvojzápas s Libercem lépe

Navzdory nevítanému zpestření v podobě krupobití si olomoucká Sigma poradila na Andrově stadionu s libereckým Slovanem. Díky přesné trefě Mojmíra Chytila mají Hanáci lepší výchozí pozici před odvetou, která se o týden později odehraje na severu Čech.

Olomouc se po Spartě pokusí skolit i Liberec

Oblíbeného soupeře přivítají fanoušci na Andrově stadionu. V úvodním kole nadstavbového play-off hostí Sigma Liberec, který zdolala ve všech pěti posledních ligových zápasech. Před měsícem o vítězství rozhodl jediným gólem Navrátil.

Olomouc dohraje sezonu bez zraněných Greššáka a Navrátila

Olomouci budou ve zbytku sezony chybět záložníci Lukáš Greššák a Jan Navrátil. Oba se zranili ve středečním utkání proti Spartě na závěr základní části první ligy. Sigma o tom informovala na svém webu.

Sparťanský výbuch na Hané, studená sprcha z úvodu znovu zchladila titulové ambice

Sigma Olomouc v posledním kole základní části Fortuna ligy porazila na svém hřišti Spartu 2:0. Nezvykle produktivní byl v zápase Radim Breite, který se již v úvodních 11 minutách prezentoval gólem a asistencí. Letenští si v posledních týdnech sice začali dělat zálusk na zisk mistrovského titulu, před začátkem nadstavbové fáze však ztrátu na čelo tabulky navýšili.