Zbrojovka Brno Česko - Zbrojovka Brno - Zprávy

Pernica si musel gól obhájit i v kabině, chtěl však víc než bod

Šťastný ze svého druhého ligového gólu v sezoně, ale ne už tak s pouhým bodem za remízu 1:1 v Karviné, byl po utkání 22. kola brněnský fotbalista Luděk Pernica. Podle třicetiletého obránce Zbrojovka podala lepší výkon než Slezané a zasloužila si vyhrát. Místo toho ale nováček v nejvyšší soutěži popáté za sebou zaváhal a nachází se nadále na sestupovém šestnáctém místě.

Brno prospalo úvod, nakonec ale zabralo a z Karviné odvezlo bod

Zprvu se zdálo, že Karviná se v domácím prostředí oklepe z porážky v Mladé Boleslavi a doma snadno porazí slabé Brno. Jenže povedený úvod vzal rychle za své. Více příležitostí si ve zbytku utkání vypracovali hosté, kteří si pod Špilberk odvezli zasloužený bod.

Karviná bude proti Brnu napravovat reputaci

Karviná má po nepovedeném výletu do Mladé Boleslavi co napravovat. Chuť si Slezané mohou spravit v domácím střetnutí s brněnskou Zbrojovkou, která se i kvůli neúspěchu MFK propadla v tabulce na sestupovou šestnáctou příčku.

Liberec a Teplice jsou ve čtvrtfinále poháru

Fotbalisté Liberci udolali v osmifinále domácího poháru České Budějovice 1:0. O postupu loňského finalisty MOL Cupu rozhodl v 89. minutě střídající Jakub Pešek. Do dalšího kola se probojovaly i Teplice, které porazily Brno 2:0 brankami Vukadina Vukadinoviče a Ladislava Kodada z druhého poločasu.

Beauguel vystřelil Plzni vítězství v Brně

Plzeň zvládla povinnost a domů do Štruncových sadů veze tři body z Brna. Nelze však říct, že by Západočeši soupeře z Moravy sfoukli jako svíčku. Výhru Viktorie vystřelil až ve druhé půli jedinou trefou Jean-David Beauguel.

Plzeň potřebuje v Brně vyhrát, aby se udržela na dostřel pohárům

Plzeňští fotbalisté by se co nejdříve potřebovali dostat na delší vítěznou vlnu, chtějí-li se v příští sezoně účastnit evropských pohárů. Přidat druhou výhru v řadě mohou v sobotu večer v Brně, které zase bojuje o záchranu.

Chytil v nastavení rozhodl o výhře Sigmy

Velmi cenné vítězství si v sobotu odpoledne připsali fotbalisté Olomouce. Doma proti Brnu se jim sice příliš nedařilo, nicméně a úplném závěru dokázal protiútok využít Chytil a konečný výsledek tak zněl 1:0.

Olomouc bere proti brněnské Zbrojovce jedině výhru

Olomoucká Sigma zvítězila v novém kalendářním roce pouze jednou a již vypadla z hodní poloviny tabulky. Pro Hanáky tak nadešel nejvyšší čas, aby se zase nadechli. Nastartovat je má sobotní mač s o záchranu bojující Zbrojovkou.

Gól Brna neplatil správně

Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR sudí Zbrojovku Brno ve víkendovém utkání 19. kola první ligy se Zlínem nepoškodili. Rozhodčí Petr Hocek správně neuznal branku domácího Damiána Bariše, neboť jí předcházel útočný faul. Komise to dnes uvedla v komuniké.

Cítím zklamání a frustraci, řekl po neuznaném gólu brněnský Bariš

Záložník Brna Damián Bariš se v utkání 19. kola první ligy proti Zlínu ocitl blízko prvnímu gólu v nejvyšší soutěži. V 88. minutě rozvlnil hostující síť, rozhodčí Petr Hocek ale po zhlédnutí opakovaných záběrů branku neuznal. Zbrojovka tak se "Ševci" remizovala bez branek. Bariš po verdiktu sudího cítil zklamání a frustraci.

Zbrojovce sebral gól VAR, se Zlínem tedy remizovala

Hodně kontroverzním způsobem ztratila brněnská Zbrojovka body v záchranářském duelu proti Zlínu. V závěru se totiž dostala do vedení, kvůli údajnému faulu ale po přezkoumání videa gól neplatil a utkání tak skončilo bezbrankovou remízou.

Zlín se může v Brně odpoutat od sestupových pozic

Sice mají stále dva zápasy k dobru, jejich pozice ale vskutku není zrovna lichotivá. Hráči Zlína by potřebovali zvítězit na hřišti Brna, aby se od sestupových příček vzdálili více než tomu je v současnosti.

Brno kritizuje VAR, až do zlepšení za něj nebude platit

Vedení Zbrojovky Brno v otevřeném dopise adresovaném předsedovi Fotbalové asociace ČR Martinu Malíkovi zkritizovalo současnou činnost videorozhodčích. Majitel klubu Václav Bartoněk oznámil, že nováček první ligy nebude hradit poplatky za VAR, dokud se situace nezlepší.

Bohemians porazili i Zbrojovku a přiblížili se středu tabulky

Druhé vítězství v řadě si připsali Bohemians 1905. Po Spartě dokázali zdolat i tým z druhého největšího města, tedy Zbrojovku. Na Necidovu trefu sice odpověděl Růsek, nicméně Květův zásah na 2:1 už zůstal bez odezvy.

Bohemians se po skalpu starty pokusí zdolat i Zbrojovku

Souboj dvou slavných značek, které se ale potácí hluboko ve druhé polovině tabulky, bude k vidění v sobotu v pražském Ďolíčku. Domácí Bohemians tam přivítají Zbrojovku, přičemž oba týmy si v minulém kole připsaly cenné vítězství.