Zbrojovka Brno Česko - Zbrojovka Brno - Zprávy

Brno chce kvůli stadionu směnou domů vyřešit spor trvající 13 let

Brno už 13 let řeší spor s podnikatelem Liborem Procházkou, jehož nemovitosti na pozemcích města brání výstavbě fotbalového stadionu za Lužánkami. Pokud město situaci nevyřeší, hrozí mu, že bude Procházkovi platit 16 milionů ročně, řekl dnes novinářům primátor Brna Petr Vokřál (ANO).

Škoda zažil nejhorší zápas v kariéře v neproměňování šancí

Útočník Brna Michal Škoda zahodil v dnešním duelu s Duklou Praha tři vyložené šance, ve kterých si neporadil s brankářem Filipem Radou. Předposlední tým tabulky Zbrojovka se tak musel spokojit po bezbrankové remíze pouze s bodem. Přitom zejména v prvním poločase měli Moravané zápas zcela ve své režii.

Zbrojovka Brno - Dukla Praha 0:0

Bezbrankovou remízou skončil duel v Brně, kam zavítala pražská Dukla a smutnit musí především domácí. Zbrojovka měla zejména v prvním poločase spoustu šancí, ale ani jedna neskončil gólem.

Preview: Zbrojovka Brno - Dukla Praha

Hráči Zbrojovky Brna přivítají na státní svátek 28.října pražskou Duklu a ve třetím vystoupení pod Romanem Pivarníkem budou chtít získat potřebné body. Zbrojovka se totiž i po jedenáctém kole pohybuje v sestupových vodách.

Koného mrzelo, že kvůli vízu nemohl ocenění FIFA převzít osobně

Brněnský fotbalista Francis Koné lituje, že nemohl osobně převzít cenu fair play, kterou mu v pondělí udělila mezinárodní federace FIFA za první pomoc protihráči. Do Londýna na galavečer nemohl tožský útočník odcestovat kvůli vízové povinnosti.

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 3:0

Návrat Romana Pivarníka na západ Čech se příliš nepovedl. Zbrojovka inkasovala za poločas třikrát a Plzeň si doma dokráčela pro další vítězství. Viktoriání předvedli diametrálně odlišný výkon, než ten, kterým se prezentovali při ostudném vystoupení s Luganem.

Preview: Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno

Viktoria Plzeň se po ostudném vystoupení v Evropské lize představí na ligové scéně, kde dosud neztratila ani bod a jejím soupeřem bude Zbrojovka Brno v čele s trenérem Romanem Pivarníka, který ještě nedávno na západě Čech působil.

Útočník Brna Škoda ocenil změny nového trenéra Pivarníka

Útočník fotbalistů Brna Michal Škoda viděl za dnešním vítězstvím 2:1 nad Slováckem novinky, které přinesl do hry za deset dnů působení ve Zbrojovce nový trenérský tým vedený Romanem Pivarníkem. Po důležité výhře, ke které přispěl Škoda první brankou, Brňané opustili poslední místo v ligové tabulce, i když se sedmi body jen o skóre předstihli Jihlavu.

Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 2:1

Roman Pivarník začal na lavičce Zbrojovky tím nejlepším způsobem, tedy vítězstvím. Brno porazilo v moravském derby Slovacko 2:1 a odlepilo se z posledního místa. Derby nabídlo spoustu šancí na obou stranách a na Srbské se hrálo opravdu zajímavé utkání.

Preview: Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko

Pikantní záležitost čeká Městský fotbalový stadion Srbská v Brně, kde se v rámci moravského derby představí Slovácko. Navíc premiéru si na lavičce Zbrojovky odbude Roman Pivarník, někdejší kouč Viktorie Plzeň. A půjde o hodně, oba týmy totiž potřebují body jako sůl, zvláště domácí.

Zbrojovku Brno přebírá trenér Pivarník

Novým trenérem Zbrojovky Brno se stal Roman Pivarník. U posledního týmu prvoligové tabulky vystřídal dvojici Richard Dostálek a Lukáš Přerost. Pivarník je už třetím trenérem Brna v této sezoně, v úvodních čtyřech kolech mužstvo vedl Svatopluk Habanec. Pivarník uzavřel v Brně dvouletou smlouvu.

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 2:0

Slavisté v 9. kole první ligy doma zdolali Brno 2:0 a prodloužili svou rekordní šňůru bez porážky na 35 zápasů nejvyšší soutěže. Zůstali tak na třetí příčce tabulky o bod za druhou Olomoucí a osm bodů za vedoucí Plzní. Velký tlak zužitkoval dvěma góly Tomáš Necid, který se v české lize trefil poprvé od května 2014. Slavia vyhrála doma v nejvyšší soutěži pošesté za sebou bez inkasovaného gólu.

Preview: Slavia Praha - Zbrojovka Brno

Slavia má před sebou jasný úkol, porazit Brno a nedovolit další nárůst plzeňského náskoku. Sešívaní budou v souboji s posledním celkem HET ligy jasným favoritem a cokoliv jiného, než výhra, by bylo velkým překvapením. V útoku by měli proti sobě nastoupit bratři Škodové.

Zbrojovku Brno posílí portugalský obránce Gomes

Zbrojovku Brno posílí devětadvacetiletý portugalský obránce Francisco "Chico" Gomes, který je volným hráčem a naposledy působil v druholigovém týmu Cova Piedade. S posledním mužstvem české ligové tabulky se připravuje od minulého týdne, už nastoupil za juniorku Brna. Do ligy by mohl naskočit v neděli na Slavii.

Byli jsme lepší, pochvaloval si po výhře nad Brnem Weber

Brněnští v osmém kole první ligy prohráli v Karviné 1:2 a klesli na poslední místo tabulky. Zbrojovku sice poslal do vedení už v osmé minutě Michal Škoda, ale ještě v prvním poločase vyrovnal Eric Ramírez a po změně stran dokonal obrat Lukáš Budínský z penalty. Brno navíc dohrávalo závěrečnou půlhodinu v oslabení po vyloučení brankáře Dušana Melichárka.