Zbrojovka Brno Česko - Zbrojovka Brno - Zprávy

Jílek: Fotbal nám v současnosti nastavuje velmi přívětivou tvář

Olomoučtí ve 4. kole první ligy doma přehráli Brno 3:0. O své třetí výhře v sezoně rozhodli třemi góly v rozmezí pěti minut. Dvakrát se prosadil Jiří Texl, pro kterého to byly premiérové ligové góly kariéry, třetí trefu přidal David Houska. Tři góly v úvodních 15 minutách přitom naposledy v lize dala Sparta v roce 1999.

Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 3:0

Pouhých čtrnáct minut stačilo olomoucké Sigmě na to, aby zápas s Brnem předčasně rozhodla. Svěřenci Svatopluka Habance vstoupili do zápasu naprosto katastrofálně, v úvodní čtvrthodině třikrát inkasovali a z toho už se až do konce zápasu nevzpamatovali.

Preview: Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno

Fotbalová Morava je znovu na nohou! Sigma Olomouc totiž přivítá Zbrojovku Brno a určitě půjde o důležitý zápas. Zvláště pro Brno, které ještě nedokázalo zvítězit.

Stavba stadionu v Brně prochází posouzením EIA

Příprava stavby nového brněnského stadionu za Lužánkami se posunula k fázi posuzování vlivů na životní prostředí. Z dokumentu na portálu EIA vyplývá, že se počítá se zahájením stavby už v příštím roce a s dokončením stavby v roce 2020. Nový stadion ve tvaru elipsy obložený červenými cihlami a s kompletně zastřešenými tribunami má pojmout 30.000 sedících diváků.

Pilík: Předvedli jsme alespoň výkon, od kterého se dá odrazit

Středopolař Brna Tomáš Pilík litoval po bezbrankové remíze nevyužité brankové příležitosti. On sám si dvakrát v průběhu utkání neporadil s brankářem soupeře Tomášem Fryštákem. I když Zbrojovka nedala gól, po dvou porážkách v lize a jedné v poháru dosáhla alespoň na první ligový bod v sezoně.

Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905 0:0

Na vítězství dál čeká Zbrojovka Brno, která remizovala s Bohemians 1905 0:0. Navzdory bezgólovému výsledku šance byly, hosté neproměnili v začátku zápasu pokutový kop a rána brněnského Kratochvíla se rozbila o břevno!

Preview: Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905

O první body do ligové tabulky bude usilovat Zbrojovka Brno, na jejíž půdu zavítají pražští Bohemians 1905. Ti na rozdíl od domácích ještě neprohráli a po remíze na Spartě a skalpu Karviné hodlají uspět i v Brně.

Kapitán Brna Pavlík vzal prohru se Zlínem na sebe

Pod prohru Brna 1:2 ve Zlíně ve druhém ligovém kole se svými chybami podepsal kapitán Zbrojovky Petr Pavlík. Při vyrovnávacím gólu odhlavičkoval míč, který zřejmě mířil do rukou brankáře Dušana Melichárka, nešťastně do vlastní sítě. Vzápětí po špatném odkopu nabídl soupeři rohový kop, po němž padla vítězná branka.

Fastav Zlín - Zbrojovka Brno 2:1

Neuvěřitelné! Zlín si vůbec nevzal ponaučení z prvního zápasu a i tentokrát si vše zkomplikoval vyloučením. Naštěstí však dokázal i v deseti otočit nepříznivý výsledek a doma konečně vyhrát. Zbrojovka si utkání vesměs prohrála sama, protože jí o vedení připravila vlastní branka Pavlíka a rozhodující trefu pak přidal Ekpai.

Preview: Fastav Zlín - Zbrojovka Brno

Poprvé před vlastními diváky se v nové sezoně představí účastník základních skupin Evropské ligy Fastav Zlín a mnozí jsou zvědavi, co předvede. Ševci v minulém kole odjížděli s nepořízenou z Liberce, kde ale jejich ambice na bodový zisk utrpěly brzkou červenou kartou. Zlín nečeká jednoduchý soupeř, Zbrojovka Brno hodlá odčinit nečekanou porážku s Ostravou.

Habanec: Cítím velké zklamání z výsledku i výkonu

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 1:3

Nováček ligy Baník Ostrava zvítězil v předehrávce úvodního kola v Brně nad domácí Zbrojovkou 3:1. K tříbodovému zisku výrazně hostům pomohl střídající Milan Baroš, který v prvním ligovém utkání po návratu z Liberce vstřelil v době převahy Brna v 73. minutě vítězný gól. Další branky Baníku dali Robert Hrubý a Bronislav Stáňa. Jediný gól Brna zaznamenal Miloš Kratochvíl.

Preview: Zbrojovka Brno - Baník Ostrava

Novou sezonu první ligy v pátek otevře souboj mezi domácí Zbrojovkou Brno a nováčkem Baníkem Ostrava, na jehož lavičce si Radim Kučera odbude trenérský debut v nejvyšší soutěži. Utkání má výkop v 18 hodin.

V Brně touží po umístění v horní polovině tabulky

S cílem skončit v horní polovině tabulky vstoupí do nové sezony fotbalisté Zbrojovky Brno. V letní přestávce tým prošel výraznou hráčskou obměnou. Čtyři hráči odešli a šest přišlo. Trenér Svatopluk Habanec přistoupil ke změně stylu, místo jednoho chce hrát se třemi útočníky. V uplynulém ročníku skončili Brňané jedenáctí.