Zbrojovka Brno Česko - Zbrojovka Brno - Zprávy

Brnu bude v přípravě chybět Frejlach i řada marodů

Na tuhý boj o záchranu se po skončení podzimní části první ligy připravuje Zbrojovka Brno. V tabulce je na dvanáctém místě, od poslední příčky ji však dělí pouhý bod. Tým zřejmě opustí Tomáš Frejlach, jemuž končí 31. prosince hostování ze Slavie a v Brně ho trápila častá zranění.

Bohemians 1905 - Zbrojovka Brno 1:1

Ač tomu finální střízlivé skóre 1:1 příliš neodpovídá, v utkání mezi Bohemians a Zbrojovkou nouze o napětí skutečně nebyla - rozhodčí nakonec museli nastavovat celých třináct minut! Důvodem byly výtržnosti brněnských fanoušků, kteří se dokonce pustili i do potyčky s policií a vynutili si tak přerušení zápasu. Konečný výsledek příliš nepomohl ani jednomu z týmů, oba zůstávají až po uši ponořeni do záchranářských starostí.

Preview: Bohemians 1905 - Zbrojovka Brno

Ve vršovickém Ďolíčku se představí týmy, které se i dle výsledků z první poloviny sezóny budou rvát o udržení v nejvyšší soutěži. Domácí Bohemians 1905 přivítají u Botiče Zbrojovku Brno.

Traoré z Brna by po operaci srdce mohl znovu trénovat

Mohamed Traoré ze Zbrojovky Brno by se po operaci srdce mohl vrátit k tréninku. Dvacetiletý útočník dnes podstoupil první část lékařských testů na kardiologickém oddělení Fakultní nemocnice U svaté Anny, které naznačily příznivé výsledky.

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 1:3

Sympaticky hrající Brno nestačilo na kvality Plzně. Ta ukázala svou zkušenost i v závěru utkání, které poklidně dotáhla k vítěznému konci. Efekt diskutovaného Vrbova odchodu i díky dvěma brankám Teclovým tedy vyznívá pozitivně.

Preview: Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň

Páteční předehrávku 15. kola české nejvyšší soutěže obstarají týmy Brna a Plzně. Západočeši se pokusí získat body z moravské metropole, aby mohli nadále stíhat vedoucí Spartu. To domácí by rovněž rádi uspěli, protože od sestupových pozic jsou vzdáleny pouhé dva body.

Slavia se opět nedočkala a rozešla se s Brnem nerozhodně

Červenobílé trápení se střílením branek napsalo další kapitolu. Tentokráte nedokázalo SKS vyzrát na venku výjimečně impotentní Zbrojovku, která si tak z Edenu odváží bezbrankovou remízu, díky které se drží o bod před Slavií.

Preview: Slavia Praha - Zbrojovka Brno

Ve vyrovnané spodní polovině tabulky se v rámci čtrnáctého kola odehraje také duel mezi Slavií a Brnem. Rozdíl mezi oběma mužstvy je pouhý jeden bod ve prospěch Zbrojovky.

Brněnský Mezlík je po operaci kotníku

Brněnský Pavel Mezlík se musel podrobit operaci kotníku, který si vážně poranil už v létě v přípravném utkání před zahájením ligy v Trenčíně. Po doléčení těžkého výronu a natržených vazů se zapojil do přípravy, ale kotník mu stále otékal a bolestí nemohl došlápnout. Nyní jej po zákroku čeká minimálně dvouměsíční přestávka.

Brno vyhrálo zaslouženě, shodli se Kotal s Komňackým

Brněnští ve 13. kole první ligy porazili Jihlavu 1:0 zásluhou gólu Davida Paška. Připsali si tak třetí domácí vítězství za sebou, díky čemuž se dostali z pásma sestupu. Naopak Jihlava venku nevyhrála poosmnácté za sebou a z posledních šesti ligových zápasů získala jediný bod.

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 1:0

Souboj dvou sestupem ohrožených týmů dopadl lépe pro domácí Brno, které porazilo Jihlavu těsně 1:0, uniklo ze sestupových pozic a přeskočilo v tabulce svého soupeře. Hrdinou bojovného utkání, v němž se nicméně urodilo i několik pěkných akcí, se stal autor jediné branky David Pašek.

Preview: Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava

Pouze bod dělí v tabulce mužstva, která se proti sobě postaví v rámci třináctého kola v Brně. Domácí Zbrojovce, ani hostující Jihlavě vstup do soutěže vůbec nevyšel.

Mináře mrzel úvod, Kotal obrací pozornost k duelům doma

Mladoboleslavští ve 12. kole první ligy porazili Brno vysoko 5:2. Středočeši doma brzo prohrávali, ale během pěti minut první půle otočili skóre z 0:1 na 3:1. O sedm branek se postaralo sedm různých střelců. Boleslav po dvou zápasech bez vítězství opět naplno bodovala a posunula se na čtvrté místo o skóre před Liberec.

FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 5:2

Fotbalisté Mladé Boleslavi doma nasázeli pět branek Brnu a minimálně do pondělní dohrávky se posunuli už na čtvrté místo. Boleslavští přitom nezačali dobře, ovšem parádním ofenzivním výkonem nakonec strhli výsledek na svojí stranu.

Preview: FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno

O přiblížení se k čelu tabulky bude ve dvanáctém kole bojovat Mladá Boleslav. Doma přivítá Brno, které se naopak bude snažit vzdálit sestupovým příčkám.