Bohemians 1905 uvolnili Martina Nového, jenž v minulé sezoně nastupoval pouze sporadicky. Devětadvacetiletý obránce míří na roční hostování do druholigové Zbrojovky Brno.

Zbrojovka Brno do pozice sportovního ředitele jmenuje Zdeňka Psotku, jenž po pouhém roce skončil ve funkci technického ředitele FAČR.

Zdeněk Svoboda se zřejmě nestane trenérem Zbrojovky Brno, kterou po sestupu z FORTUNA:LIGY opustil Martin Hašek. Odchovanec brněnského klubu, jenž velkou část hráčské i trenérské kariéry spojil se Spartou, podle novináře Michala Koštuříka nabídku Zbrojovky odmítl.

twitter.com/KosturikMichal
28.05.202319:52

Brno sestoupilo po roce

Brno po jediné sezoně sestoupilo z první ligy. Zbrojovka doma v přímém souboji o udržení v nejvyšší soutěži musela Zlín porazit, ale v duelu posledního pátého kola nadstavbové skupiny o záchranu uhrála pouze bezbrankovou remízu. Přitom po podzimních 16 kolech měla desetibodový náskok na tehdy poslední Pardubice. Nezdar neodvrátil ani útočník Jakub Řezníček, s 19 góly mimochodem druhý nejlepší střelec ligové sezony.

ČTK
17.05.202317:17

Požár odchází ze Zbrojovky Brno

Zbrojovku Brno opouští sportovní manažer Tomáš Požár. Obě strany se domluvily na ukončení spolupráce, která začala před necelými pěti lety.

isport.cz
14.05.202318:17

Hašek: Náš nejlepší druhý poločas

Brno v druhé půli zápasu s Pardubicemi neúspěšně dotahovalo i přes dvě penalty, jinak se nicméně zlepšený výkon po pauze kouči Martinu Haškovi líbil. "Bylo to emocemi nabité utkání. Mělo to dva rozdílné poločasy. V prvním jsme byli v pasivním bloku, což bylo v plánu, chtěli jsme být neprůchodní, proto jsme byli níž, ale chyběla nám agresivita, moc jsme chybovali a dostali jsme gól ze standardky, což zamíchalo kartami. Změnili jsme to do druhého poločasu, byli jsme silní na míči, líp jsme napadali. Byli jsme jiným mužstvem, měli jsme tlak. Vzešly z toho dvě penalty, které Řezníček nedal, což je samostatný příběh. On to zvládne a dostane se z toho, je to velký kluk. Nebylo snadné zvednout po tom morálku, snaha tam byla až do konce, v něm ale chyběly síly. Druhá půle byla nejlepší za mého působení zde."

ČTK
09.05.202318:33

Alli na odchodu z Brna

Brno během letní přestávky opustí řada hráčů a jedním z nich bude Wale Musa Alli. Další kroky šikovného křídelníka povedou do zahraničí, podle jeho agenta Jiřího Petra vybírá mezi nabídkami z Polska a z Belgie.

isport.cz
24.04.202308:33

Haškovi nevyšlo 100. ligové utkání

Slovan Liberec doma ve 28. kole české nejvyšší soutěže s Brnem podeváté za sebou neprohrál a bodoval v pátém z posledních šesti vzájemných duelů v nejvyšší soutěži. Kouči Zbrojovky Haškovi tak nevyšlo 100. ligové utkání v roli hlavního trenéra a souboj s klubem, za který v minulosti hrával. Brněnští mimochodem venku v nejvyšší soutěži poosmé za sebou nezvítězili.

ČTK
23.04.202322:11

Hašek: Liberec vyhrál zaslouženě

Brno nezvládlo zápas v Liberci a po porážce 0:3 zůstává ve skupině o udržení. "Do utkání jsme šli v novém rozestavení. Domácí byli dobře nachystaní a dokázali trestat naše chyby. První gól byl od nás dárek, je vždy hrozně důležitý, změnil poměr energií. Místo abychom zachovali chladnou hlavu, začali jsme blbnout. Tlačili jsme se nahoru bez zajištění a soupeř nás ještě dvakrát potrestal parádními góly. V prvním poločase nás po našich ztrátách ubrejkoval, byl to takový rozjetý stroj. Snažili jsme se to nějak zarazit pokyny a změnami rozestavení, ale povedlo se to až o poločase. Slovan vedl 3:0 a už se nikam netlačil. Byl jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál. Střídáními do druhé půle jsme už neměli ambici otočit výsledek, ale spíš to důstojně dohrát. Řešili jsme svoje starosti směrem ke středě. Nechci však, aby to sklouzlo k tomu, že jsme tady dnes prohráli proto, že jsme měli jen čtyři hráče do pole na lavičce. Hráči na hřišti hráli tak, že to bylo 3:0 po poločase," hodnotil utkání brněnský kouč Martin Hašek.

ČTK
16.04.202320:40

Řezníčkovi zbývají dvě branky

Čtyřiatřicetiletý brněnský útočník Jakub Řezníček zapsal hned dva góly v duelu české nejvyšší soutěže proti Pardubicím, ke vstupu do Klubu ligových kanonýrů mu tak scházejí už jen dvě trefy. Aktuálně je na čísle 98, sám ovšem tuhle statistiku aktuálně nemá v hlavě. "Stovku neřeším, hlavní je záchrana v lize,” podotkl Řezníček.

ČTK
15.04.202311:09

Brno popřálo své legendě Kroupovi

Bývalý československý reprezentant a později manažer Karel Kroupa v sobotu oslavil své 73. narozeniny. A člen Klubu ligových kanonýrů, nejlepší střelec brněnské historie, Zbrojovák století a mistr ligy dostal od moravského klubu přání prostřednictvím sociálních sítí. Kroupa v Brně působil jako hráč v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, vstřelil během 277 zápasů celkem 118 gólů.

08.04.202316:57

Brno dohrává bez zraněného Součka

Filip Souček nedohraje za Zbrojovku Brno probíhající zápas proti Hradci Králové. Kmenový záložník Sparty střídal ze zdravotních důvodů po půlhodině hry, na trávníku ho nahradil Jan Hladík.

06.04.202311:26

Alli v hledáčku belgických klubů

Teprve od letošní sezóny je ve Zbrojovce Brno nigerijský záložník Wale Musa Alli, v české nejvyšší soutěži již zapsal 25 utkání, a jeho výkonů si začínají všímat menší kluby z Belgie. Podle informací lutyšského novináře Sachy Tavolieriho se má jednat jmenovitě o Kortrijk a Sint-Truidense. Platný kontrakt má Alli na Moravě do roku 2024, klub každopádně může uplatnit opci na její prodloužení. Tržní hodnota hráče se podle serveru transfermarkt.de pohybuje kolem 500 tisíc eur.

getfootballnewsbene.com
30.03.202317:35

Brno prodloužilo s Pachlopníkem

Reprezentant do 21 let Ondřej Pachlopník prodloužil smlouvu se Zbrojovkou Brno. Třiadvacetiletý záložník se mateřskému klubu zavázal do roku 2026. Dvanáctý tým prvoligové tabulky to uvedl na webu.

ČTK
24.03.202315:06

Zbrojovka Brno - Opava 1:0

Přípravné utkání:

Zbrojovka Brno - Opava 1:0 (0:0).

Branka: 82. Nečas.

Sestava Brna: Berkovec (46. Hrubý) - Hrabina, Šural (60. Matejov), Štěrba, Granečný (46. Divíšek) - Texl, Falta - Alli (46. Rogožan), Fousek (60. Blecha), Hladík - Řezníček (60. Nečas). Trenér: Dostálek.

ČTK
04.03.202316:12

Endl musel střídat se zraněním

Zbrojovka Brno na začátku druhého poločasu prohrává se Zlínem, navíc dohrává bez Lukáše Endla. Teprve 19letý defenzivní univerzál musel po dvaceti minutách střídat ze zdravotních důvodů.