Zbrojovka Brno Česko - Zbrojovka Brno - Expres Zprávy

18.02.202319:31

V Brně byli zatčeni dva fanoušci

Policie na dnešním zápase Brna s Ostravou zajistila v domácím sektoru dva lidi kvůli podezření z použití pyrotechniky. Zadokumentované má i protiprávní jednání v prostoru pro hosty. Policie to uvedla na twitteru. Tento ligový duel policie z bezpečnostního hlediska tradičně zařadila mezi nejrizikovější zápasy celé soutěže: na fanoušky dohlíželi policisté z pořádkových jednotek, jezdci na koních i psovodi se služebními psy. V akci byl rovněž policejní vrtulník. Fotbalisté Brna zvítězili nad Ostravou 2:1.

ČTK
15.02.202318:06

Texl prodloužil smlouvu s Brnem

Zbrojovka Brno si pojistila Jiřího Texla. Čerstvě 30letý záložník podepsal novou smlouvu do roku 2026.

twitter.com/FCZbrojovkaBrno
08.02.202315:30

Souček delší dobu na marodce Brna

Zbrojovce Brno minimálně v nadcházející týdnech nebude k dispozici Filip Souček. Kmenový záložník Sparty si ze zápasu s Viktorií Plzeň (1:3) odnesl zraněný kotník a nyní čeká na výsledek magnetické rezonance, která odhalí možné poškození vazů.

isport.cz
05.02.202315:53

Brno pokračuje bez zraněného Součka

Filip Souček nedohraje dnešní utkání s Plzní, brněnský záložník se v závěru první půle zranil a musel střídat.

27.01.202316:19

Brno prodloužilo s Řezníčkem do roku 2025

Aktuálně nejlepší střelec české nejvyšší soutěže Jakub Řezníček spojí svou budoucnost i nadále s Brnem. V pátek krátce před restartem mistrovské soutěže podepsal s klubem smlouvu až do června roku 2025. "Jedná se o smlouvu na dva roky, je lepší, že nemusím za rok znovu něco řešit,” uvedl spokojený čtyřiatřicetiletý útočník. Aktuálně mu mimochodem chybí jen deset branek do prestižního Klubu ligových kanonýrů.

fczbrno.cz
25.01.202318:18

Brno získalo Koželuha z Plzně

Brno posílil před začátkem jarní části sezony mládežnický reprezentant Josef Koželuh. Dvacetiletý obránce přišel z Plzně na hostování do léta 2024, součástí dohody je i opce na přestup. Zbrojovka o tom informovala na klubovém webu.

Koželuh strávil poslední rok a půl ve druhé lize na hostování na Žižkově a v Chrudimi. Na debut v nejvyšší soutěži zatím čeká, v plzeňském A-týmu dostal šanci pouze ve dvou pohárových utkáních.

ČTK
20.01.202316:03

Zbrojovka Brno - Slovan Bratislava 1:2

Přípravné utkání v Senici:

Zbrojovka Brno - Slovan Bratislava 1:2 (1:1).

Branky: 19. Ševčík - 26. Čavrič, 82. Kucka.

Sestava Brna: Berkovec - Hrabina, Šural, Hlavica, Divíšek (46. Granečný) - Texl, Blecha - Fousek (71. Hladík), Ševčík (81. Falta), Alli (81. Nečas) - Řezníček (81. Rogožan). Trenér: Dostálek.

ČTK
14.01.202316:55

Brno - Podbrezová 1:2 (0:2)

Brno v den oslav 110. výročí od založení klubu prohrálo v přípravném utkání se slovenskou Podbrezovou 1:2. Brňanům v zápase proti čtvrtému týmu slovenské ligy nevyšel první poločas, po němž ztráceli dvě branky. Po změně stran snížil nejlepší střelec české ligy Jakub Řezníček, vyrovnat už ale Zbrojovka nedokázala. Brněnští si dnes celou řadou akcí připomínají 110 let od založení, večer se rozzáří hrad Špilberk do klubové červené barvy.

Přípravné fotbalové utkání:

Zbrojovka Brno - Podbrezová 1:2 (0:2)

Branky: 63. Řezníček - 16. Kuzma, 38. Špyrka.

Sestava Brna:

I. poločas: Hrubý - Koželuh, Endl, Štěrba, Granečný - Souček, Pachlopník - Nečas, Fousek, Falta - Rogožan.

II. poločas: Berkovec - Hrabina, Hlavica, Šural, Divíšek - Blecha, Texl - Hladík, Ševčík, Alli - Řezníček. Trenér: Dostálek.

ČTK
10.01.202317:02

Austria - Brno 3:4

Přípravné utkání:

Austria Vídeň - Zbrojovka Brno 3:4 (3:2)

Branky: 14., 15. a 19. Fischer - 20. Ševčík, 45. Hladík, 68. Nečas, 85. Blecha.

I. poločas: Berkovec - Hrabina, Štěrba, Šural, Granečný - Texl, Fousek - Hladík, Ševčík, Alli - Řezníček.

II. poločas: Hrubý - Koželuh, Endl, Hlavica, Divíšek - Blecha, Souček - Matejov, Pachlopník, Falta - Nečas. Trenér: Dostálek.

ČTK
03.01.202317:10

Olomouc dotáhla transfer Přichystala

Jakub Přichystal půl roku před vypršením smlouvy odchází ze Zbrojovky Brno. Sedmadvacetiletý ofenzivní univerzál přestupuje do Sigmy Olomouc.

21.12.202220:30

Ševčík zůstane do léta hráčem Brna

Zbrojovka Brno se může i ve druhé polovině sezony spoléhat na Michala Ševčíka. Manažer talentovaného záložníka Pavel Paska potvrdil, že jeho chráněnec, který je spojován se Spartou Praha, se v lednu stěhovat nebude. "Michal dohraje sezonu ve Zbrojovce, kde si svými výkony vybudoval silnou pozici. To je v tuhle chvíli dané," řekl Paska pro server "isport.cz".

Bohemians v Tipsport lize drží naději na triumf

Výběr Bohemians 1905 vyhrál i závěrečný třetí zápas v Tipsport lize a udržel šanci na celkové prvenství v přípravném turnaji. "Klokani" zakončili účinkování ve skupině B vítězstvím 3:1 v pražském souboji proti lídrovi třetí ligy Žižkovu. Bohemians vyhráli skupinu s devíti body a se skóre 10:5. V celkovém pořadí turnaje se "Klokani" dostali na průběžné první místo před Brno, které ve skupině E rovněž ovládlo všechny tři zápasy a má stejný rozdíl ve skóre, ale méně vstřelených branek než Pražané. "Klokany" už může o celkový triumf připravit jen Mladá Boleslav. Středočeský tým má před závěrečným duelem s Varnsdorfem šest bodů a skóre 6:2.

ČTK
02.12.202216:18

Trenčín - Zbrojovka Brno 1:2

Přípravný turnaj Tipsport liga:

Skupina E:

Trenčín - Zbrojovka Brno 1:2 (0:1).

Branky: 56. Kranthove - 37. Nečas, 59. Blecha.

Sestava Brna: Berkovec (46. Hrubý) - Endl, Šural (60. Hlavica), Štěrba - Koželuh, Blecha, Texl (60. Hrabina), Granečný - Nečas (86. Yosi), Hladík (86. Vantuch), Přichystal (60. Alli). Trenér: Dostálek.

Branky:
44. Hladík, 48. Přichystal, 74. Nečas - 82. Ikugar.
Sestava Brna: Berkovec (46. Hrubý) - Koželuh, Endl (63. Štěrba), Šural (63. Hlavica), Divíšek - Souček, Blecha - Nečas, Přichystal (75. Holásek), Alli (46. Granečný) - Hladík (63. Texl). Trenér: Dostálek.

ČTK
24.11.202217:42

Heidenreich a Silný si dvakrát nezahrají

David Heidenreich (Jablonec) a Robert Silný (Zlín) si kvůli červené kartě nezahrají dvě soutěžní utkání. Jeden zápas po vyloučení vynechají Patrik Čavoš (České Budějovice), Lukáš Endl (Brno) a Ondřej Karafiát (Mladá Boleslav).

ČTK
22.11.202215:04

TL: Zlín - Brno 0:2

Skupina E: Trinity Zlín - Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)
Branky:
34. Hladík, 56. Nečas.
Sestavy:
Zlín:
I. poločas:
Dostál - Reiter, Didiba, Jura, Bartošák - Vukadinovič, Kulíšek, Janetzký, Hellebrand, Dramé - Kovinič.
II. poločas: Dostál - Polášek, Didiba, Němeček, Jura - Hamalčík, Bužek, Hrdlička, Švach, Číž - Silný. Trenér: Vrtělka.
Brno: Hrubý - Hlavica, Štěrba, Divíšek - Nečas, Texl (64. Endl), Blecha, Granečný (78. Vantuch) - Přichystal (64. Holásek), Hladík, Alli (64. Hlucháň). Trenér: Dostálek.

ČTK
17.11.202220:02

Zbrojovka v Teplicích uspěla v prodloužení

Výsledek osmifinálového zápasu MOL Cupu:
FK Teplice - Zbrojovka Brno 2:3 po prodl. (2:2, 1:1)
Branky:
9. Hybš, 80. Hyčka - 90.+4 z pen. a 106. Řezníček, 1. Přichystal. Rozhodčí: Křepský - Nádvorník, Antoníček. ČK: 83. Endl (Brno).
Sestavy:
Teplice:
Mucha - Vondrášek (106. Cykalo), Knapík, Hybš - Hyčka, Jukl, Mareček (73. Kučera), Urbanec (106. Kodad) - Trubač (90. Čičovský) - Gning, Žák (84. Vachoušek). Trenér: Jarošík.
Brno: Berkovec - Matejov (38. Štěrba), Šural, Endl, Falta (58. Divíšek) - Texl (103. Blecha), Souček (83. Rogožan) - Alli, Pachlopník (58. Řezníček), Přichystal (83. Hladík) - Ševčík. Trenér: Dostálek.

17.11.202209:07

V MOL Cupu se rozehraje osmifinále

Dvěma zápasy dnes začne osmifinále fotbalového poháru MOL Cupu. Hráči Zlína, od kterých byl v pondělí odvolán trenér Jan Jelínek, se utkají s Vyškovem. Předposlední celek nejvyšší soutěže povedou proti druhému týmu druhé ligy Vít Vrtělka s Petrem Jiráčkem. Zápas má výkop v 16 hodin. O hodinu později začne utkání Teplic s prvoligovým nováčkem z Brna. V nejvyšší soutěži se oba týmy střetly přesně před dvěma měsíci a zápas skončil remízou 2:2.

ČTK
19.10.202221:13

Pachlopníkovo zranění nebylo vážné

Brno se ve středu představilo na hřišti Táborska v rámci domácího poháru a mohlo již počítat s Ondřejem Pachlopníkem. Ten si v minulém duelu s Hradcem Králové lehce poranil koleno, nejednalo se však nakonec o nic natolik limitujícího, aby se nemohl objevit v sestavě pro MOL Cup.