AS Saint-Étienne Francie - AS Saint-Étienne - Zprávy

Saint-Étienne i Bordeaux ještě nevyhrály, bude se někdo konečně radovat?

Po pěti odehraných kolech je to hodně smutný pohled. Dva tradiční kluby Ligue 1 jsou na posledních dvou příčkách. Saint-Étienne i Girondins Bordeaux zůstávají bez výhry a ve vzájemném zápase rozhodně mají co napravovat.

MHSC tentokrát dokázali nad ASSE zvítězil

Na jaře letošního roku odjížděli Les Verts ze Stade de la Mosson se všemi třemi body. I po pátém kole nové sezony však platí, že se stále hledají. Předposlední příčka v tabulce budiž toho jasným důkazem. Naopak Svěřenci Oliviera Dall’Oglia zůstávají v těsném kontaktu s pohárovými pozicemi.

St. Étienne stále nezvítězilo, uspěje na půdě Montpellieru?

St. Étienne se po čtyřech odehraných kolech stále nedočkalo tříbodového rezultátu, blízko k němu přitom nemělo ani před reprezentační pauzou, to když nestačilo venku na Marseille. Ani jeho současný protivník si nemůže po startu do nové sezóny vesele hvízdat, přece se mu však podařilo uzmout o jeden bod více. Tohle měření sil by každopádně mělo být vyrovnané.

Marseille získala tři body nad Saint-Étienne

Olympique Marseille zvládl souboj dvou historicky neúspěšnějších týmů Francie a Saint-Étienne porazil 3:1. Chleba se lámal až po přestávce, kdy definitivně strhli vedení na stranu domácích Gerson a Ünder. Les Phocéens tak zůstávají po třech odehraných zápasech bez porážky.

Další třaskavý zápas? Marseille přivítá Saint.Étienne

Mezi nejprestižnější zápasy francouzské nejvyšší soutěže se řadí také duel Olympique Marseille se Saint-Étienne. Vždyť jde o dva historicky nejúspěšnější kluby Francie. Oba mají ve své sbírce 10 ligových titulů, nicméně jejich největší sláva je tatam.

Lille zůstává po třech zápasech bez vítězství

Remízou 1:1 skončilo utkání mezi Saint-Étienne a obhájci prvenství Lille. Pro severofrancouzský celek je to další zklamání a potvrzení nepovedeného vstupu do sezony. Dogy sice ovládly první poločas gólem Buraka Yilmaze, ale ASSE přišlo pět minut před koncem s odpovědí.

Odčiní Lille na hřišti Saint-Étienne týden starý debakl?

Hodně nepříjemnou porážku utrpělo minulý týden Lille a obhájci prvenství to nebudou mít jednoduché ani v Saint-Étienne. Při mistrovském tažení nedokázali ASSE ani jednou porazit, ale nyní potřebují zareagovat. Domácí získali ve dvou kolech dva body za nerozhodné výsledky.

Další remíza v pořadí pro oba, Lens i St. Étienne si rozdělily spravedlivě bod

Obě družstva na úvod nové sezóny uhrála remízu, s plichtou se přitom musela spokojit i na druhý pokus. St. Étienne sice vedlo na severu Francie hned dvakrát, přesto se Lens zdařilo vyválčit aspoň zisk jednoho bodu. V průběžné tabulce jsou tak oba týmy dokonce po druhém odehraném kole na totožných postech, poněvadž mají ve finálním součtu i zcela shodné skóre.

RC Lens i Saint-Étienne usilují o první výhru v sezoně

O pohárové příčky se chtějí letos ucházet RC Lens i Saint-Étienne. Domácí loni obsadili sedmou příčku a zůstaly tedy těsně mimo pohárovou Evropu. Žádná z evropských pohárových soutěží se nebude hrát ani u "Štěpánů".

Dva góly, dvě brankové konstrukce a remíza 1:1

Utkání mezi Saint-Étienne a Lorientem skončilo remízou a nutno podotknout, že nejspíše spravedlivou. Po vyrovnaném prvním poločase se v 52. minutě prosadil Vincent LeGoff, ale konečné slovo měl z pokutového kopu Wahbi Khazri. Domácí mohli z utkání vykřesat tři body, kdyby hlavičku Bouangy nezastavilo břevno, na druhou stranu brankovou konstrukci orazítkoval i Abergel.

Loni se Lorient v Ligue 1 udržel, cestu za další záchranou podstoupí na úvod v St. Étienne

Loni se Lorient úspěšně popral se záchranou a ani v tomto ročníku v podstatě nebude mít jiné ambice. Na úvod nové sezóny zavítá na půdu St. Étienne, které loni taktéž neprožilo nijak klidný ročník, a jednu dobu se mohlo nahlas hovořit o jeho případném překvapivém pádu o patro níže. K vidění by ve finále měl být vyrovnaný souboj.

Dijon se rozloučil překvapivou výhrou na půdě Saint-Étienne

Alespoň čestně se rozloučil s nejvyšší soutěží Dijon. Na půdě Saint-Étienne zvítězil 1:0, když vítěznou branku vstřelil ve 39. minutě Kamara. Hosté mohli dokonce vyhrát vyšším rozdílem, ale čtvrthodinu před koncem neproměnil pokutový kop Konaté.

Saint-Étienne se může proti Dijonu vyhoupnout do první poloviny tabulky

Umístění v horní polovině tabulky by bylo, vzhledem k tomu, jak se sezona vyvíjela, pro ASSE velkým úspěchem. A není to vůbec nereálné, protože v posledním kole se na stadionu Geoffreye Guicharda představí beznadějně poslední Dijon.

Lille se proti Saint-Étienne neprosadilo a jeho náskok na čele se ztenčil

Na prvním místě tabulky zůstává nadále Lille, ale jeho náskok na čele tabulky se ztenčil. Pokud chtějí "Dogy" narušit nadvládu PSG a získat titul, budou muset s největší pravděpodobností vyhrát na hřišti Angers. V nedělním zápase se Lille ani Saint-Étienne nedokázaly prosadit.

Lille je kousek od titulu v Ligue 1, nakročit k němu míní v souboji se St. Étienne

Když se z ligového prvenství radovalo Lille naposledy, psal se rok 2011. Tehdy ještě Ligue 1 ale výrazně neovlivňoval příchod katarských majitelů do PSG, jenž nastavil ve Francii jasnou strukturu. Podařit se triumfovat na domácí scéně na úkor pařížského giganta se podařilo už jenom Monacu. Teď se k podobnému počinu můžou domácí přiblížit v duelu se St. Étienne.