Clermont Foot Francie - Clermont Foot - Zprávy

Clermont potřebuje v Montpellieru zastavit pád tabulkou

V neděli od tří hodin se do sebe pustí také HSC Montpellier a Clermont-Foot. Domácí se vyhřívají na devátém místě tabulky a naplňují tak předsezonní očekávání. Clermontu se daří hůře a po šestizápasové sérii bez vítězství balancuje nad sestupovou propastí.

Lehce nervózní zápas mezi Clermontem a Lens skončil remízou

Rozhodčí Delerue rozdal celkem devět žlutých a jednu červenou kartou, kterou uviděl až v závěrečné desetiminutovce Yadaly Diaby, takže na výsledek oslabení domácích už nemělo vliv. Díky tomu se po šestnácti utkáních nacházejí o bod před barážovou příčku, zatímco Racingu po stejném počtu kol patří pátá pozice.

Přeruší Clermont sérii pěti porážek v řadě? Doma narazí na Lens

Clermont chytl krizi, ta je jednoduše vidět na jeho posledních výsledcích. Už v pěti případech za sebou prohrál, a spadl tak až na osmnáctou příčku tabulky. Vylepšovat si svou situaci proti Lens pro něj bude bezpochyby hodně složité, a ačkoli jeho soupeř v uplynulých týdnech také vyloženě nezářil, bude plnit v Puy-de-Dome roli favorita, neboť si doposud vedl o dost lépe.

Remeš zásluhou pozdní trefy přehrála Clermont

Na Stade Auguste-Delaune to vypadalo na bezbrankovou remízu. Jenže v první minutě nastaveného času se dokázal prosadit Konan, díky čemuž zařídil pro svůj klub vítané třetí vítězství v sezoně. V případě Clermontu se jednalo o sedmou porážku, díky čemuž nadále okupuje barážovou pozici.

Remeš hostí Clermont: Kdo ukončí čekání na vítězství?

Šest, respektive čtyři zápasy čekají na vítězství týmy Remeše a Clermontu. Jejich vzájemný duel může tu či onu sérii ukončit nebo také prodloužit. Oba týmy také zůstávají v sestupovém ohrožení.

Nice odčinilo porážku s Montpellierem a v Clermont-Ferrand vydřelo výhru

Amine Gouiri byl hlavní postavou nedělního utkání mezi Clermontem Foot a OGC Nice. Nováček dlouho vedl po brance Ogiera, ale favoritovi z jihu Francie nakonec podlehl, když obrat zařídil "Orlům" dvoubrankový Amine Gouiri.

Clermont Foot i OGC Nice potřebují bodovat

V neděli od 17 hodin se nováček soutěže Clermont Foot pokusí vylepšit stávající postavení v tabulce proti OGC Nice. Hosté z francouzské riviéry před reprezentační přestávkou klopýtli a přepustili druhé místo Lensu. Ze zadních pozic se navíc dotáhla Marseille a v závěsu jsou i další. Oba nedělní soupeři tak potřebují nejlépe naplno bodovat.

ASSE zásluhou výborného závěru porazilo Clermont

Klub z města Saint-Étienne se doposud trápil. Ve 13. kole se mu však senzačně podařilo během dvou nastavených minut otočit výsledek, díky čemuž se v tabulce po další době posunul na předposlední příčku. Les Lanciers přitom mají na té třinácté jenom čtyřbodový náskok.

Bez diváků: St. Étienne doma v komorní atmosféře přivítá nedaleký Clermont

St. Étienne bylo po dvanácti odehraných kolech jediným celkem Ligue 1, který nezískal na své konto jediné vítězství. Snažit se ho urvat bude bezpochyby v klání proti Clermontu, jenž se v tabulce nachází pouze o pár příček výše. Nováček nejvyšší soutěže zatím naplňuje hlavní cíl, tedy záchranu, hostům se každopádně v posledních několika týdnech ne úplně daří.

Cenzig Ünder vystřelil výhru Marseille v Clermont-Ferrant

Třetí místo patří po dvanácti kolech Olympique Marseille. Les Phocéens zvítězili na hřišti nováčka Clermontu 1:0, když se o jedinou branku postaral ve 23. minutě turecký křídelník Cenzig Ünder. Domácí na jeho branku za celou dobu nenašli odpověď.

Clermont se pokusí zaskočit Olympique Marseille

V neděli večer čeká celek z Clermont-Ferrand velký svátek. Na jeho stadion Gabriela Montpieda zavítá slavný Olympique Marseille. Hosté bojují o Ligu mistrů a na půdě nováčka by měli zvítězit. Jak už to ale ve francouzské Ligue 1 chodí, potvrdit roli favorita bývá zřídkakdy jednoduché.

Nantes v deseti na deset přehrálo Clermont. Rozhodující branku vstřelil Ludovic Blas

FC Nantes si po tomto kole v tabulce polepší. V sobotním zápase dokázalo přetlačit Clermont a zvítězit konečným výsledkem 2:1. Domácí poslal do vedení Andrei Girotto, ale na začátku druhé půle srovnal Mohamed Bayo. Rozhodnutí přinesla 69. minuta a gól Ludovice Blase. Už v prvním poločase se vylučovalo na obou stranách. Červenou kartu obdrželi Johan Gastien i Sébastien Corchia.

Nantes narazí v jedenáctém kole Ligue 1 na Clermont

Nantes zatím prožívá rozhodně klidnější sezónu, než tomu bylo loni, drží se ve středu tabulky a rádo by potvrdilo své dobré rozpoložení také proti soupeři z Clermontu-Ferrandu. Nováček Ligue 1 si ovšem rovněž nevede nikterak špatně, vždyť doposud získal jen o jeden bod méně, než jeho současný protivník, a uchovává si poměrně pohodlný odstup od sestupových míst.

Clermont zdolal mistrovské Lille, rozhodl N'Simba

Nováček soutěže si vyšlápl na úřadujícího šampiona. Lille utkání v Clermont-Ferrand vůbec nezvládlo a po jediné brance N'Simby padlo. "Dogy" tak nenavázaly na předchozí výsledky a znovu vystavují velkému tlaku trenéra Joselyna Gouvernneca. Porážka je o to trpčí, že přišla na půdě nováčka před důležitým zápasem Ligy mistrů.

Mistr jede do Clermont-Ferrand

Úřadující francouzský šampion se před reprezentační přestávkou dostal do ráže a v Ligue 1 udělal tři výhry v řadě. V sobotu na to bude chtít navázat, ale musí si dávat pozor, protože se představí na půdě nováčka z Clermont-Ferrand. "Les Lanciers" od druhého kola nevyhráli a zápas s Lille je pro ně velkou výzvou.