Clermont Foot Francie - Clermont Foot - Zprávy

Další články

Lens se pokusí přerušit čtyřzápasovou sérii bez výhry, doma narazí na poslední Clermont

Velmi nepříjemnou sérii aktuálně zaznamenává Lens. Sice drží šestou příčku, tedy tu poslední zaručující postup do pohárové Evropy, pokud by však pokračovalo v nastoleném trendu, brzy by o svoje postavení mohlo přijít. A další zaváhání s Clermontem, na dně tabulky usazeným soupeřem, prostě nepřipadá v úvahu. Jinak může opravdu vážně ohrožovat ony prvotní cíle.

Zimní posila z Bundesligy odvrátila prohru Montpellieru s posledním Clermontem

Hráči Clermontu remizovali ve 29. kole Ligue 1 na vlastním stadionu s Montpellierem 1:1. Hosté sice od začátku dominovali na balonu, v samotném závěru první půle však inkasovali, když opakovanou penaltu napodruhé proměnil Muhammed Cham. Po změně stran ovšem přišel s odpovědí Tanguy Coulibaly, jenž se po příchodu z německého Stuttgartu trefil ve Francii vůbec poprvé. Les Lanciers tak zůstali na poslední pozici v tabulce se ztrátou šesti bodů na příčky zajišťující jisté udržení v soutěži.

Potápějící se Clermont vyzve probouzející se Montpellier

Teprve se ukáže, nakolik tým z chvostu tabulky Clermont povzbudí remíza z Parku Princů. Montpellier se však tváří býti v dostatečně dobré pohodě, aby nepřipustil zaváhání. Dva poslední duely s přímou konkurencí v tabulce totiž vyhrál a navíc neinkasoval.

Clermont téměř znovu vyloupil Park princů, PSG potřebovalo pomoc hvězd z lavičky

Clermont dlouho překvapivě vedl ve 28. kole Ligue 1 na stadionu PSG, kde v minulé sezoně zvítězil, avšak nakonec se musel spokojit s remízou 1:1. Trenér Luis Enrique měl při tvorbě sestavy v hlavě blížící se čtvrtfinále Ligy mistrů a do základní jedenáctky jmenoval řadu nezkušených mladíků. Navzdory tomu Pařížané diktovali tempo hry, přesto se jako první trefil i díky šťastné teči hostující Habib Keita. Nepříznivě se vyvíjející duel donutil španělského lodivoda sáhnout na hvězdnou lavičku a střídající Kylian Mbappé v 85. minutě asistoval u vyrovnávací branky Goncala Ramose.

První proti poslednímu: PSG čeká před dvěma zápasy s Barcelonou ten s Clermontem

PSG čeká v příštích dvou týdnech klíčové zápasy v Lize mistrů proti Barceloně. A jakkoli se můžou v hlavní francouzské metropoli odkazovat na obvyklé klišé, že nejdůležitější je vždy jenom střetnutí nejbližší, spíše se už v Paříží řeší právě milionářská soutěž než ligový boj proti Clermontu. Domácí budou chtít potvrdit roli favorita hlavně proto, aby se co nejlépe naladili právě na duel s Katalánci.

Dvougólový Sierro potopil naděje posledního Clermontu na druhé vítězství v řadě

Fotbalisté Toulouse zvítězili ve 27. kole Ligue 1 na půdě Clermontu 3:0. Rozhodující gól obstaral již v osmé minutě ze značky pokutového kopu Vincent Sierro. Les Lanciers i přes brzkou inkasovanou branku předváděli pohledný fotbal, po změně stran však jejich naděje na body pohřbily dvě další trefy hostů, přičemž skóre duelu uzavíral druhým přesným zásahem v zápase právě švýcarský záložník Sierro. Manko průběžně posledních domácích na alespoň barážovou pozici narostlo na šest bodů.

Poslední Clermont potřebuje nutně bodovat. Sedmadvacáté kolo mu do cesty poslalo Toulouse

Les Lanciers před reprezentační přestávkou rozšířili svou nebohatou sbírku vítězství na čtyři, přičemž platí, že proti Toulouse v Ligue 1 ještě neprohráli. TFC navíc po vypadnutí z Evropské ligy nemají nejlepší formu.

Clermont neřekl v záchranářském boji poslední slovo, Le Havre brzkou přesilovku nevyužil

Clermont porazil ve 26. kole nejvyšší francouzské soutěže na své půdě Le Havre 2:1. Velký podíl měl na výhře posledního týmu tabulky, který hrál už od 30. minuty bez vyloučeného Elbasana Rashaniho, rakouský záložník Muhammed Cham. Nejlepší střelec svého celku nejprve ve 12. minutě pálil přesně na zadní tyč a v nastaveném čase první půle proměnil penaltu. Les Lanciers se tak přiblížili záchraně, na kterou ztrácejí už jen pět bodů. K sestupovému pásmu naopak začal nebezpečně rychle padat nováček z Normandie.

Šestadvacáté kolo Ligue 1 uvidí i souboj Clermontu s Le Havrem

Les Lanciers prohráli čtyři z posledních pěti zápasů, takže není divu, že na první nesestupovou a nebarážovou pozici aktuálně ztrácí 8 bodů. Les Ciel et Marine naopak o minulém víkendu ukončili čtyřzápasovou sérii bez bodu a věří, že po tomto kole bude svítit v jejich kolonce výher sedmička.

Méty vítězstvím v záchranářské bitvě prohloubily sestupové trable Clermontu

Fotbalisté Mét ovládli v rámci 25. kola francouzské Ligue 1 souboj dvou nejhorších týmů soutěže, když před domácím publikem porazili Clermont 1:0. Duel rozhodla jediná branka, kterou ze značky pokutového kopu vstřelil Georges Mikautadze. Gruzínský útočník, jenž v dresu ligového nováčka hostuje z Ajaxu, tak zaznamenal třetí zásah po návratu do klubu, kde ještě na začátku sezony působil. Hosté naopak po klíčové prohře zůstali na dnu tabulky, ze kterého na nesestupové pozice ztrácejí osm bodů.

Pětadvacáté kolo Ligue 1 uvidí i souboj posledních dvou celků tabulky

V o něco lepším rozpoložení do něj vstoupí Mety, které si po vítězství nad Nantes vytvořily před Clermontem tříbodový náskok. Hosté však věří ve výhru, která by byla první od 14 ledna, kdy shodou okolností rovněž přehráli zmíněný bretaňský klub.

Gastienova éra u konce: Sezónu v Clermontu dotrénuje, vezme do učení Bicharda

Sedm bodů, taková je ztráta Clermontu na bezpečnou patnáctou pozici v Ligue 1, šest pak na tu barážovou. Ve zbývajících deseti kolech se celek z Auvergne-Rhone-Alpes pokusí stáhnout nepříjemné manko také s novým asistentem, který ani ve Francii není příliš známou tváří. Po skončení sezóny pak Sébastien Bichard převezme po Pascalovi Gastienovi kormidlo natrvalo.

Marseille v Clermontu tradičně zvítězila, pokyny nového kouče Aubameyangovi svědčí

Marseille porazila ve 24. kole Ligue 1 Clermont 5:1 a posunula se v neúplné tabulce na šesté místo zaručující účast v příštím ročníku Konferenční ligy. K zisku tří bodů nakročili hosté po dorážce Ilmana Ndiayeho ve 23. minutě. Kopiníci sice po přestávce vyrovnali, ale radost jim dlouho nevydržela. Těsně před odehranou hodinou totiž skóroval Pierre-Emerick Aubameyang a ve třech duelech odkoučovaných Jeanem-Louisem Gassetem zaznamenal již svůj čtvrtý gól. Les Olympiens i díky němu potvrdili, že na Stade Gabriel Montpied hrají rádi, neboť tam vyhráli všechny čtyři dosavadní duely.

Marseille by neměla podceňovat Clermont. Uspěje poslední ekipa tabulky proti gigantovi?

Pět bodů ztrácí Clermont z poslední příčky na tu zcela bezpečnou patnáctou. Takové manko se dá samozřejmě dohnat, aby se však družina kouče Pascala Gastiena dokázala svým cílům přiblížit a nakonec je mít na konci sezóny splněné, potřebuje prostě častěji vyhrávat. Ukončit svou sérii pěti zápasů bez tříbodového výsledku nebude proti rozjeté Marseille nic lehkého.