Clermont Foot Francie - Clermont Foot - Zprávy

Marseille si nechce kazit reputaci, dobrou formu hodlá potvrdit i proti Clermontu

Marseille začíná v Ligue 1 pravidelně sbírat body, pokud přitom zvládne i poslední dva duely tohoto roku, přičemž po papírové stránce nepředstavují ty proti Clermontu a v Montpellieru nejobtížnější zkoušky, mohla by se pevně usadit na místech zaručující pro příští ročník účast v evropských pohárech. V neděli odpoledne si hodlá rovněž spravit chuť po čtvrteční prohře.

Vítězná šňůra Lille se zastavila v Clermontu. Dogy na hřišti soupeře uhrály tradiční výsledek

Fotbalisté Lille v 15. kole Ligue 1 překvapivě remizovali na půdě Clermontu 0:0. Duel nejhorší ofenzivy s druhou nejlepší obranou se nesl v duchu minima šancí na obou stranách, což stejně jako v posledním vzájemném střetnutí vyústilo v bezgólový výsledek. Tým ze středu Francie tak ve vyrovnaném zápase navázal na vzestup formy z posledních utkání a pomalu se odpoutává ode dna tabulky, Dogy naopak zůstaly již ve 14. zápase po sobě neporaženy, po třech soutěžních výhrách to však pro ně byla ztráta. Zároveň to byla již jejich šestá remíza na hřišti soupeře z 11 duelů letošní sezony.

V dobré formě hrající Lille zajíždí v rámci 15. kola na stadion trápícího se Clermontu

LOSC zatím neprohráli dvanáctkrát v řadě, díky čemuž se vyšplhali na čtvrtou příčku, jaká zaručuje účast v Lize mistrů, která se na severu Francie hrála po mistrovském ročníku 2020/2021. Kdežto Les Lanciers marně navazují na výkony z loňska, které skromný klub vynesly až na osmou příčku.

Brest okusil vítězný pocit také na svém hřišti. Clermont venku po delší době nebodoval

Hráči Brestu potvrdili návrat na vítěznou vlnu z minulého víkendu a ve 14. kole Ligue 1 před zraky vlastních fanoušků porazili Clermont 3:0. Na první domácí triumf v nejvyšší soutěži od konce září zadělal tým z Bretaně ještě v první půli, kdy se postupně prosadili Romain Del Castillo, jenž proměnil nařízenou penaltu, a Mathias Pereira Lage. Autor prvního gólu navíc po změně stran přidal definitivní pojistku. O poznání veselejší sérii ukončili Les Lanciers, pro něž šlo o první venkovní duel po více než dvou měsících, ve kterém nezískali ani bod.

Brest narazí na Clermont, oba týmy naposledy bodovaly v Montpellieru

Brest vstoupil do sezóny moc povedeným způsobem, v posledních týdnech ale přece prožíval výsledkový propad. Až před týdnem se mu podařilo utnout svou sérii pěti klání bez vítězství a tři porážky v řadě, to když naplno uspěl na půdě Montpellieru. Samozřejmě že navázat na předchozí zdárný výkon hodlá proti Clermontu, obzvláště když se jeho soupeři obecně nedaří.

Clermont vytěžil z nepokojů bod. Opakovaný duel v Montpellieru domácí mrzel dvojnásob

Clermont remizoval v dohrávce osmého kola Ligue 1 před prázdnými tribunami v Montpellieru 1:1. V původně rozehraném utkání, které se nakonec nedohrálo pro výtržnosti domácích příznivců, hosté směřovali k porážce. Tentokrát však do zápasu vstoupili fantasticky po dalekonosné ráně Maxima Gonalonse. Les Lanciers navíc následně dlouho odolávali drtivému tlaku soupeře, z vítězství se ale neradovali, jelikož v 85. minutě srovnal z penalty Téji Savanier.

Ligue 1 dožene rest při Lize mistrů. Montpellier v opakovaném duelu narazí na Clermont

Kdyby se fanoušci Montpellieru, lépe řečeno hrstka jedinců, chovala v říjnu ukázněně, mohl se už nyní klub nacházet v klidném středu tabulky, ba dokonce v její horní polovině. Jenomže kvůli incidentu, který zapříčinili právě příznivci La Paillade, se budou muset všichni ostatní na opakovaný duel proti Clermontu dívat ještě jednou a maximálně u televizních obrazovek.

Klukovina hvězdičky Lens nemusela hosty mrzet, Racing Club si v prořídlém poli dojel pro výhru

Hráči Lens zvítězili ve 13. kole Ligue 1 na půdě Clermontu 3:0. Solidní formu hostů nepřerušila ani reprezentační přestávka, když o skalpu předposledního celku ligy rozhodl už v 11. minutě talentovaný Elye Wahi. Ten si však zápasovou reputaci pošramotil v závěru první půle, kdy nejprve viděl červenou kartu za nevybíravý faul domácí obránce Alidu Seidu, ale mladá letní posila z Montpellieru ho kvůli nesportovnímu chování do sprch doprovodila. Více prostoru na hrací ploše využil Racing Club ke dvěma dalším trefám a poklidně dokráčel k tříbodovému zisku.

Když se nedaří návraty po reprezentačních přestávkách: Lens pocestuje na půdu Clermontu

Clermont nemůže být se současným postavením v tabulce spokojený, nachází se totiž přímo v sestupovém pásmu. Snaží se nicméně v posledních týdnech přece napravit, co zbabral hlavně na samotném začátku sezóny, a opravdu zaznamenal zlepšení. Teď se pokusí v roli mírného outsidera překvapit úřadujícího vicemistra z Lens, které bude potvrzovat nynější šesté místo.

Lorient venku opět selhal. Nicholson gólem z puntíku vzdálil Clermont od posledního Lyonu

Clermont zvítězil ve 12. kole Ligue 1 před vlastními fanoušky 1:0 nad Lorientem. Zápas rozhodl až po změně stran Shamar Nicholson, jenž proměnil nařízený pokutový kop. Trápící se svěřenci Pascala Gastiena tak podruhé v probíhající sezoně naplno bodovali, ale ani toto vítězství jim nepomohlo k většímu posunu v tabulce. Těšit je tak mohl alespoň fakt, že se vzdálili poslednímu Lyonu na rozdíl pěti bodů.

Jak Clermont, tak Lorient potřebují bodovat. Budou znovu úspěšnější domácí?

Na jaře tohoto i v létě minulého roku tomu přesně tak bylo. S tím, že před nedělním kláním se jednou radovali Les Lanciers a podruhé Les Merlus. Oba celky přitom nepatří k největším adeptům na sestup.

Vzepětí Clermontu neslo podobu venkovní remízy, Štrasburk neunesl verdikt videorozhodčího

Hráči Štrasburku neprolomili čtyřzápasovou sérii bez vítězství ani v 11. kole Ligue 1, když na domácí půdě remizovali s předposledním Clermontem 0:0. Le Racing postupně zvyšoval tempo hry a ve druhém poločase se mu dokonce podařilo skórovat, z důvodu ofsajdového postavení však gól neplatil. Následně se nechal za zbytečnou druhou žlutou kartu vyloučit Marvin Senaya, a tým z Alsaska tak na vlastním hřišti ztratil další body. Hostům se naopak podařilo překvapit dalšího favorita a ve třech ze čtyř posledních zápasů neprohráli.

Clermont míří do Strasbourgu s vidinou druhé výhry v sezoně

Ani jeden z celků nezačal ročník podle představ, nicméně Les Lanciers se nacházejí v ještě nezáviděníhodnější situaci než jejich soupeř. Obhajoba osmé příčky tváří se zatím býti nereálná, avšak stačí jeden povedený duel a všechno může být jinak. Ostatně s tím mají zkušenosti i na francouzsko-neměcké hranici.

Nice se po těsné výhře vyšvihlo do čela. Clermontu nepomohla ani zahozená penalta

Fotbalisté Nice v 10. kole Ligue 1 nakonec vyzráli na obranu domácího Clermontu a zvítězili 1:0. Hosté celý zápas jednoznačně dominovali, avšak poctivý obranný blok Les Lanciers dlouho gól nepřipustil. V prvním poločase navíc zklamal Gaëtan Laborde, který neproměnil pokutový kop. Odpor domácích tak zlomil až v 74. minutě Hicham Boudaoui. Orli se tříbodovým ziskem vyhoupli do čela soutěže a jako jediní si stále drží neporazitelnost.

Nice stále neporaženo. Zaskočí favorita předposlední Clermont?

Nice má od začátku sezóny opravdu moc dobrou formu. I nadále platí, že jako jediný celek z Ligue 1 ještě neutrpěl žádnou porážku. A svou sérii neporazitelnosti se bude snažit zakulatit na číslo deset na půdě Clermontu. Ten se nachází na opačném pólu tabulky, na druhou stranu bude vstupovat do tohoto měření sil jistě notně povzbuzený o poslední venkovní skalp Lyonu.