Clermont Foot Francie - Clermont Foot - Zprávy

Repríza týden starého pohárového souboje vítěze nenašla

Štrasburk v 19. kole Ligue 1 ztratil body na půdě předposledního Clermontu, kde pouze remizoval 1:1. Tým z Alsaska měl ve vyrovnaném utkání nakročeno k vítězství, když v první půli doklepl míč do branky Moïse Sahi Dion. Domácí však krátce po změně stran odpověděli po rychlém protiútoku zakončeném Shamarem Nicholsonem, který se prosadil ve třetím ligovém klání za sebou. Les Lenciers tak druhou prohru se stejným soupeřem v rozmezí týdne odmítli a ve vyrovnaném spodku tabulky ztrácí na nesestupové příčky jediný bod.

V dobré formě hrající Strasbourg se pokusí znovu vyzrát na Clermont

Jednadvacátého ledna letošního roku na sebe oba soupeři narazili v rámci Coupe de France. Úspěšnější byl Racing, jehož série neporazitelnosti v součtu všech soutěží aktuálně čítá šest zápasů. Les Lancier naopak potřebují bodovat, aby opustili sestupové pásmo.

Další gólové představení Nicholsona přineslo osvícení hororových výsledků Clermontu

Clermont zvítězil v 18. kole Ligue 1 na hřišti Nantes 2:1 a utnul šestizápasové čekání na tříbodový úspěch. K tomu jej nasměroval už v první půli jamajský útočník Shamar Nicholson, jenž se prosadil ve druhém ligovém utkání za sebou, po změně stran ovšem dokázal Florent Mollet vyrovnat. Rozhodnutí tak přišlo až v závěru, kdy početní převahu proměnil ve vítězný gól Jim Allevinah. Hosté se tak v tabulce odlepili z poslední pozice, naopak Kanárci prohráli už čtvrtý duel v řadě.

Na úvod druhé poloviny sezony se Nantes potká s Clermontem

Les Canaris opět potvrdili, že podávat dlouhodobě stabilní výkony rovná se pro ně téměř Mission: Impossible. Přesto se podařilo přezimovat čtyři body nad barážovou pozicí. Zato Les Lanciers věří, že se brzy odlepí ze samého chvostu tabulky.

Oslabený Clermont dno tabulky neopustil, Nicholsona zastoupili v hlavní roli střelci Rennes

Rennes vyhrálo v 17. kole Ligue 1 na půdě Clermontu 3:1. Duel přitom začal pro domácí skvěle, když je už ve třetí minutě poslal do vedení Shamar Nicholson. Krátce před pauzou ale předvedl zkrat Maximiliano Caufriez, jenž byl za svůj prohřešek vyloučen. Ve druhé půli pak hostující tým z Bretaně nabídnutou přesilovku využil k otočení skóre. O rozhodující gól se postaral v 88. minutě Désiré Doué, jenž nastoupil na plac až po změně stran a měl prsty i ve vyrovnávací trefě.

Poslední Clermont vyzve před vlastními fanoušky trápící se Rennes

Clermont má v kalendářním roce 2023 svou poslední možnost, jak se vymanit ze sestupového pásma. Potřebuje na každý pád uspět v domácím utkání s Rennes, které obecně podzimní část v Ligue 1 nemůže hodnotit rovněž pozitivně. Oba celky prostě nedokážou nalézt dlouhodobě optimální pohodu. A vzhlížejí už pomalu k jarní fázi, v níž musejí věřit v lepší budoucnost.

Aubameyang si upevnil pozici nejlepšího nahrávače. Clermont se proti Marseille probral pozdě

Utkání 16. kola Ligue 1 zvládli lépe fotbalisté Marseille, kteří na vlastním trávníku porazili Clermont 2:1. Vedení se po necelé půlhodině hry ujali Olympionici, když Michael Murillo zužitkoval již sedmou asistenci Pierre-Emericka Aubameyanga v ročníku. Krátce před odchodem do kabin navýšil skóre Amine Harit, jenž se v nejvyšší francouzské soutěži prosadil poprvé od dubna loňského roku. Domácí si i přes zhoršený výkon po změně stran připsali čtvrté vítězství v řadě, které je posunulo na šestou příčku. Hosté se naopak neodlepili ze dna tabulky, kam se propadli kvůli pětizápasové sérii bez výhry.

Marseille si nechce kazit reputaci, dobrou formu hodlá potvrdit i proti Clermontu

Marseille začíná v Ligue 1 pravidelně sbírat body, pokud přitom zvládne i poslední dva duely tohoto roku, přičemž po papírové stránce nepředstavují ty proti Clermontu a v Montpellieru nejobtížnější zkoušky, mohla by se pevně usadit na místech zaručující pro příští ročník účast v evropských pohárech. V neděli odpoledne si hodlá rovněž spravit chuť po čtvrteční prohře.

Vítězná šňůra Lille se zastavila v Clermontu. Dogy na hřišti soupeře uhrály tradiční výsledek

Fotbalisté Lille v 15. kole Ligue 1 překvapivě remizovali na půdě Clermontu 0:0. Duel nejhorší ofenzivy s druhou nejlepší obranou se nesl v duchu minima šancí na obou stranách, což stejně jako v posledním vzájemném střetnutí vyústilo v bezgólový výsledek. Tým ze středu Francie tak ve vyrovnaném zápase navázal na vzestup formy z posledních utkání a pomalu se odpoutává ode dna tabulky, Dogy naopak zůstaly již ve 14. zápase po sobě neporaženy, po třech soutěžních výhrách to však pro ně byla ztráta. Zároveň to byla již jejich šestá remíza na hřišti soupeře z 11 duelů letošní sezony.

V dobré formě hrající Lille zajíždí v rámci 15. kola na stadion trápícího se Clermontu

LOSC zatím neprohráli dvanáctkrát v řadě, díky čemuž se vyšplhali na čtvrtou příčku, jaká zaručuje účast v Lize mistrů, která se na severu Francie hrála po mistrovském ročníku 2020/2021. Kdežto Les Lanciers marně navazují na výkony z loňska, které skromný klub vynesly až na osmou příčku.

Brest okusil vítězný pocit také na svém hřišti. Clermont venku po delší době nebodoval

Hráči Brestu potvrdili návrat na vítěznou vlnu z minulého víkendu a ve 14. kole Ligue 1 před zraky vlastních fanoušků porazili Clermont 3:0. Na první domácí triumf v nejvyšší soutěži od konce září zadělal tým z Bretaně ještě v první půli, kdy se postupně prosadili Romain Del Castillo, jenž proměnil nařízenou penaltu, a Mathias Pereira Lage. Autor prvního gólu navíc po změně stran přidal definitivní pojistku. O poznání veselejší sérii ukončili Les Lanciers, pro něž šlo o první venkovní duel po více než dvou měsících, ve kterém nezískali ani bod.

Brest narazí na Clermont, oba týmy naposledy bodovaly v Montpellieru

Brest vstoupil do sezóny moc povedeným způsobem, v posledních týdnech ale přece prožíval výsledkový propad. Až před týdnem se mu podařilo utnout svou sérii pěti klání bez vítězství a tři porážky v řadě, to když naplno uspěl na půdě Montpellieru. Samozřejmě že navázat na předchozí zdárný výkon hodlá proti Clermontu, obzvláště když se jeho soupeři obecně nedaří.

Clermont vytěžil z nepokojů bod. Opakovaný duel v Montpellieru domácí mrzel dvojnásob

Clermont remizoval v dohrávce osmého kola Ligue 1 před prázdnými tribunami v Montpellieru 1:1. V původně rozehraném utkání, které se nakonec nedohrálo pro výtržnosti domácích příznivců, hosté směřovali k porážce. Tentokrát však do zápasu vstoupili fantasticky po dalekonosné ráně Maxima Gonalonse. Les Lanciers navíc následně dlouho odolávali drtivému tlaku soupeře, z vítězství se ale neradovali, jelikož v 85. minutě srovnal z penalty Téji Savanier.

Ligue 1 dožene rest při Lize mistrů. Montpellier v opakovaném duelu narazí na Clermont

Kdyby se fanoušci Montpellieru, lépe řečeno hrstka jedinců, chovala v říjnu ukázněně, mohl se už nyní klub nacházet v klidném středu tabulky, ba dokonce v její horní polovině. Jenomže kvůli incidentu, který zapříčinili právě příznivci La Paillade, se budou muset všichni ostatní na opakovaný duel proti Clermontu dívat ještě jednou a maximálně u televizních obrazovek.

Klukovina hvězdičky Lens nemusela hosty mrzet, Racing Club si v prořídlém poli dojel pro výhru

Hráči Lens zvítězili ve 13. kole Ligue 1 na půdě Clermontu 3:0. Solidní formu hostů nepřerušila ani reprezentační přestávka, když o skalpu předposledního celku ligy rozhodl už v 11. minutě talentovaný Elye Wahi. Ten si však zápasovou reputaci pošramotil v závěru první půle, kdy nejprve viděl červenou kartu za nevybíravý faul domácí obránce Alidu Seidu, ale mladá letní posila z Montpellieru ho kvůli nesportovnímu chování do sprch doprovodila. Více prostoru na hrací ploše využil Racing Club ke dvěma dalším trefám a poklidně dokráčel k tříbodovému zisku.