Stade Reims Francie - Stade Reims - Zprávy

Remeš si proti Nantes bude chtít spravit chuť po vypadnutí z Coupe de France

Svěřenci Willa Stilla se po vypadnutí z Coupe de France mohou plně koncentrovat na Ligue 1, tudíž není nepravděpodobné, že by si stávající šestou příčku v tabulce ještě vylepšili. Naopak Les Canaris budou chtít odvrátit pátou porážku v řadě.

Rošáda v Ligue 1: Rennes má náhradu za Matiče, z Remeše zlákalo Matusiwu

Už před několika dny byla dohoda mezi Remeší a Rennes zpečetěna. Vlastně chyběla jenom úspěšná lékařská prohlídka, podpis kontraktu a představení nové posily bretaňským fandům. Azor Matusiwa, stabilní článek záložní rady kouče Willa Stilla, se přesunuje v rámci Ligue 1 k aktuálně desátému týmu francouzské nejvyšší soutěže. Smlouvu stvrdil na čtyři a půl roku.

Maltézský rytíř Teuma pomohl dobýt monacké knížectví

Remeš vyzrála v 18. kole Ligue 1 na Monako, na jehož půdě zvítězili 3:1. O otevření skóre se po půlhodině hry postaral kapitán týmu z Remeše a největší hvězda reprezentace Malty Teddy Teuma, jenž se proti knížecímu celku prosadil i v říjnovém duelu. Domácí sice krátce po změně stran vyrovnali zásluhou Wissama Ben Yeddera, rozhodující slovo však měl se svou premiérovou trefou v dresu hostů Reda Khadra. Popáté za sebou tak vzájemné klání vyhrál tým vedený jako hostující.

Když turnaje v Asii a Africe komplikují život. Monaco doma přivítá Remeš

Třetí místo po podzimní části sezóny je pro Monaco zajisté uspokojivé. Pro něj bude důležité ve druhé polovině ročníku udržet postavení v top čtyřce, aby se pro následující období mohlo účastnit Ligy mistrů. Jarní program v Ligue 1 započne duelem s Remeší, která se bude muset vypořádat s několika absencemi, a to nejen vlivem nadcházejících mezinárodních mistrovství.

Výsledkové strádání Remeše pomohlo ukončit brzké vyloučení. Le Havre trestal mladý Japonec

Remeš porazila v 17. kole Ligue 1 na domácí půdě Le Havre 1:0 a před krátkou zimní přestávkou se udržela v kontaktu s pohárovými příčkami. Svěřencům mladého kouče Willa Stilla k triumfu výrazně pomohl hostující záložník Rassoul Ndiaye, jenž byl ve 21. minutě vyloučen. Červenobílí přesilovku bleskově využili zásluhou Keita Nakamury a příznivý stav uchovali až do závěrečného hvizdu. V kádru domácích se tak objevil další nadějný Japonec poté, co je důležitým článkem jejich ofenzivy již druhou sezonu v řadě Junja Ito.

Le Havre by rád navázal na výhru nad Nice, venku narazí na nevalně působící Remeš

Remeš prostřednictvím kouče Willa Stilla před několika týdny vlastně vyhlásila útok na místa zaručující kvalifikaci do evropských pohárů. A jakkoli svým ambicím rozhodně není daleko, podzimní část jasně ukázala, že boj to bude pro celek z Marne jistě nelehký. Před vánočními svátky si bude chtít napravit svou reputaci proti Le Havru, který přicestuje v dobré náladě.

Racing zase promlouvá do bojů o poháry. Proti nevyzpytatelnému Reims měl hlavní slovo Saïd

Hráči Lens porazili v 16. kole Ligue 1 na vlastní půdě Reims 2:0 a poskočili už na páté místo tabulky. Duel dvou ambiciózních celků francouzské nejvyšší soutěže rozhodl v závěru první půle čtvrtým gólem v ročníku útočník Wesley Saïd, jenž využil obrovské chyby obrany hostů. Nepovedený start sezony z pohledu domácích je tak zapomenut, čemuž napomohla série 11 ligových duelů v řadě bez porážky a posun na pohárové příčky.

Bitva sousedů v tabulce s ambicemi na pohárovou Evropu: Lens pohostí Remeš

Lens v úterý zvládlo střetnutí Ligy mistrů proti Seville a potvrdilo svou účast v jarní části evropských pohárů. V posledních dvou ligových kolech kalendářního roku by se velmi rádo pevně usadilo na příčkách, jež zajišťují pohárovou Evropu i pro následující ročník, a ve svém předposledním vystoupení vyrukuje na svého přímého souseda z tabulky. Konkrétně Remeš.

Nice se ke sběru čistých kont nevrátilo, přesto slavilo. V bitvě nejmladších trenérů se radoval Farioli

Manko Nice na vedoucí PSG zůstalo i po 15. kole Ligue 1 čtyřbodové, protože Orli porazili na vlastním hřišti Reims 2:1. Domácí dlouho předváděli tradičně fantastickou defenzivní práci, když od souboje z Parku princů z poloviny září obdrželi jediný gól, a to v minulém zápase proti Nantes. Defenzivní taktika 34letého Francesca Farioliho nakonec nevedla k čistému kontu ani tentokrát, jelikož svěřence o tři roky mladšího Willa Stilla vrátil v 78. minutě do hry Yunis Abdelhamid. Krátce po něm ovšem strhl vítězství na stranu favorita Jérémie Boga.

Nice se chce vrátit na druhou příčku, doma uvítá vždy urputnou Remeš

Když se bojuje o čelo tabulky, umí být jakékoli zaváhání, byť jen jedno jediné, opravdu velmi nekompromisní. Nice kvůli porážce na půdě Nantes aktuálně přišlo o druhou pozici v tabulce, poněvadž Monaco v sobotu dokázalo vyhrát v Rennes. Domácí se každopádně můžou vrátit na své místo zpátky. Do cesty se mu nyní postaví rovněž o přední příčky usilující Remeš.

Racing si přivezl mizernou formu i do Remeše. Štrasburk odsoudily k neúspěchu mladé pušky

Hráči Remeše ve 14. kole francouzské Ligue 1 nezaváhali a po vítězství 2:1 nad Štrasburkem získali důležité tři body. Úvodní zásah zaznamenal po pohledné kombinaci už v 10. minutě mladý Maročan Amir Richardson, pro kterého se jednalo o třetí branku v sezoně. Ještě před pauzou navíc domácí klub vedení navýšil, když při akci 21letého Mohameda Daramyho pomohl míči do sítě hostující Lucas Perrin. Klub z Remeše tak nad Racingem vyhrál před vlastním publikem poprvé od roku 2018.

Dva kluby z Grand Est proti sobě: Remeš míní po dvou prohrách zabrat, přivítá Štrasburk

Bitvou o Grand Est započne dění francouzské nejvyšší soutěže v rámci čtrnáctého kola. Na půdu Remeše zavítá její lokální rival ze Štrasburku, který si doposud počínal po výsledkové stránce hůře a nachází se jen těsně nad pásmem sestupu. Domácí naopak směle usilují o místa zaručující účast v pohárové Evropě pro příští sezónu. A nyní se mohou přisát na top čtyřku.

Změna trenéra Rennes prospěla. Bourigeauda vybičovala ztráta pásky k velkému výkonu

Rennes porazilo ve 13. kole Ligue 1 hostující Remeš 3:1 a po téměř dvou měsících se v soutěži mohlo radovat z výhry. K té pomohl týmu z Bretaně při svém obnoveném debutu na jeho lavičce trenér Julien Stéphan, který domácí celek dovedl v sezoně 2019/2020 k historicky nejlepšímu umístění. Tři body zajistil červenočerným necelou minutu po změně stran Benjamin Bourigeaud, jenž následně přidal i asistenci, a nejlepším možným způsobem tak odpověděl na rozhodnutí nového lodivoda sebrat mu kapitánskou pásku.

Staronová éra pod Stéphanem, Rennes vyzve se známým velením slušně se prezentující Remeš

Aktuální třinácté místo v tabulce Ligue 1 rozhodně není něco, s čím by měli být v Rennes spokojeni. A během reprezentační přestávky tedy došlo na jednu zásadní změnu, aby ekipa postupně stoupala výše, minimálně aby se do vánoční přestávky přiblížila příčkám zajišťující účast v pohárové Evropě pro následující ročník. Staronového kouče Juliena Stéphana teď čeká náročný debut proti Remeši.

Reims si další překvapení nepřichystalo. Mbappé hattrickem posadil PSG zpět na výsluní

PSG zvítězilo ve 12. kole Ligue 1 na půdě Reims 3:0. Do role hlavní hvězdy se znovu pasoval Kylian Mbappé, který se prosadil třikrát napříč oběma poločasy. Francouzský tahoun tak zajistil pařížskému celku posun na první příčku tabulky, o kterou po bodové ztrátě přišlo Nice. Překvapivě čtvrtý celek soutěže z Remeše tak s ligovým mistrem nevyhrál již posedmé v řadě a vůbec poprvé v sezoně odešel z utkání bez vstřelené branky.