Stade Reims Francie - Stade Reims - Zprávy

Další články

Remeš chce proti Montpellieru odčinit porážku se Strasbourgem

Před týdnem svěřenci Willa Stilla ve městě na francouzsko-německé hranici padli 1:3, čímž skončila jejich čtyřzápasová série bez prohry. MHSC, kteří v závěru sezony pomalu chytají druhý dech, můžou právě na takový počet duelů tu svoji prodloužit.

Nenápadná cesta Reims za pohárovou Evropou dostala trhliny ve Štrasburku

Fotbalisté Štrasburku vyhráli ve 29. kole Ligue 1 na vlastní půdě nad neoblíbeným soupeřem z Remeše 3:1, a přerušili tak jeho sérii čtyř po sobě jdoucích utkání bez prohry. Zápas lépe odstartovali hosté, když zužitkoval japonskou souhru Keito Nakamura. Pak už převzal otěže Le Racing, neboť ještě do přestávky vyrovnal z penalty Kévin Gameiro a v 50. minutě dokonal obrat po dobře načasované rybičce stoper Abakar Sylla. Domácí vstřelili druhý gól v přesilovce, protože Amadou Koné byl za dvě zbytečné žluté karty vyloučen.

Oba týmy hlásí nepříjemné absence: Remeš chce ve Štrasburku trestat zaváhání Lens

Jak se říká, jednou jsi dole, jednou nahoře. A tenhle klišé citát jako by přesně seděl na hráče Štrasburku, kteří zkrátka po sérii několika nezdarů umějí zabrat, když se najednou ocitnou v ohrožení pádu do Ligue 2. Se třemi zápasy bez porážky teď budou vstupovat do duelu proti Remeši, která usiluje o příčky zaručující evropské poháry. Hodlá nyní využít zaváhání Lens.

Zahozené šance na obou stranách dovedly souboj mladých trenérů ke smírnému výsledku

Reims remizovalo ve 28. kole Ligue 1 na vlastním stadionu s Nice 0:0. Během úvodního dějství si vypracovali herní převahu svěřenci Francesca Farioliho, brankou však hosté svého 34letého kouče nepotěšili. Radovat se nemohl ani jeho o tři roky mladší trenérský protějšek Will Still, jehož tým nevyužil zaváhání Lens a zůstal na sedmé pozici s tříbodovou ztrátou na příčky zaručující evropské soutěže.

Remeš bude chtít proti Nice prodloužit sérii neporazitelnosti

Zatímco Les Rouges et Blancs už tři duely nepoznali přemožitele, přičemž se střetli i s PSG a s lepšícím se Lyonem, Les Aiglons se v poslední době nevyhýbají nečekaným zaváháním.

Vítězné tažení znovuzrozeného Lyonu přibrzdil tabulkový soused z Remeše

Lyon v domácím prostředí remizoval ve 27. kole s Remeší 1:1. I přes aktivní úvod Olympioniků se jako první prosadili hosté, když se ve druhém dějství po rohovém kopu nejlépe zorientoval Joseph Okumu. Vedení ovšem červenobílým dlouho nevydrželo. Centr Saïda Benrahmy, jenž byl na hřišti pouhé tři minuty, totiž přetavil ve vyrovnávací gól Ernest Nuamah. Domácí tak po dvou výhrách v řadě bez inkasované branky klopýtli a v tabulce stále zůstávají na 10. příčce za svým soupeřem.

Sousedé v tabulce proti sobě: Lyon se pokusí stáhnout manko na Remeš

Ještě před nástupem kouče Pierra Sageho se zdálo, že hlavním cílem Lyonu bude především odvrátit co nejdříve hrozby sestupu a tak nějak tuhle sezónu v poklidném tempu dohrát. Ale v Auvergne-Rhone-Alpes chytli druhý dech. Postupně se domácí více a více blíží těm příčkám, které zaručují kvalifikaci do pohárové Evropy. Dobrou formu teď míní potvrdit proti Remeši.

Remeš při prolomení domácí série neúspěchů ukončila nadvládu Mét

Hráči Remeše porazili ve 26. kole Ligue 1 na vlastní půdě Méty 2:1. Domácí tým sice do utkání vstoupil výborně, když už ve třetí minutě zařídil po parádní akci vedení Oumar Diakité, hosté však záhy snížili. Přestože domácí měli poté převahu, vítěznou trefu se jim podařilo vsítit až v 79. minutě, kdy se prosadil Junja Ito. Červenobílí tak porazili Les Grenats v soutěžním klání poprvé od roku 2012, přičemž zároveň konečně uspěli před vlastním publikem v roce 2024.

Remízou s PSG povzbuzená Remeš si bude chtít vyšlápnout na Mety

Zatímco domácí stále neztrácejí naději na účast v evropských pohárech, hosté věří, že mezi elitou zůstanou déle než jednu sezonu. Na nejvyšší úrovni už v minulosti ukázali, že na klub z historického města zahrát umějí.

Reims z přestřelky v první půli vykouzlilo bod, PSG v promíchané sestavě opět klopýtlo

Utkání 25. kola Ligue 1 mezi PSG a Reims přineslo remízu 2:2. Branky padaly pouze v bláznivém úvodním dějství, v němž šli hosté do vedení v sedmé minutě, kdy hrubku Achrafa Hakimiho dokázal potrestat Marshall Munetsi. Favorit se ovšem po čtvrthodině hry nadechl k obratu během dvou minut, pod který se podepsal především Goncalo Ramos. Červenobílé nakonec dovedl k bodu zásah Oumara Diakitého ze sklonku poločasu. Domácí tak sice v lize již potřetí v řadě jen remizovali, podařilo se jim však alespoň pošetřit výraznou část standardní základní jedenáctky.

Remeš by ráda zaskočila PSG tak jako v loňské sezóně. Uzavřou domácí kruh neporazitelnosti?

Hlavní cíl PSG v průběhu tohoto týdne splnilo, postoupilo totiž do čtvrtfinále Ligy mistrů přes Real Sociedad, a v hlavní francouzské metropoli tak aktuálně panuje spokojenost. Na řadu teď přichází Ligue 1 a s ní duel proti Remeši, která horlivě usiluje o kvalifikaci do pohárové Evropy. Domácí si v tomto utkání mohou pojistit suverénní první pozici, především pak chtějí zachovat nastavený rytmus.

Lille po minele obránce spadl do klína dlouho očekávaný venkovní úspěch

Fotbalisté Lille zvítězili ve 24. kole Ligue 1 na hřišti Reims 1:0 a v neúplné tabulce nakoukli do nejlepší čtyřky. Hostům ulehčil cestu za tříbodovým ziskem v 56. minutě stoper Yunis Abdelhamid, jehož nepovedená přihrávka doputovala přímo na kopačky skórujícího Jonathana Davida. Dogy se tak na hřištích soupeřů dočkaly výhry poprvé od konce listopadu.

Lille potřebuje vzpruhu. Utne negativní venkovní sérii v Remeši?

Pouhý čtyřbodový odstup dělil po třiadvaceti odehraných kolech Remeš a Lille. Oba celky mají ambice na postup na evropskou scénu pro příští sezónu, zatím každopádně plní vlastní kritéria pouze hostující celek. Ten domácí však není svým ambicím na míle vzdálený a může se jim přiblížit po tomto střetu. Pokud parta trenéra Willa Stilla vyhraje, předskočí šesté Lens.

Reims si v Normandii vylepšilo sebevědomí, Le Havre potopil dvougólový Daramy

Hráči Reims ukončili ve 23. kole Ligue 1 výsledkovou mizérii, když na hřišti Le Havru zvítězili 2:1. Hosté byli po celý zápas nebezpečnějším týmem, což nakonec vyústilo po hodině hry v úvodní trefu Mohameda Daramyho. Červenobílé téměř ihned po oslavách z gólu oslabil Thomas Foket, jenž uviděl druhou žlutou kartu. Nováčkovi soutěže se sice podařilo v 74. minutě srovnat, poslední slovo ovšem měl v 95. minutě klub z Remeše, který rovněž z penaltového puntíku zachránil dvougólový hrdina Daramy.