Stade Reims Francie - Stade Reims - Zprávy

Nice se chce vrátit na druhou příčku, doma uvítá vždy urputnou Remeš

Když se bojuje o čelo tabulky, umí být jakékoli zaváhání, byť jen jedno jediné, opravdu velmi nekompromisní. Nice kvůli porážce na půdě Nantes aktuálně přišlo o druhou pozici v tabulce, poněvadž Monaco v sobotu dokázalo vyhrát v Rennes. Domácí se každopádně můžou vrátit na své místo zpátky. Do cesty se mu nyní postaví rovněž o přední příčky usilující Remeš.

Racing si přivezl mizernou formu i do Remeše. Štrasburk odsoudily k neúspěchu mladé pušky

Hráči Remeše ve 14. kole francouzské Ligue 1 nezaváhali a po vítězství 2:1 nad Štrasburkem získali důležité tři body. Úvodní zásah zaznamenal po pohledné kombinaci už v 10. minutě mladý Maročan Amir Richardson, pro kterého se jednalo o třetí branku v sezoně. Ještě před pauzou navíc domácí klub vedení navýšil, když při akci 21letého Mohameda Daramyho pomohl míči do sítě hostující Lucas Perrin. Klub z Remeše tak nad Racingem vyhrál před vlastním publikem poprvé od roku 2018.

Dva kluby z Grand Est proti sobě: Remeš míní po dvou prohrách zabrat, přivítá Štrasburk

Bitvou o Grand Est započne dění francouzské nejvyšší soutěže v rámci čtrnáctého kola. Na půdu Remeše zavítá její lokální rival ze Štrasburku, který si doposud počínal po výsledkové stránce hůře a nachází se jen těsně nad pásmem sestupu. Domácí naopak směle usilují o místa zaručující účast v pohárové Evropě pro příští sezónu. A nyní se mohou přisát na top čtyřku.

Změna trenéra Rennes prospěla. Bourigeauda vybičovala ztráta pásky k velkému výkonu

Rennes porazilo ve 13. kole Ligue 1 hostující Remeš 3:1 a po téměř dvou měsících se v soutěži mohlo radovat z výhry. K té pomohl týmu z Bretaně při svém obnoveném debutu na jeho lavičce trenér Julien Stéphan, který domácí celek dovedl v sezoně 2019/2020 k historicky nejlepšímu umístění. Tři body zajistil červenočerným necelou minutu po změně stran Benjamin Bourigeaud, jenž následně přidal i asistenci, a nejlepším možným způsobem tak odpověděl na rozhodnutí nového lodivoda sebrat mu kapitánskou pásku.

Staronová éra pod Stéphanem, Rennes vyzve se známým velením slušně se prezentující Remeš

Aktuální třinácté místo v tabulce Ligue 1 rozhodně není něco, s čím by měli být v Rennes spokojeni. A během reprezentační přestávky tedy došlo na jednu zásadní změnu, aby ekipa postupně stoupala výše, minimálně aby se do vánoční přestávky přiblížila příčkám zajišťující účast v pohárové Evropě pro následující ročník. Staronového kouče Juliena Stéphana teď čeká náročný debut proti Remeši.

Reims si další překvapení nepřichystalo. Mbappé hattrickem posadil PSG zpět na výsluní

PSG zvítězilo ve 12. kole Ligue 1 na půdě Reims 3:0. Do role hlavní hvězdy se znovu pasoval Kylian Mbappé, který se prosadil třikrát napříč oběma poločasy. Francouzský tahoun tak zajistil pařížskému celku posun na první příčku tabulky, o kterou po bodové ztrátě přišlo Nice. Překvapivě čtvrtý celek soutěže z Remeše tak s ligovým mistrem nevyhrál již posedmé v řadě a vůbec poprvé v sezoně odešel z utkání bez vstřelené branky.

Remeš už nechce hrát jen o střed tabulky. Dokáže se vzepřít mistrovi z PSG?

Po sérii pěti vítězství v řadě, včetně toho na poli Ligy mistrů, PSG v úterý zapsalo nezdar. Ten vlastně jen poukázal na fakt, že nově tvořené mužstvo pod vedením kouče Luise Enriqueho se ještě má co učit. Před reprezentační přestávkou úřadující mistr Ligue 1 vyzve venku Remeš a souboj by to neměl být v žádném případě snadný. Domácí jsou totiž ve velmi slušné formě.

Slibnou domácí sérii Nantes přerušila japonská střela. Remeš nadále stoupá tabulkou

Hráči Remeše zvítězili v 11. kole Ligue 1 na hřišti Nantes 1:0. Utkání dlouho směřovalo k bezgólovému výsledku, v 75. minutě se však objevil na správném místě ve vápně Junja Ito a přízemní ranou duel rozhodl. Kanárci tak po čtyřech neprohraných domácích zápasech v řadě publikum příliš nepotěšili. Hosté využili remízového zaváhání Lille a poskočili na průběžnou čtvrtou příčku tabulky.

Nantes má s Remeší nevyřízené účty

Dubnová prohra před vlastními příznivci byla pro Les Canaris velmi nepříjemná. Tím spíše, že tehdy bojovali o udržení mezi elitou. Tentokrát ovšem nebudou chtít ztratit kontakt s pohárovými příčkami. Ostatně to platí i pro Remeš, která má zatím na kontě o tři body více, což stačí na skvělou pátou příčku.

Reims nenápadně dotírá na pařížského velikána. Lorient potrestal hráč z akademie Citizens

Reims zvítězilo v 10. kole Ligue 1 před vlastním publikem nad Lorientem 1:0 a dotáhlo se na rozdíl jediného bodu na aktuálně třetí PSG. Klub z Remeše v prvním poločase dominoval, přičemž strůjcem aktivity domácích byl především japonský útočník Junja Ito. Les Merlus ve druhé půli sice tempo duelu vyrovnali, porážce se však nakonec neubránili. V závěrečné desetiminutovce totiž rozhodl svou premiérovou trefou v dospělém fotbale anglický obránce Josh Wilson-Esbrand, jenž do Francie před touto sezonou zamířil na hostování z Manchesteru City.

Remeš chce zase vyhrávat, doma narazí na povzbuzený Lorient

Lorient se už pomalu a jistě sunul po sérii pěti utkání bez vítězství nebezpečně blízko k těm příčkám, které znamenají sestup do Ligue 2, nicméně propad zastavil v pravý čas. Rozhodně je přitom ještě více povzbudivé, že tři body urval v lokálním bretaňském derby proti Rennes. Aby se však opravdu šoupnul do klidnějších vod středu pořadí, musí mít zápal i v Remeši.

Toulouse před svými fanoušky stále nepadlo, remízu s Reims zajistila výživná čtyřminutovka

Utkání devátého kola Ligue 1 mezi fotbalisty Toulouse a Reims skončilo remízou 1:1. Le Tef tahali po většinu zápasu za kratší konec a ve 48. minutě zaslouženě inkasovali po ráně Amira Richardsona, pro kterého šlo o druhý přesný zásah v nejvyšší francouzské soutěži. Hosté se však z vedení neradovali dlouho, když téměř okamžitě odpověděl Thijs Dallinga. Nizozemský útočník tím zároveň udržel při životě dosavadní domácí neporazitelnost svého celku.

Toulouse a Remeš od sebe před vzájemným zápasem dělí pouhé tři body

V součtu s Evropskou ligou, kterou hrají díky vítězství v Coupe de France, neprohrálo TFC už tři zápasy. Naopak Remeš si před reprezentační pauzou připsala třetí porážku, přesto drží kontakt s čelem tabulky.

Jakobs dodal Monaku gólovým aromatem kuráž. Bývalé spoluhráče z Reims pozdravil Balogun

Monako zvítězilo v osmém kole Ligue 1 na půdě Remeše 3:1. Utkání střelecky otevřel ve 42. minutě Ismail Jakobs, jenž si po příchodu z léta 2021 připsal v knížecím klubu vůbec první zásah. Jeho gól do šatny povzbudil spoluhráče, kteří se pak krátce po přestávce trefili dvakrát v rozmezí tří minut. Jedním z úspěšných střelců byl také Folarin Balogun, jenž si angažmá na Azurovém pobřeží vysloužil díky 21 ligovým brankám z minulé sezony, kdy působil právě v Remeši.

Souboj z popředí tabulky a Balogunův návrat do Marne: Remeš se představí proti Monacu

Po sedmi odehraných kolech se Monaco nacházelo na čele tabulky. A samozřejmě s takovou skutečností jsou na jihu Francie spokojeni. Bránit každopádně první příčku ještě před blížící se reprezentační pauzou zajisté nebude jednoduché, vlčáků prahnoucích po této kořisti číhá v záloze více než dost. A navíc zrovna Remeši nepředstavuje snadno skolitelného protivníka.