Salernitana Calcio Itálie - Salernitana Calcio - Zprávy

Salernitana si snadno poradila se Sassuolem

Salernitana doma zcela zaskočila Sassuolo a po hladké výhře 3:0 se přibližuje záchraně. V prvním poločase překonali brankáře Consigliho Pirola s Diou a po změně stran završil třígólové vítězství Coulibaly.

Salernitana se naučila neprohrávat. Zlomí ji pokořitel Juventusu?

Salernitana pomalu postupuje vstříc záchraně a opouští zrádné vody sestupové propasti. V sobotu odpoledne bude chtít využít domácího prostředí, aby oplatila svému soupeři poslední hrozivý debakl. Do Salerna míří Dionisiho Sassuolo.

Utkání Turína se Salernitanou vítěze nepoznalo

Body se v neděli odpoledne dělily v Turíně, kde domácí "Býci" přivítali Salernitanu. Pro hostující mužstvo je bod ziskem, zatímco pro domácí spíše ztrátou. Byli to hosté, kdo v prvním poločase jako první udeřil a až po změně stran zařídil konečný stav 1:1 vyrovnávací brankou Antonio Sanabria.

Salernitana vyhlíží šestou remízu, proti je domácí Turín

Tradiční italský nedělní čas od tří hodin odpoledne se tentokrát bude týkat jen jednoho utkání. V Turíně se proti sobě postaví domácí Býci a návštěva ze Salerna. Turín naposledy opět prohrál a bude to chtít napravit, jenže Salernitana se v nedávné době naučila pravidelně bodovat.

Inter znovu klopýtl a ze Salerna veze jen bod

Další komplikaci v boji o Ligu mistrů zaznamenal Inter, který veze ze hřiště Salernitany jen bod. Nerazzurri přitom dlouho vedli, ale do kolen je srazil v devadesáté minutě jejich bývalý hráč Antonio Candreva.

AS, Lazio a Salernitana čelí vyšetřování kvůli možným podvodům při přestupech

Italské úřady prověřují kluby AS Řím, Lazio a Salernitanu kvůli podezření z falšování účetnictví a nadhodnocování přestupních částek. Dvě na sobě nezávislá vyšetřování se podle agentury ANSA zabývají ve jmenovaných klubech přestupy 18 hráčů a zahrnují čtyři sezony.

Salernitana potřebuje zpevnit obranu proti neoblíbenému Interu

Salernitana by hodně potřebovala chytit nový dech a zabrat, jenže v pátečním utkání ji čeká velmi náročný soupeř. V roli zásadního favorita totiž do Salerna přijede milánský Inter. Ten sice má za sebou o utkání navíc, ale proti Salernitaně se mu obvykle daří nad očekávání.

Spezia i Salernitana získaly v boji o záchranu bod

Remíza 1:1 ze vzájemného utkání udržela jak Spezii, tak i Salernitanu nadále mimo sestupové příčky, ale boj o záchranu tím pro ně v žádném případě nekončí. Skóre otevřel před koncem prvního poločasu vlastní gól Mattia Caldary a ve druhém dějství srovnal stav Eldor Šomudorov.

Spezia se proti Salernitaně opírá o skvělou domácí bilanci

Před Salernitanou se otevírá ideální možnost, jak si získat větší odstup od sestupových příček. Na Spezii má už teď náskok tří bodů a bude dělat všechno pro to, aby se po nedělním vzájemném střetu tenhle rozdíl ještě zvýšil.

Řecká spolupráce zachraňovala Bologni bodový zisk. Salernitana remizovala potřetí v řadě

Hráči Salernitany remizovali ve 27. kole Serie A na vlastním hřišti s Bolognou 2:2. Granata se v průběhu utkání dostala hned dvakrát do vedení, ani v jednom případě jí však nevydrželo ani 10 minut. Velký podíl měl na konečném výsledku hostující Georgios Kyriakopoulos, jenž si připsal dvě asistence, přičemž tu druhou v gól zužitkoval jeho krajan Charalampos Lykogiannis. Tým ze Salerna tak sice mohl ze zápasu vytěžit více, zároveň ale neprohrál již počtvrté v řadě, díky čemuž se pomalými krůčky vzdaluje od sestupového pásma.

Salernitana se chce vyhnout sestupu, Bologna sní o pohárech

Salernitana se zuby nehty drží v první lize a snaží se uchovat si odstup od sestupujících týmů. Poslední dobou se jí daří bodovat pravidelně a proti Bologně si bude chtít připsat čtvrtý úspěch v řadě.

Milán se Salernitanou ztratil body a v tabulce je až čtvrtý

Dohrávka 26. kola přinesla další zaváhání favorita, AC Milán se po remíze 1:1 se Salernitanou odmítl dotáhnout na konkurenční Inter. Rossoneri se ujali před koncem poločasu vedení, ovšem na branku Oliviera Girouda zareagoval Boulaye Dia.

AC Milán má proti Salernitaně šanci vrátit se do první čtyřky

Vrátit se do první čtyřky bude hlavním cílem milánského AC v pondělní dohrávce 26. kola. Na San Siro zavítá Salernitana, která v uplynulých dvou kolech posbírala čtyři body a drží se mimo sestupové pásmo. Milán to proti hostům neměl nikdy jednoduché, ale je favorit a podle všech prognóz se čeká jeho výhra.

Souboj o záchranu vítěze neměl, poslední Sampdoria jen remizovala bez branek se Salernitanou

Poslední celek italské Serie A nedokázal výrazněji oživit naděje na záchranu ani proti konkurenční Salernitaně a po nepříliš zajímavém průběhu se s ní rozešel smírně v bezbrankovém poměru. Domácí výběr tak má v této sezóně stále na kontě jen dvě výhry a s dvanácti body ztrácí na sedmnáctou příčku Spezie propastných devět bodů. Hosté doposud posbírali pětadvacet bodů a jsou šestnáctí.

Sousa chce druhou výhru v řadě. Dočká se v Janově?

Salernitana porazila Sampdorii jen dvakrát z posledních sedmi vzájemných utkání, ale teď cítí velkou šanci. S novým trenérem už zažila první radost z výhry a chce v tom pokračovat i na půdě janovského soupeře.