Salernitana Calcio Itálie - Salernitana Calcio - Zprávy

První gól v sezoně přinesl Empoli i první vítězství, trefil se odchovanec Baldanzi

Hráči Empoli zvítězili v šestém kole Serie A na domácí půdě nad Salernitanou 1:0. Fotbalisté toskánského celku si šli nejen za prvními body, ale i prvním vstřeleným gólem od úvodních minut, v nichž nastavili skvělé tempo. To vygradovalo ve 34. minutě, kdy byl na konci rychlého protiútoku přesně zakončující odchovanec Azzurri Tommaso Baldanzi. Pro Empolesi byla výhra o to cennější, když se díky ní konečně odlepili ode dna tabulky, kam se po prohře s milánským AC propadlo Cagliari.

Empoli zkusí konečně bodovat, se Salernitanou má dobré zkušenosti

Aurelio Andreazzoli má druhý pokus na zisk prvních bodů ve staronové práci. Jeho Empoli se pořád nachází ve značně kritické situaci a proto by mu mohlo přijít k duhu, že se ve středu navečer utká s podobně nenaladěnou Salernitanou.

Salernitana stále čeká na výhru, Frosinone znovu bodovalo. Ráz zápasu dali góloví premianti

Celek ze Salerna nedotáhl k vítězství ani duel pátého kola Serie A, v němž remizoval před vlastním publikem s Frosinone 1:1. Hosté předvedli výborný vstup do utkání, když se již ve 12. minutě prosadil 33letý stoper Simone Romagnoli, pro kterého se jednalo o první trefu v barvách Giallazzurri. Domácí ale po změně stran zvýšili tempo a třetí remízu v ročníku jim vystřelil Jovane Cabral, jenž v novém angažmá taktéž okusil premiérovou radost z přesného zásahu. Canarini se tak museli spokojit s bodem, ten jim však stačil k udržení neporazitelnosti na hřištích soupeřů.

Trápící se Salernitana hostí skvěle hrající Frosinone

Salernitaně se povedlo hned na úvod překvapit remízou se silným AS Řím, jenže od té doby se víceméně trápí. První tři body by si chtěla připsat v pátečním souboji s nováčkem z Frosinone. S ním si ale není radno zahrávat.

Pevnost Salernitany se po sedmi měsících zbortila, gólovým pozdravem rozhodl Buongiorno

Hráči Salernitany prohráli na domácím hřišti v zápase čtvrtého kola Serie A s Turínem FC 0:3 a nadále v letošním ročníku čekají na tříbodový zisk. Vysokou výhru hostí odstartoval již v 15. minutě produkt turínské akademie Alessandro Buongiorno, pro kterého se jednalo o teprve druhou branku v nejvyšší soutěži. Tři body pro Býky poté pojistil ještě dvěma góly Nemanja Radonjić. Tým ze Salerna tak přišel o dlouhou sérii ligové neporazitelnosti na Stadio Arechi, jež trvala už od února.

Dočká se Salernitana prvního vítězství? Proti bude Turín FC

Salernitana se v pondělní dohrávce kola pokusí konečně získat tři body, což se jí s Turínem třináct let nepodařilo. Hosté navíc před reprezentační přestávkou zvítězili a se čtyřmi body na kontě jsou na tom lépe.

Krstovič vletěl do Serie A jako uragán. Posila z Dunajské Stredy vyšvihla Lecce za giganty

Lecce navázalo na povedený začátek sezony, když ve třetím kole Serie A na vlastním stadionu porazilo Salernitanu 2:0. Hosté vstoupili do střetnutí nejhorším možným způsobem, když hned v šesté minutě prohrávali po brance Nikoly Krstoviče, jenž se trefil také ve svém prvním startu před týdnem proti Fiorentině. Ačkoliv si poté celek ze Salerna vytvořil několik příležitostí na vyrovnání, gólu se na rozdíl od domácího Gabriela Strefezzy nedočkal, a tak se Lecce zařadilo v tabulce po bok Juventusu hned za milánské velikány.

US Lecce versus Salernitana: dva neporažené týmy zakončí třetí kolo

Třetí kolo nejvyšší soutěže zakončí v neděli večer celky Lecce a Salernitany a možná trochu překvapivě půjde o duel dvou týmů, které ještě neprohrály. Lecce uhrálo proti silným celkům skvělé čtyři body, zatímco Salernitana dvakrát remizovala.

Udinese po zlepšeném výkonu sahalo po výhře. Salernitaně zachránil bod osvědčený kanonýr

Fotbalisté Udinese nedokázali odčinit třígólový příděl z předchozího klání proti Juventusu, když ve druhém kole Serie A pouze remizovali se Salernitanou na její půdě 1:1. Hosté byli celý zápas nebezpečnějším týmem, což dokázal přetavit v úvodní gól po změně stran Lazar Samardžič. Granata se sice dostala ke své první nebezpečné střele na branku až v 72. minutě, ta však byla ihned gólová. Postaral se o ní kanonýr Boulaye Dia, jenž táhl domácí celek už v minulé sezoně, ve které překonal brankáře soupeřů hned 16krát.

Salernitana už má bod, Udinese nikoliv

Pondělní dohrávka italské Serie A má na programu dva zápasy a jedním z nich je i duel Salernitany s Udinese. V prvním kole se nikdo vítězství nedočkal, nicméně Salernitana získala cenný bod v Římě a potvrdit ho bude chtít proti Zebrám.

Nebyl jsem sám sebou, říká po střeleckém probuzení Belotti

Římské AS zahájilo sezonu ztrátou a doma jenom remizovalo se Salernitanou (2:2), jeden z jeho hráčů přesto mohl mít dobrou náladu. Fanouškům se v pozitivním slova smyslu konečně připomněl Andrea Belotti.

Přestřelka zkušených Italů skončila dělbou bodů. V dresu AS se probudil spící zabiják

Římské AS v prvním kole Serie A remizovalo na svém stadionu se Salernitanou 2:2. Jako politý živou vodou působil v zápase Andrea Belotti, jenž v uplynulém ročníku poprvé v kariéře prožil sezonu bez vstřelené branky. Zkušeného Itala nejprve zkraje utkání obral o přesný zásah těsný ofsajd, trefa ze 17. minuty již však byla zcela regulérní. Hosté nicméně kontrovali dvěma góly 36letého záložníka Antonia Candrevy, jenž navázal na fantastickou formu ze závěru minulé sezony. Belotti se však s porážkou nesmířil a po centru nové posily Leandra Paredese v závěru srovnal.

AS je stále bez útočníka. Poradí si bez něj se Salernitanou?

V neděli navečer se zase jednou naplní Stadio Olimpico až po okraj, aby sledovalo premiéru domácího AS Řím. Giallorossi si s k prvnímu utkání nové sezony pozvali Salernitanu, která už jim několikrát ukázala, že umí hrát velmi nepříjemně.

Ve 36 letech poprvé do zahraničí: Costil bude krýt záda ještě zkušenějšímu, míří do Salerny

Benoit Costil byl po několik let neodmyslitelnou součástí Ligue 1, potažmo Ligue 2. Celkem za svou kariéru vystřídal sedm francouzských klubů, nejvíce minut si pak zapsal v Rennes a Bordeaux. Po dlouhých letech strávených v rodné Francii si teď každopádně vyzkouší, možná i na sklonku své kariéry, zahraniční angažmá. Oficiálně ho jako posilu oznámila Salernitana.

Cremonese udělalo za působením v Serii A vítěznou tečku

Výhrou 2:0 se rozloučilo s italskou nejvyšší soutěží Cremonese. Nováček se po pouhém roce vrací do Serie B, když sezonu zakončil na předposledním místě. V prvním poločase poslal domácí do vedení Buonaiuto a těsně v závěru pojistil vítězství Tsadjout.