Spezia Calcio Itálie - Spezia Calcio - Zprávy

Hellas hraje o všechno v La Spezii

Nedělní program 25. kola Serie A zahájí duel dvou zachraňujících se soupeřů. Do La Spezie přijede Hellas, který se pořád ještě nedokázal vyhrabat z pásma sestupu. Jeho nejbližším sokem hned nad ním je ale právě Spezia.

Udinese nenaplnilo papírové přepoklady a se zachraňující se Speziou jen remizovalo

Udinese letos usiluje o pohárové příčky a dlouhodobě předvádí konstantní výkony, nyní ovšem po špatném startu do utkání a následném otočení vývoje neudrželo jednobrankový náskok a s podceňovanou Spezií pouze remizovalo 2:2. V Serii A tedy nevyhrálo již popáté za sebou a v tabulce mu patří devátá pozici s jednatřiceti body. Hosté naopak získali velmi cenný bod v boji o holé přežití a jsou sedmnáctí s dvaceti body.

Udinese uvidí souboj dvou trápících se klubů. Semplici zažije premiéru

Spezia s novým koučem na lavičce doufá v zázrak proti Udinese. Domácí Zebry se sice pohybují pořád ještě v první polovině tabulky, ale je to zásluhou snad jedině vynikajícího podzimu, protože jejich aktuální forma by značila spíš boj o přežití.

Spezii se pokusí dovést k záchraně Semplici

Leonardo Semplici se stane novým trenérem Spezie. Během středy již přicestoval do Ligurie, aby podepsal smlouvu do konce června. Jeho hlavním úkolem bude zachránit tým v Serii A, aktuálně dělí Aquilotti pouze dva body a jediná příčka od pásma sestupu. Ve funkci nahrazuje stejně starého Lucu Gottiho, který opustil kormidlo La Spezie po remíze na půdě Empoli.

Kean a Di María zařídili výhru Juventusu v La Spezii

Juventus si po neúspěchu v Evropské lize spravil chuť a v La Spezii zvítězil 2:0. Pro "Starou dámu" jsou to důležité tři body, které jí v tabulce posouvají už na sedmé místo! Ztráta na pohárové příčky je však pořád značná.

Juventus bude v La Spezii favoritem

Vyřazovací fáze Evropské ligy nezačala pro Juventus dobře a růžové to není ani v Serii A. Stará dáma sice dvakrát v řadě vyhrála, nicméně pohárové pozice jsou kvůli odečtu bodů i špatným výsledkům pořád hodně daleko. Zlepšit své postavení se pokusí v La Spezii.

Empoli remizovalo se Spezií

Celkem čtyři branky viděli diváci na stadionu Carla Castellaniho v Empoli. Domácí ekipa prohrávala po prvním poločase už o dva góly, ale nevzdala se a postupně srovnala na konečných 2:2. V zápase rovněž padly dvě červené karty. Fabiano Parisi jí uviděl už po jedenadvaceti minutách, ale na začátku druhého poločasu ho napodobil Salvatore Esposito.

Střelecky se trápící Spezii vyzkouší domácí Empoli

První sobotní duel Serie A zavede fanoušky na neveliké Stadio Carlo Castellani v Empoli, kam se dostaví Spezia. Hosté si přivezou i prachbídnou formu, čehož bude chtít domácí celek využít k napravení negativní bilance se Spezií.

Neapol v La Spezii nezaváhala a dál kraluje s ohromným náskokem

Mistrovský titul je zase o něco blíže. Neapol bez problémů zvítězila na hřišti Spezie 3:0, a svůj náskok může po víkendu ještě navýšit. Pod jednoznačný výsledek se znovu nejvýrazněji podepsala dvojice Victor Osimhen, Chviča Kvaracchelia.

Spezia doufá v zázrak proti lídrovi z Neapole

Spezia by moc ráda ukončila sérii tří soutěžních porážek v řadě, jenže si k tomu vůbec nevybrala dobrého soupeře. Na stadionu Alberta Picca se totiž v neděli po obědě představí lídr z Neapole. A ten svůj razantní krok nezastavuje.

Střet polských brankářů zvládl lépe Skorupski. Absenci boloňského kanonýra zastínil Orsolini

Hráči Bologni i bez zraněného Marka Arnautoviče porazili na domácím hřišti ve 20. kole Serie A Spezii 2:0, a prodloužili tak ligovou sérii neporazitelnosti s tímto soupeřem. Fotbalisté celku z města, kde sídlí nejstarší univerzita na světě, zvítězili zejména zásluhou Riccarda Orsoliniho, jenž si připsal gól a asistenci. Souboj polských brankářů tedy ovládl Lukasz Skorupski, jenž na rozdíl od svého mladšího krajana Bartolomieje Dragovského neinkasoval.

Bologna chce po dvou neúspěších znovu vyhrát a přivítá Spezii

Bologna by moc ráda nakoukla do první desítky, ale musí zapracovat na konzistenci svých výkonů. Další šanci na body mají svěřenci trenéra Motty už v pátek večer, kdy se na domácí půdě představí proti nevyzpytatelné Spezii.

AS Řím si snadno poradil se Spezií a posunul se na čtvrté místo

AS Řím veze z Ligurie cenné tři body a i bez chybějícího Zaniola si snadno poradil s domácí Spezií. Do její sítě se v rozmezí čtyř minut trefili El Shaarawy s Abrahamem, oběma připravil branky Paulo Dybala.

Oslabená Spezia ve skvělé formě zkusí zastavit Dybalovu skvadru z Říma

Spezia se musí oklepat z pohárového výprasku od Atalanty a doufá, že tenhle výsledek neovlivní její ligovou výkonnost. V Serii A se totiž Gottiho svěřencům daří až nad očekávání dobře, což se v neděli navečer pokusí změnit Mourinhovo AS.

Spezia zaskočila Turín jedinou brankou

Turín doma padl. V souboji se Spezií se očekávaly body, jenomže ofenziva domácích se zasekla, a když ve 28. minutě proměnil pokutový kop M'Bala Nzola, bylo na překvapení zaděláno.