KF Ballkani Kosovo - KF Ballkani - Zprávy

Ztráta Kluže, cesta k postupu pro Slavii

Rumunská Kluž hostí na závěr skupiny Konferenční ligy kosovské Ballkani. Ztrátu domácího celku potřebuje pro postup ze skupiny Slavia, která zároveň musí porazit turecký Sivasspor. V případě výhry Kluže Pražané končí.

Skvělá Slavia předvedla víc, uvedla kosovská média po prohře Ballkani

Podle kosovských médií byli slávisté při čtvrtečním vítězství 1:0 na hřišti Ballkani skvělí a v předposledním pátém kole skupiny Evropské konferenční ligy předvedli víc než domácí hráči. Tým Ballkani si navzdory vyřazení od některých novinářů vysloužil pochvalu za to, jak se v soutěži coby nováček prezentoval.

Slavia si v Kosovu vylepšila šanci na postup. V posledním kole bude fandit Ballkani

Pražská Slavia si v pátém kole skupiny G Evropské konferenční ligy připsala na hřišti Ballkani vítězství 1:0, její postupové šance však nabraly kvůli vítězství Sivassporu další trhlinu. Sešívaní, povzbuzení skvělým výkonem v derby, se hnali za triumfem od první minuty a svého soupeře opět jasně přestříleli, přesto se ujala až hlavička Ondřeje Lingra ze závěrečné čtvrthodiny.

Trpišovský: Atmosféra je lepší, ale tři podařené zápasy vám utkání nevyhrají

Trenér Jindřich Trpišovský věří, že si Slavie do čtvrtečního zápasu 5. kola Evropské konferenční ligy v Prištině proti Ballkani přenese zlepšenou formu z posledních utkání. Kouč Pražanů se soustředí na to, aby jeho svěřenci vyhráli oba zbylé zápasy ve skupině a postupové varianty zatím příliš neřeší.

Slávisté potřebují ke zvýšení šancí na postup v EKL porazit Ballkani

Slávisté ve čtvrtek v Prištině proti Ballkani odehrají předposlední z šesti zápasů skupinové fáze Evropské konferenční ligy, v němž budou odvracet hrozbu vyřazení. Pražané po předchozích dvou porážkách s Kluží potřebují proti kosovskému mistrovi naplno bodovat, v případě prohry by už mohli za určitých okolností ztratit naději na postup.

Sivasspor oplatil Ballkani týden starou porážku

Na druhé místo "slávistické" skupiny G jde po čtyřech kolech turecký Sivasspor. Ten sice po většinu zápasu nebyl lepším týmem, než Ballkani, ale po změně stran dokázal strhnout vedení na svojí stranu a už ho nepustit. Výborně zachytal brankář Vural a rozhodující brankou na 2:1 se blýskl Karol Angielski.

Zopakují KF Ballkani se Sivassporem gólovou přestřelku?

Skupina G se může po tomto kole trochu vyjasnit a předem tipovat druhý výsledek mezi KF Ballkani a Sivassporem je hodně obtížné. Před týdnem ve strhující přestřelce vyhrál kosovský celek a Turci teď spřádají plány na revanš. Dočkají se diváci znovu bohaté gólové nadílky, nebo bude bitva na stadionu Fadil Vokrri v Prištině takticky svázaná?

Kosovany dvojitý direkt nerozhodil. Sedmigólové drama dovedlo Ballkani k historické výhře

FC Ballkani ve třetím utkání skupiny G Evropské konferenční ligy překvapivě zdolalo turecký Sivasspor na jeho hřišti 4:3. Hosté se přitom museli vypořádat se dvěma těžkými údery, když nejprve inkasovali hned v první minutě a v závěru nechali soupeře vyrovnat v nastaveném čase. Poslední slovo ovšem měl znovu celek z Kosova, jelikož v 94. minutě rozhodl Ermal Krasniqi a postaral se o premiérovou výhru svého mužstva v historii evropských pohárů.

Neporažený Sivasspor přivítá Ballkani

Po dvou zápasech má turecký Sivasspor čtyři body a proti Ballkani může udělat rozhodující krok za postupem. Vzhledem k situaci na domácí frontě se Evropská konferenční liga jeví jako spása a Turci rozhodně chtějí v pohárech přezimovat.

Poločasová divočina v Edenu vyústila ve výhru Slavie. Olayinka stanovil nový klubový rekord

Slavia porazila ve druhém utkání skupiny G Evropské konferenční ligy FC Ballkani 3:2. Sešívaní pustili svého soupeře již v první půli dvakrát do vedení, vždy ale dokázali rychle odpovědět a ještě do poločasu překlopili skóre na svou stranu. Mezi střelce se zapsal také Peter Olayinka.

Slavia bude proti Ballkani usilovat o první výhru ve skupině Konferenční ligy

Slávisté ve čtvrtek nastoupí doma proti kosovskému Ballkani k druhému z šesti zápasů skupiny Evropské konferenční ligy. Pražané jsou proti nováčkovi hlavní fáze pohárů obrovským favoritem a po úvodní remíze v Sivasu neberou nic jiného než tři body a premiérové vítězství do tabulky. Český a kosovský klub se v soutěžích UEFA utkají poprvé.

Soupeři pražské Slavie odešli ze vzájemného utkání smírně

FC Ballkani odehrálo své historicky první utkání ve skupinové fázi evropských pohárů. V domácím zápase bylo rumunské Kluži minimálně vyrovnaným protivníkem, po brance Thaçiho dokonce vedlo. V samém závěru však dokázal vyrovnat Yuri Matias.

Kosovo vstupuje na evropskou scénu. Ballkani si premiéru odbyde proti Kluži

Kosovský fotbal napjatě očekává svou premiéru ve skupinové fázi evropských pohárů. Malý a rozhodně ne všemi uznávaný stát reprezentuje ve skupině G mistr země Ballkani, jenž následující šestidílné potkávání soupeřů ze starého kontinentu započne soubojem s rumunskou Kluží.