1. FC Heidenheim Německo - 1. FC Heidenheim - Zprávy

Heidenheim se v rámci čtyřiadvacátého bundesligového kola pokusí zaskočit Eintracht

Ligový nováček se dál prezentuje nebojácnými výkony, o čemž se v únoru přesvědčili i borci z Leverkusenu, když zvítězili o jedinou trefu. Naopak Frankfurtští pokračují po vypadnutí z Evropské konferenční ligy ve sbírání remíz.

Neobvyklé mezery v defenzivě stály Union tříbodový zisk s Heidenheimem

Union Berlín poprvé od poloviny prosince inkasoval v jednom utkání více než gól a ve 23. kole Bundesligy si připsal na vlastním stadionu bod za remízu 2:2 s Heidenheimem. Nováček soutěže již poněkolikáté v ročníku překvapil aktivním pojetím hry a brzkým vedením, do kterého jej poslal prvním zásahem v dresu hostů Nikola Dovedan. Domácí sice následně vývoj střetnutí otočili, jenže z výhry se neradovali, protože v 71. minutě vyrovnal Jan-Niklas Beste. Alex Král nastoupil do duelu až v 90. minutě.

Preview: Union Berlín - 1. FC Heidenheim

To nejhorší má snad Union za sebou. Berlínský tým se po několika dobrých výsledcích vyškrábal ze sestupových příček a momentálně dokonce doráží na vyrovnaný střed tabulky. A pokud by "Eisernen" porazili taky Heidenheim, dotáhli by se bodově právě na soupeře ze Švábska.

Mašinu z Leverkusenu nevykolejila ani výborná forma Heidenheimu

Bayer Leverkusen vyhrál ve 22. kole německé Bundesligy na hřišti Heidenheimu 2:1. V souboji dvou ve formě hrajících celků měl navrch lídr soutěže, který zvýšil náskok na druhý Bayern už na osm bodů. Střelcem úvodní branky se stal Jeremie Frimpong, jehož v závěru doplnil nakonec vítěznou trefou Amine Adli. V základní sestavě hostů se objevil také Patrik Schick, který odehrál 74 minut, zatímco další čeští reprezentanti, Adam Hložek a Matěj Kovář, sledovali utkání z lavičky.

Heidenheim se pokusí zaskočit lídra, Leverkusen zaváhání nechce připustit

Pět bodů, takový je náskok Leverkusenu na čele tabulky před druhým Bayernem. A jestli se někdy v Německu opravdu hovořilo nahlas, že letos už mnichovský velikán titul nezíská, je tomu rozhodně právě nyní. Bayer naposledy skolil bavorského velikána a jasně naznačil, že se ziskem cenné trofeje to opravdu myslí vážně. Dobrý výsledek z minulého kola nyní hodlá potvrdit na půdě Heidenheimu.

Dvouměsíční série neporazitelnosti nováčka přetrvala i po souboji s Brémami

Fotbalisté Heidenheimu zvítězili ve 21. kole Bundesligy na půdě Brém 2:1. Nováčka soutěže nasměroval k dalšímu bodovému zisku už ve 12. minutě Lennard Maloney, jemuž naservíroval míč od rohového praporku Jan-Niklas Beste, který jen pár okamžiků nato sám navýšil vedení. Hostující celek tedy prodloužil svou sérii neporazitelnosti již na osm zápasů, zatímco Werder prohrál poprvé po dvou měsících.

Dokáže Heidenheim potřetí v řadě přehrát Brémy?

Výsledky z posledních zápasů tentokrát spíše favorizují celek z města nad řekou Vezerou. Ovšem není pochyb, že nikdo ze spoluhráčů Jiřího Pavlenky si nedovolí ligového nováčka vzhledem k jeho dosavadním výkonům podcenit.

Bezzubý Dortmund poprvé v novém roce klopýtl, Heidenheim potvrdil domácí sílu

Hráči Borussie Dortmund nepotvrdili stoprocentní lednovou bilanci a v předehrávce 20. kola Bundesligy jen remizovali v Heidenheimu 0:0. Zápas se přitom mohl naklonit na kteroukoliv stranu, neboť největší šanci domácích zahodil už v první půli Tim Kleindienst a na druhém konci hřiště zase rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal gól Donyella Malena. Nováček tak po třech remízách přidal dělbu bodů také proti velkému favoritovi a zároveň opět ukázal dobrý výkon před vlastním publikem, kde od startu ročníku padl jen dvakrát.

Před půlrokem Dortmund prohospodařil náskok. Povede se mu v Heidenheimu lépe?

Výsledek prvního vzájemného střetnutí v probíhající sezóně mezi Dortmundem a Heidenheim svým způsobem předurčil, jak si oba týmy budou počínat po celý podzim. Tehdejší srpnová plichta vyhovovala víc FCH, jež bylo taky s první polovinou ročníku mnohem spokojenější než BVB. V tabulce Bundesligy si ale pořád lépe vede Borussia, která bude favoritem i v nadcházející odvetě.

Heidenheim prodloužil lednovou sérii totožných remíz. Jurásek se debutu nedočkal

Fotbalisté Hoffenheimu remizovali v 19. kole Bundesligy s Heidenheimem 1:1. Domácí si sice ze začátku užívali míče na kopačkách více než jejich soupeř, nicméně úvodní branky se dočkali hosté poté, co Eren Dinkci chladnokrevně zakončil samostatný únik. Vyrovnání přišlo ještě v závěru první půle, kdy nařízenou penaltu proměnil Andrej Kramarič, jehož pokutový kop zajistil modrobílým, na rozdíl od minulého vzájemného střetnutí, pouze bod. Pavel Kadeřábek odehrál něco málo přes hodinu, zatímco nová akvizice Hoffe David Jurásek do duelu nezasáhla.

Prodlouží Heidenheim sérii neporazitelnosti na šest zápasů? V cestě stojí Hoffenheim

V táboře ligového nováčka věří, že se podaří uhrát více než jeden bod za remízu 1:1, jako tomu bylo v předchozích dvou duelech proti Kölnu a Wolfsburgu. TSG prohráli z posledních šesti střetnutí hned čtyři, přestože v tabulce zůstávají dva body před svým nejbližším protivníkem.

Neuznané branky připravily Heidenheim o obrat, za Wolfsburg znovu pálil Černý

Hráči Wolfsburgu remizovali v 18. kole Bundesligy na hřišti Heidenheimu 1:1. Vlci si tak připomněli minulé utkání s Mohučí, kdy se taktéž už na začátku duelu ujali vedení zásluhou Václava Černého. Stejně jako před týdnem ale o rychle nabytý náskok přišli, neboť v nastavení první půle se do vlastní brány trefil Moritz Jenz. Gólman zelenobílých Koen Casteels v průběhu zápasu kapituloval ještě dvakrát, v obou případech ale videorozhodčí odhalil ofsajd.

Heidenheim chce oplatit Wolfsburgu srpnovou porážku

Bundesligový nováček se zatím prezentuje ve výborném světle. Po sedmnácti kolech ztrácí na pohárové příčky pouhé čtyři bodíky. Vlci za svým nejbližším soupeřem zaostávají o jediný, takže budou kousat.

Čerstvý impuls na lavičce Kolína stačil proti Heidenheimu pouze k remíze

Kolín nad Rýnem remizoval v 17. kole Bundesligy s Heidenheimem 1:1. Zápas gólově otevřel šťastnou trefou ve 29. minutě Davie Selke, čímž jistě potěšil i nového kouče na domácí lavičce Tima Schultze. Ten se ovšem vítězné premiéry nedočkal. Celek z Bádenska-Württemberska totiž nesložil zbraně a po změně stran po zásluze vyrovnal přesnou ranou Adriana Becka.

Nový trenér Kölnu cítí mravenčení. Dovede "Kozly" k výhře nad Heidenheimem?

Po nepovedené podzimní části sezóny došlo v řadách kolínských "Kozlů" k trenérské změně. Oblíbeného, leč v poslední době neúspěšného Steffena Baumgarta nahradil Timo Schultz, jenž by hned při své premiéře rád dostal FC z předposledního místa v tabulce. Potřebuje k tomu porazit bundesligového nováčka z Heidenheimu.