1. FC Heidenheim Německo - 1. FC Heidenheim - Zprávy

Další články

Lipsko pokračuje v honbě za Ligou mistrů, teď narazí na neústupný Heidenheim

Lipsko má už teď zajištěnou účast v Konferenční lize. Samozřejmě že tahle meta ovšem není pro saský celek tou, na níž by chtěl zůstat, pro něj je prioritou postup do Ligy mistrů. A zatím tuhle odměnu zaručuje v Bundeslize čtvrtá příčka, kterou aktuálně okupuje. V nynějším střetu na půdě Heidenheimu ji bude hájit před Dortmundem a jedinou obranou je uzmout tři body.

Kouč Bochumi prožil divoký návrat, při remíze s Heidenheimem pálil jen Schlotterbeck

Bochum remizovala ve 29. kole Bundesligy na vlastním stadionu s Heidenheimem 1:1. Společným jmenovatelem duelu dlouho byly neuznané branky, přičemž videorozhodčí postupně překazil radost oběma zúčastněným. Regulérní trefy při obnovené premiéře domácího trenéra Heika Butschera přišly až v závěrečné desetiminutovce a obě poněkud netradičně obstaral Keven Schlotterbeck. Obránce modrobílých nejprve otevřel skóre smolným vlastním gólem, aby v samém závěru své zaváhání odčinil a zajistil svému celku alespoň remízu.

Bochum se pokusí zažehnat krizi v zápase proti Heidenheimu

Bochum v týdnu vyměnila trenéra, kterého ve zbývajících šesti kláních věru nečeká snadná práce. Naopak Heidenheim ukázal, že si své místo v Bundeslize zaslouží a jistě to bude chtít potvrdit i v sobotu na Ruhrstadionu.

Müllerův úchvatný milník zastínila ostudná porážka Bayernu v Heidenheimu

Fotbalisté Bayernu prohráli ve 28. kole Bundesligy v Heidenheimu 2:3 a jejich ztráta na vedoucí Leverkusen narostla na prakticky nedostižných 16 bodů. Ačkoliv šel favorit díky gólu a asistenci Serge Gnabryho do kabin s dvoubrankovým náskokem, celek z Bádenska-Württemberska dokázal po hrubkách hostující obrany krátce po změně stran slepenými trefami srovnat. Nečekané vítězství outsidera pak svou druhou brankou v zápase zajistil v 79. minutě Tim Kleindienst. Krátce po rozhodujícím zásahu opustil trávník legendární útočník hostů Thomas Müller, který nastoupil do 700. soutěžního duelu v dresu Bayernu.

Generálka na Arsenal: Bayern se pokusí dobře naladit na Ligu mistrů v Heidenheimu

O titulu ještě v Bundeslize rozhodnuto není, aspoň tedy ne po matematické stránce. Ale ruku na srdce, aby si Leverkusen nechal uniknout triumf, muselo by dojít k opravdovému kolapsu celku ze Severního Porýní-Vestfálska. Bayern zkusí situaci zdramatizovat, i když například i jeho trenér Thomas Tuchel je v tomto ohledu skeptický. Teď jeho tým narazí na Heidenheim.

Stuttgart byl po ztrátě náskoku rád za bod, plánované oslavy Heidenheimu zarazil Undav

Stuttgart remizoval v bláznivém utkání 27. kola Bundesligy s Heidenheimem 3:3. Švábové se ještě v úvodu druhé půle radovali z dvougólového vedení, pod nějž se gólem a asistencí podepsal Angelo Stiller. Nováček ovšem nesložil zbraně a v 62. minutě snížil. V závěrečné desetiminutovce pak dvakrát udeřil Tim Kleindienst a vyvolal euforii v kotli hostujících fanoušků. Tu ale opět zmírnil Deniz Undav, jenž v dlouhém nastavení rozhodl o nerozhodném výsledku, který domácí přiblížil k průběžně druhému Bayernu na rozdíl tří bodů.

Stuttgart bude chtít Heidenheimu oplatit listopadovou porážku

Aktuální forma, kdy z posledních šesti klání vyhrál hned pět, jasně hovoří o tom, že by se mu to mělo podařit. Ačkoli svěřenci Franka Schmidta, třebaže po šestadvaceti kolech okupují jedenáctou pozici, už dokázali, že umí zaskočit favorita.

Mönchengladbach pohárové fiasko neodčinil, trefu Čvančarova konkurenta negoval Dinkci

Utkání 26. kola Bundesligy mezi Heidenheimem a Mönchengladbachem skončilo nerozhodným výsledkem 1:1. Hříbata poslal v úvodu zápasu do vedení útočník Robin Hack, na jehož trefu ovšem odpověděl v 66. minutě Eren Dinkci. Hosté, kteří tak příliš nenapravili pohárové vyřazení se třetiligovým Saarbrückenem, opět nastoupili bez zraněného Tomáše Čvančary a prodloužili nepříznivou sérii bez venkovní výhry už na 10 duelů.

Heidenheim chce dál unikat sestupu. Podobné plány ale má i jejich soupeř z Gladbachu

V Heidenheimu na sebe narazí tabulkoví sousedé. Domácí 1. FC se v posledních týdnech přestalo dařit, stále však má nakročeno k úspěšné premiérové sezóně mezi německou elitou. Hosté z Mönchengladbachu se zase jen těžko smiřují s úterním vypadnutím z DFB-Pokalu, Dají v sobotu zapomenout na toto zklamání?

Rozjetý Augsburg se proti Heidenheimu spokojil s jedinou trefou svátečního střelce

Augsburg porazil na domácím hřišti v rámci 25. kola německé Bundesligy svého tabulkového souseda z Heidenheimu poměrem 1:0. Bavorskému celku, jenž se v minulém kole gólově rozparádil na hřišti Darmstadtu, tentokrát k triumfu nad nováčkem soutěže stačila jediná branka. O tu se ve 22. minutě postaral nizozemský obránce Jeffrey Gouweleeuw, který v nejvyšší německé soutěži zaznamenal první úspěšný zásah od dubna roku 2022.

Augsburg chce proniknout do horní poloviny tabulky. V cestě mu stojí Heidenheim

Z posledních pěti utkání prohráli FCA jediné, a tak není divu, že si věří i na soupeře, který doposud sesbíral v tabulce jenom o bod méně. Aktuálně tedy patří obou mančaftům desátá, resp. jedenáctá příčka.

Heidenheim zradil vlastní trávník, malá domů přinesla výhru Frankfurtu

Fotbalisté Frankfurtu si po více než měsíci připsali soutěžní výhru, když ve 24. kole Bundesligy zvítězili na hřišti Heidenheimu 2:1. K tříbodovému úspěchu jim výrazně pomohl smolný moment gólmana Kevina Müllera, jenž v závěru prvního poločasu vinou nečekaného poskočení míče nezachytil malou domů od Benedikta Gimbera a inkasoval. Náskok Die Adler ve 49. minutě zvýšil Niels Nkounkou a červení už následně pouze snížili.

Heidenheim se v rámci čtyřiadvacátého bundesligového kola pokusí zaskočit Eintracht

Ligový nováček se dál prezentuje nebojácnými výkony, o čemž se v únoru přesvědčili i borci z Leverkusenu, když zvítězili o jedinou trefu. Naopak Frankfurtští pokračují po vypadnutí z Evropské konferenční ligy ve sbírání remíz.

Neobvyklé mezery v defenzivě stály Union tříbodový zisk s Heidenheimem

Union Berlín poprvé od poloviny prosince inkasoval v jednom utkání více než gól a ve 23. kole Bundesligy si připsal na vlastním stadionu bod za remízu 2:2 s Heidenheimem. Nováček soutěže již poněkolikáté v ročníku překvapil aktivním pojetím hry a brzkým vedením, do kterého jej poslal prvním zásahem v dresu hostů Nikola Dovedan. Domácí sice následně vývoj střetnutí otočili, jenže z výhry se neradovali, protože v 71. minutě vyrovnal Jan-Niklas Beste. Alex Král nastoupil do duelu až v 90. minutě.