Bayer Leverkusen Německo - Bayer Leverkusen - Zprávy

Leverkusen si chce na hřišti Häckenu pojistit první místo. Vrátí se Schick do sestavy Werkself?

Do zasněženého Göteborgu dorazil ve středu Leverkusen, aby se zde o den později utkal s Häckenem. Hosté si ve Švédsku mohou pojistit prvenství ve skupině, domácí pak budou bojovat o první body a udržení naděje na postup. Na straně německého výběru by do utkání mohl po zranění zasáhnout útočník Patrik Schick.

Lodivod Bayeru mohl sfouknout svíčku s radostí. Leverkusen táhl gólové akce po krajích hřiště

Hráči Leverkusenu porazili po návratu z reprezentační přestávky ve 12. kole Bundesligy domácí Brémy 3:0. Werder si zkomplikoval situaci vlastním gólem z deváté minuty, přičemž míč ze sítě nelovil Jiří Pavlenka, který po návratu z marodky seděl pouze na lavičce. Vedení favorita navíc ještě v první půli navýšil pravý bek Jeremie Frimpong, na nějž necelou čtvrthodinu před koncem duelu navázal kolega z druhé strany hřiště Alejandro Grimaldo. Bayer tak nejlepším možným způsobem oslavil 42. narozeniny Xabiho Alonsa.

Leverkusen pojede v rámci 12. kola do Brém s jasným cílem

Leverkusen má v Brémách jasný cíl. Tím pochopitelně musí být další vítězství, který se z posledních čtyř výjezdů na Weserstadion urodilo hned třikrát. Werder má ovšem za sebou tři utkání trvající sérii bez porážky, kterou se pokusí prodloužit.

Schick se podle trenéra Alonsa vrátí ve čtvrtek v Evropské lize

Útočník Patrik Schick bude Leverkusenu k dispozici až ve čtvrtek v utkání předposledního 5. kola skupiny Evropské ligy na hřišti švédského Häckenu. Sobotní zápas německé ligy v Brémách ještě nestihne. Na tiskové konferenci to uvedl trenér vedoucího týmu Bundesligy Xabi Alonso.

Carro doufá v setrvání Alonsa, v případě odchodu ale trenérovi nebude bránit

Šťastnou ruku mělo začátkem října minulého roku vedení Leverkusenu, když vsadilo na trenéra Xabiho Alonsa. Bayer je na prvním místě tabulky německé nejvyšší soutěže a je jen otázkou času, kdy jeho kouč odejde za lepším, hodně se mluví o Realu Madrid.

Střetnutí dvou světů překvapení nepřineslo. Neškodný Union gólově deptali obránci Bayeru

Fotbalisté Leverkusenu porazili v 11. kole Bundesligy berlínský Union přesvědčivě 4:0. Pod další zářez suveréna letošního ročníku se podepsali zejména obránci, kteří vsítili hned tři branky Farmaceutů. K triumfu domácích zavelel v první půli Alejandro Grimaldo, pro nějž se jednalo o čtvrtý přesný zásah v sezoně zpoza vápna, což se nikomu jinému v rámci nejlepších evropských lig nepodařilo. Po přestávce navázali na trefu španělské letní posily jeho dva kolegové z defenzivy, čemuž nezabránil ani Alex Král, který odehrál v dresu Die Eisernen celý zápas. Adam Hložek se na hřišti ocitl až v 87. minutě.

Zápas mezi Leverkusenem a Unionem má jednoznačného favorita

A to i přesto, že berlínský celek v týdnu v Neapoli ukončil hrůznou sérii porážek. Jenže Bayer, který si užívá vedení v tabulce s bodovým ziskem tak vysokým, jaký dosud v bundesligové historii po deseti kolech nenashromáždil, v žádném případě nehodlá přepustit post lídra tabulky někomu jinému.

Kovář pomohl k výhře nad Karabachem. Leverkusen našel recept na bývalého spoluhráče až v závěru

Leverkusen zvítězil ve čtvrtém kole skupiny H Evropské ligy v Baku nad Karabachem 1:0. Obměněná sestava lídra Bundesligy s Matějem Kovářem mezi třemi tyčemi dokázala překonat gólmana Andreje Luňova, jenž ještě v minulém ročníku oblékal dres právě Farmaceutů, až v úplném závěru. Další z dlouhé řady soutěžních triumfů hostujícího celku zařídil z pokutového kopu tradiční kanonýr Victor Boniface. Tento gól definitivně posunul německého zástupce do jarních bojů. Druhý český reprezentant Adam Hložek na hřiště nastoupil až v nastavení druhé půle.

Qarabağ se chce poprat o lepší místo s lídrem. Bayer ale chytil fantastickou formu

Bayer Leverkusen se těší fantastické formě, kterou bude chtít potvrdit při dlouhém výletu do dalekého Ázerbájdžánu. Domácí Qarabağ je jediný tým, který s ním aspoň trochu drží krok, takže Němce v Azersun Areně nečeká nic snadného.

Bayer opět zakončí ligové kolo v čele soutěže, v přestřelce s Hoffenheimem zářil Grimaldo

Leverkusen si před šlágrem mezi Bayernem a Dortmundem upevnil první příčku, když na hřišti Hoffenheimu vyhrál v 10. kole Bundesligy 3:2. Hosté, v jejichž barvách se na trávníku objevil pouze Adam Hložek na posledních pár minut, rozjeli zápas skvěle díky trefě Floriana Wirtze. Mladý klenot se tak v roce 2023 podílel na celkem 27 brankách, což je druhé nejlepší číslo v lize. V závěru první půle pak zvýšil vedení Alejandro Grimaldo, a ačkoliv modrobílí, jimž scházel zraněný Pavel Kadeřábek, dokázali rychle po změně stran srovnat, právě španělský bek v 70. minutě rozhodl svým druhým zásahem o výhře favorita.

Rozjetý Leverkusen nehodlá zastavit ani proti Hoffenheimu

Pětadvacet bodů z devíti zápasů představuje počin natolik pozoruhodný, že není divu, že to aktuálně stačí na první pozici v tabulce. O tu může die Werkself připravit akorát Bayern. TSG sice zaostává jen o sedm bodů, utkání s papírově silnějšími protivníky jej však teprve čekají.

Schick by neměl chybět delší dobu. Doufám, že se brzy vrátí, věří Alonso

Podle Xabiho Alonsa, trenéra Leverkusenu, není další zranění útočníka Patrika Schicka nijak vážné. Španělský kouč je přesvědčen, že se český reprezentant, který se teprve nedávnem zotavil z vleklých potíží s třísly, znovu brzy vrátí na trávník. Alonso to řekl na tiskové konferenci po utkání Německého poháru v Sandhausenu.

Leverkusen znovu postrádá Schicka, lýtko ho vyřadí na tři týdny

Patrik Schick se krátce po uzdravení vleklého zranění třísel opět vrátil na marodku Leverkusenu. Podle webových stránek německého klubu by sedmadvacetiletý útočník měl kvůli problémům s lýtkem chybět tři týdny. To znamená, že téměř jistě nestihne listopadová závěrečná utkání Česka v evropské kvalifikaci v Polsku a doma s Moldavskem.

Lék na Farmaceuty nenašel ani Freiburg. Dominanci Leverkusenu podtrhl elegantní gól Wirtze

Fotbalisté Leverkusenu zvítězili v devátém kole Bundesligy před vlastními fanoušky nad Freiburgem 2:1. Farmaceuti herně zcela dominovali, avšak bádenský celek se statečně bránil. Šikovnému Florianu Wirtzovi se nicméně podařilo po krásné individuální akci skórovat, ve druhé půli si navíc nešťastně srazil míč do vlastní sítě gólman Noah Atubolu, což stačilo Bayeru k návratu na vedoucí pozici v soutěži. Z českého trojlístku se na hřišti objevili ke konci utkání Adam Hložek i Patrik Schick.

Leverkusen chce zpátky do čela, doma musí uspět proti Freiburgu

Náročný program zatím Leverkusen do kolen nepokládá. Mužstvo šlape po celou sezónu ve vysokém tempu, pod velením kouče Xabiho Alonsa zná dobře barvu turistiských značek a k horám směle stoupá jako první. Když se zpátky vrátíme do sportovní terminoligie, v neděli se musí dobře zotavit po duelu Evropské ligy a uspět proti Freiburgu, aby ve vedení i nadále byl.