Bayer Leverkusen Německo - Bayer Leverkusen - Zprávy

Bylo to emotivní, jako kdybych dal gól, řekl po návratu kanonýr Schick

Po téměř osmi měsících a vleklém zranění třísel si Patrik Schick opět zahrál zápas. Kanonýr Leverkusenu naskočil na poslední půlhodinu čtvrtečního utkání Evropské ligy proti Karabachu, v té době už Bayer vedl 5:1. Fanoušci ho přivítali bouřlivým aplausem a český reprezentant novinářům řekl, že byl plný emocí a má před sebou ještě dlouhou cestu.

Bayer po Wirtzově řádění překonal klubové maximum. Schick nastoupil po sedmi měsících

Leverkusen potvrdil fantastickou podzimní formu a ve třetím kole skupiny H Evropské ligy porazil na vlastním hřišti Karabach 5:1. Strůjcem domácího triumfu byl 20letý Florian Wirtz, jenž vstřelil úvodní gól svého týmu a u třech následujících asistoval. Bayer tak ve 12. zápase v řadě minimálně dvakrát skóroval, čímž stanovil nový klubový rekord. Do branky Farmaceutů se stejně jako v předchozích pohárových utkáních postavil Matěj Kovář, který inkasoval pouze z pokutového kopu. Poprvé od března se na hřiště podíval Patrik Schick, který nastoupil v 63. minutě. Na závěrečných 20 minut se k němu z lavičky přidal také Adam Hložek.

Qarabağ zkusí v Leverkusenu překvapit vládce Bundesligy

Bayer Leverkusen zůstává vládcem německé Bundesligy a stejně tak se mu daří i v pohárech. Jeho stoprocentní bilanci se pokusí narušit ais nejvážnější vyzyvatel, protože i druhý Qarabağ má na kontě plný počet bodů. Kdo zůstane neporažen v konfrontaci německého fotbalu s tím ázerbájdžánským?

Leverkusen rozhodně má na titul, přeju mu ho, říká Jan Morávek

Třináct let působil Jan Morávek (33) v Bundeslize, odehrál v ní 168 zápasů a v Augsburgu se stal ikonou klubu. Teď bude bývalý český reprezentant glosovat fotbalové dění pro Livesport Zprávy a dnes vám nabízíme v podcastu Livesport Daily jednu z prvních ochutnávek. Téma se vybíralo snadno, je jím aktuálně vedoucí tým německé nejvyšší soutěže a také mužstvo, ve kterém působí hned tři čeští fotbalisté -⁠ Bayer Leverkusen.

Leverkusen stále vládne Bundeslize, výhře nad Wolfsburgem přihlížel i uzdravený Schick

Wolfsburg podlehl v osmém kole Bundesligy na domácím hřišti Bayeru Leverkusen 1:2. Vítězství hostů režíroval výborně hrající Jeremie Frimpong, jenž v úvodu otevřel skóre a po přestávce nahrál na vítězný gól Alejandra Grimalda. Die Werkself si tak pojistili první místo v tabulce i bez pomoci českých reprezentantů, které na lavičce po více než půlroční absenci doplnil Patrik Schick. Na druhé straně se vinou nemoci nepředstavil Václav Černý.

Leverkusen se v 8. kole představí ve Wolfsburgu. Bude u toho i Patrik Schick?

Bayer by případná výhra, která by byla v součtu s Evropskou ligou už šestou v řadě, vrátila do čela tabulky. Wolfsburg však nebude chtít dát nic zadarmo, kór když má v kádru Jonase Winda.

Schickův návrat se blíží. Moje sezona začíná, hlásí kanonýr

Skvělá zpráva. Dlouhé měsíce čekání na návrat kanonýra Patrika Schicka na fotbalové trávníky je u konce. Bombarďák, který v sezoně 2021/22 nastřílel 24 branek a byl mezi nejlepšími snajpry německé nejvyšší soutěže, se vrací po vleklých problémech s třísly do tréninku s týmem.

Leverkusen byl správným krokem, nepochybuje brankář Kovář

Brankář Matěj Kovář je přesvědčen, že jeho letní přestup z Manchesteru United do Leverkusenu byl správný krok. Třiadvacetiletý gólman zatím za Bayer v této sezoně zasáhl do dvou zápasů Evropské ligy a plní roli dvojky za Lukasem Hradeckým, věří ale, že si postupnými kroky vybojuje pozici jedničky.

Leverkusen v poklidu zkrotil poslední Kozly z Kolína. Návrat do čela tabulky řídil Hofmann

Fotbalisté Leverkusenu zvítězili v sedmém kole Bundesligy na domácím hřišti nad Kolínem nad Rýnem 3:0. Vítěznou branku vsítil ve 22. minutě Jonas Hofmann, který ve druhé půli navíc asistoval u gólu Victora Bonifaceho, pro něhož se jednalo už o sedmou trefu v nejvyšší německé soutěži. Bayer se tak opět vrátil do čela tabulky, na jejím dně naopak zůstali s pouhým jedním bodem přikovaní Kozlové. Za domácí nastoupil na hřiště v 81. minutě Adam Hložek.

Leverkusen chce v derby zužitkovat dobrou formu. Oplatí Kölnu květnovou porážku?

Náročný program mezi dvěma reprezentačními pauzami uzavře Leverkusen v regionálním derby. V něm změří síly s kolínskými "Kozly", které by alespoň při pohledu na tabulku Bundesligy měl porazit. Avšak poslední vzájemné měření sil ukázalo, že papírové předpoklady nemusí mít ve střetnutí rivalů velkou váhu.

Je to dobrý gólman, o výhru jsem se nebál, chválil Kováře obránce Tah

Obránce Jonathan Tah po výhře 2:1 v Molde ocenil výkon českého brankáře Matěje Kováře. Třiadvacetiletý gólman předvedl v utkání dva těžké zákroky a i ve druhém startu v Evropské lize vychytal týmu vítězství. Lídr bundesligy potvrdil skvělou formu v úvodu sezony, podle kouče Xabiho Alonsa je ale výkon ve druhém poločase varováním.

Válec jménem Leverkusen přejel i Molde. Hložek využil šance v základu k asistenci

Leverkusen navázal ve druhém kole Evropské ligy na povedené ligové výkony a po vítězství 2:1 na hřišti norského Molde vévodí bez ztráty bodu tabulce skupiny H. Hosté již v úvodních 20 minutách dvakrát gólově udeřili, když na zásah Jeremieho Frimponga navázal svou první trefou v dresu Die Werkself Nathan Tella. U branky posily ze Southamptonu si asistenci připsal Adam Hložek, jenž se v základní sestavě Bayeru objevil poprvé v letošní sezoně. Celé utkání odehrál český gólman Matěj Kovář, který o čisté konto přišel až krátce před koncem.

Molde se pokusí zastavit rozjetý Bayer Leverkusen, lídra Bundesligy

Molde ukázalo v prvním kole Evropské ligy poměrně dost kvality, ale stejně mu to nestačilo na bodový zisk. Ve čtvrtek večer se ale na jeho půdu dostaví ještě mnohem silnější soupeř, protože Norska se podívá rozjetý Bayer Leverkusen.

Alonsova družina neměla s Mohučí slitování. Grimaldo znovu potvrdil výjimečné kvality

Hráči Leverkusenu porazili v šestém kole německé Bundesligy Mohuč na její půdě 3:0 a dočasně se vyhoupli do čela tabulky. Hosté měli celý zápas ve své režii, k čemuž jim pomohl už v prvním poločase vlastní gól domácích. Po změně stran navíc opět zaúřadoval z přímého kopu Alejandro Grimaldo, jenž parádní trefou téměř totožně napodobil svou branku proti Bayernu ze čtvrtého kola. Die Nullfünfer tak po další porážce zůstali s pouhým jedním bodem poslední. Adam Hložek do duelu nastoupil v 79. minutě.

Ve formě hrající Leverkusen vyzve poslední Mainz

Bayern a právě Bayer jsou posledními dvěma celky, které v aktuální sezoně ještě nepoznaly hořkost porážky. Die Werkself mají ideální příležitost sérii prodloužit, jelikož die Nullfüfer zatím překvapivě setrvávají s jedním bodíkem na samém chvostu tabulky.