Borussia Dortmund Německo - Borussia Dortmund - Zprávy

BVB nepříjemné vzpomínky nezahnalo, Mohuč opět neodjela z Dortmundu s prázdnou

Utkání 16. kola Bundesligy mezi domácím Dortmundem a Mohučí skončilo nerozhodně 1:1. Hráči BVB vstoupili do střetnutí aktivněji, za což byli po necelé půlhodině hry odměnění brankou z kopačky Juliana Brandta. Vyrovnání však přišlo ještě do poločasu, když ojedinělou šanci hostů ve 43. minutě proměnil Sepp van den Berg. Čekání klubu z Vestfálska na plný bodový přísun se tak protáhlo na čtyři zápasy, Die Nullfünfer se oproti tomu díky lepšímu skóre posunuli ze sestupových příček.

Dortmund i Mainz v posledních týdnech strádají. Pro který celek dopadne vzájemný zápas lépe?

Jak v Dortmundu, tak i v Mainzu si jistě představovali lepší průběh sezóny. Oba týmy však momentálně zůstávají za svými možnostmi. Který z nich si před zimní přestávkou alespoň částečně vylepší reputaci?

Borussia na evropské úspěchy v lize znovu nenavázala. Bod v Augsburgu vydoloval Malen

Dortmund remizoval v 15. kole Bundesligy na hřišti Augsburgu 1:1. Domácí poslal 23. minutě do vedení ve Ermedin Demirovič, ještě před změnou stran však vyrovnal po krásné kombinační akci Donyell Malen. BVB tak potvrdilo, že nezažívá nejlepší období na hřištích soupeřů, jelikož tam nevyhrálo už čtvrté ligové klání v řadě. Jeho formu nenakopl ani úspěch z Ligy mistrů a z průběžné páté příčky ztrácí na čelo tabulky 10 bodů, vedoucí Leverkusen navíc odehrál o zápas méně. Tomáš Koubek se v bráně bavorského celku nepředstavil.

Dortmund se míní přiblížit top čtyřce, v Augsburgu chce ukončit čekání na výhru

Dortmund před týdnem nedokázal uspět proti Lipsku, není tak aktuálně v blízkém kontaktu s top čtyřkou, strategickou pro postup do Ligy mistrů pro následující sezónu. Pokud započteme do statistik i DFB-Pokal a milionářskou soutěž, nevyhráli hosté už čtyřikrát v řadě. Snažit se o další vítězství, na které čekají od konce listopadu, budou nyní na půdě desátého Augsburgu.

PSG si zahrávalo s osudem. Pařížany po remíze s Dortmundem posunul do osmifinále AC Milán

Atraktivní duel šestého kola skupiny F Ligy mistrů mezi domácím Dortmundem a PSG skončil remízou 1:1. Oba celky vlétly do zápasu ofenzivně naladěné a už v první půli mohlo padnout množství gólů. Šance spalovali zejména hosté, při té ze 17. minuty přitom udělal Kylian Mbappé vše správně, na brankové čáře se však zjevil s nevídaným zákrokem obránce Niklas Süle. Největší hvězda týmu na sebe pak mohla strhnout záři reflektorů i po změně stran, kdy už oba týmy skórovaly, jenže Mbappého gól neplatil kvůli těsnému ofsajdu. Pařížané přesto nemuseli smutnit dlouho, o jejich osmifinálové účasti totiž nakonec rozhodl výsledek z Newcastlu.

Před prahem neúspěchu v Lize mistrů: PSG bude hájit v Dortmundu postup do osmifinále

Nemusejí se na nic a na nikoho ohlížet, pokud vyhrají. PSG má osud v rámci letošní sezóny Ligy mistrů v posledním kole skupinové fáze ve svých rukou, tříbodový výsledek mu přitom zaručí také první příčku v tabulce. Na svého protivníka z Dortmundu navíc naráží v poměrně vhodné době. Zaprvé ho zmítá spousta absencí, zadruhé má již postup do osmifinále jistý.

Lipsko kvitovalo uzmutou penaltu. Dortmund si podrazil nohy vyloučením i vlastním gólem

Lipsko ve šlágru 14. kola Bundesligy zvítězilo v Dortmundu 3:2. Z ideální příležitosti ke skórování se hosté radovali už po čtvrthodině, kdy jim rozhodčí dopřál pokutový kop. Ten byl ale nakonec na základě verdiktu videorozhodčího proměněn v přímý kop z hranice vápna, spolu s tím se ovšem zpřísnil trest pro faulujícího Matse Hummelse, jenž byl vyloučen. Početní převahy Býci poprvé využili zásluhou vlastního gólu Ramyho Bensebainiho, rozhodujícím se ale po následné přestřelce stal až zásah Yussufa Poulsena z nastavení druhé půle. Býci si díky Dánově brance upevnili průběžnou čtvrtou příčku, na níž se právě BVB vzdálili na rozdíl čtyř bodů.

Vypořádá se Dortmund s čerstvými absencemi? Doma uvítá neoblíbené Lipsko

Sobotní bundesligový program zakončí duel dvou ambiciózních celků, které si za posledních pár let mají co vyříkávat. Především pak Dortmund nemá na Lipsko v kontextu uplynulých několika střetnutí úplně nejlepší vzpomínky. Oba sousedé v tabulce si přitom musejí zajisté moc dobře uvědomovat, že tenhle zápas může být pro naplnění jejich ambicí hodně klíčový.

Schick prvním dotykem s míčem změnil průběh šlágru. Dortmund nakonec Leverkusen nevyloupil

Borussia Dortmund se vzepřela předzápasovým očekáváním a ve šlágru 13. kola Bundesligy remizovala na hřišti Leverkusenu 1:1. První důležitý moment zápasu se odehrál už v páté minutě, kdy vstřelil úvodní trefu Julian Ryerson. Bayer se pak snažil s vypětím všech sil s výsledkem něco udělat, srovnat se mu však podařilo až v 79. minutě, kdy zužitkoval asistenci Patrika Schicka nigerijský reprezentant Victor Boniface. Pikantní na celé akci byl fakt, že jediný český hráč na trávníku asistoval u gólu hned ze svého prvního doteku s míčem po příchodu na hřiště.

"Topspiel" tentokrát až v neděli: Leverkusen změří síly s Dortmundem

Dřív býval Dortmund v zápasech s Leverkusen přinejmenším mírným favoritem, nyní je ale všechno jinak. Borussia ztrácí na Bayer v tabulce Bundesligy propastných deset bodů a jen tak se na lídra soutěže nedosáhne. V neděli se však pokusí alespoň o přiblížení.

Anglický zázrak utišil San Siro. Dortmund po vítězství nad AC vyvázl ze skupiny smrti

Dortmund ustrážil postavení na čele skupiny F Ligy mistrů, když na stadionu AC Milán zvítězil 3:1. Zápas začal ve zběsilém tempu, když hned v první desetiminutovce dostaly oba celky možnost zahrávat penaltu.

Borussia si pokusí zajistit postup do osmifinále na půdě povzbuzeného AC

Skupina F je právem považována za skupinu smrti a papírové předpoklady, že bude vskutku vyrovnaná, se zatím bezezbytku naplňují. Všechny čtyři celky totiž dělí dvě kola před koncem pouhé tři body a toto 5. kolo tak může být klíčové, s největší pravděpodobností se však bude rozhodovat až v tom závěrečném. Tento úterní duel v každém případě nabídne dramatickou bitvu a favorit se hledá jen velmi těžko.

Ozvěny z Bundesligy: Ztrápený talent se snaží. Ale furt to dělá špatně

Vypadá na odstřel. Karim Adeyemi už na hřišti dlouho nepředvedl nic úžasného a v Porúří s ním pomalu ztrácí trpělivost. Sám hráč se nechce vzdát, avšak jeho osobní snaha zatím vedla jen k dalšímu rozhořčení. Zlobil se přitom muž, jehož působení v Borussii se možná taktéž chýli ke konci.

Průtrž mračen doprovodila v Dortmundu gólová vánice. Hrdinou domácího obratu byl Füllkrug

Hráči Dortmundu vyhráli ve 12. kole Bundesligy nad Mönchengladbachem 4:2. Atraktivní duel začali lépe hostující hráči, kteří měli ve 28. minutě už dokonce dvoubrankový náskok. Ten jim ale za přetrvávajícího deště nevydržel ani do poločasu, neboť BVB dokázalo v závěrečné čtvrthodině první půle třemi góly překlopit misky vah na svou stranu. Klíčový podíl na tom měl domácí útočník Niclas Füllkrug, jenž kromě nádherné vyrovnávací trefy zaznamenal i asistenci na rozhodující zásah Jamieho Bynoe-Gittense.

Dortmund se chce znovu rozjet. Potvrdí, že na Gladbach doma umí

Dortmund vydoloval z posledních tří bundesligových kol jediný bod a ztratil kontakt s čelem soutěže. Dalšímu zaváhání se Schwarzgelben hodlají vyhnout. Čeká je Gladbach, jemuž to sice na Westfalenstadionu dlouhodobě nejde, nicméně poslední kola mu vyšla mnohem lépe než domácím.