Fortuna Düsseldorf Německo - Fortuna Düsseldorf - Zprávy

Malátné Schalke vyzve papírově přijatelný Düsseldorf

Fortuna minulou neděli prožila pořádně hořký zápas proti Kolínu nad Rýnem, inkasovala totiž hned dvakrát v samotném závěru klání a přišla o možnost důležitého vítězství v boji o záchranu. Teď by se ráda svým fanouškům odvděčila revanšem proti Schalke, jemuž vstup do restartované soutěže vůbec nevyšel, a potřebovalo by nutně a co nejrychleji zabrat.

Köln v závěru vyválčil bod proti Düsseldorfu

Fotbalisté Kölnu a Düsseldorfu společně uzavřeli 27. kolo Bundesligy. Toto bylo jedno z těch utkání, u nichž můžeme jen litovat toho, že se zatím všechny fotbalové duely hrají bez přítomnosti diváků na stadionech. Domácí totiž v závěru dokázali během několika málo minut dvěma slepenými góly srovnat zdánlivě rozhodnuté skóre, což by dozajista domácí fandové bouřlivě oslavili, kdyby bývali mohli být přímo u toho.

Fortuna nutně potřebuje bodovat

Klub z Düsseldorfu zatím okupuje barážovou příčku s pětibodovým náskokem na Werder Brémy, který má ovšem utkání k dobru. Köln po nucené pauze uhrál domácí remízu s Mohučí a pořád má celkem slušnou šanci na to zahrát si Evropskou ligu. Ačkoli hlavní kandidáty na umístění na pátém, šestém a s velkou pravděpodobností i sedmém místě je třeba hledat jinde.

Duel dvou sestupem ohrožených celků vítěze nepoznal

Düsseldorf tak zůstává osm kol před koncem na barážové příčce s tříbodovou ztrátou na Mainz, která má ovšem k dobru zítřejší zápas proti Kölnu. Paderborn zůstává se sedmnácti body poslední a ve zbytku sezony se budou muset chlapci z Benteler-Areny pořádně snažit.

Düsseldorf se v souboji dvou ohrožených týmů postaví Paderbornu

V rámci prvního bundesligového kola po pauze způsobené pandemií koronaviru se utká Fortuna Düsseldorf s posledním Paderbornem. Oba týmy dělí rozestup šesti bodů a Düsseldorf ztrácí na jistotu záchrany čtyři body.

Mohuč neudržela vedení a s Düsseldorfem jen remizovala

Hráči Mohuče nedokázali potvrdit úlohu mírného favorita proti konkurenčnímu Düsseldorfu a kvůli pokažené závěrečné čtvrthodině se s ním rozešli smírně v poměru 1:1. Nenavázali tak na minulý úspěch s posledním Paderbornem (2:0) a zůstávají na patnácté pozici se šestadvaceti body o čtyři body právě před svým nedělním rivalem, který je šestnáctý. FSV šlo do vedení krátce po hodině hry, hosté srovnali pět minut před koncem.

Mainz se utká v záchranářském souboji s Düsseldorfem

Mainz je favoritem přímého záchranářského souboje proti Fortuně Düsseldorf. Té by se v tuto chvíli tři body náramně hodily.

Düsseldorf neudržel ve druhém poločase tříbrankové vedení a s berlínskou Herthou jen remizoval

Fortuna v důležitém záchranářském souboji s Herthou naprosto perfektně zvládla první poločas a do kabin odcházela s náskokem tří gólů, jenomže ve druhém dějství zkolabovala a nakonec mohla být ráda, že získala alespoň bod za divokou remízu 3:3. Celek z Düsseldorfu tak prohospodařil velký náskok v boji o záchranu a v tabulce německé Bundesligy zůstává na šestnácté barážové pozici s jednadvaceti body. Hosté jsou stále třináctí se sedmadvaceti body.

Düsseldorf se utká s Herthou v zápase dvou týmů ze spodních pater tabulky

Fortuna Düsseldorf přivítá v předehrávce čtyřiadvacátého bundesligového kola berlínskou Herthu. Zatímco Hertha je v tuto chvíli šest bodů od sestupu, Düsseldorf je na šestnácté, tedy barážové příčce.

Freiburg doma zaváhal a přenechal všechny body Düsseldorfu

Už se z toho stalo nepsané pravidlo, že Freiburg pod vedením Christiana Streicha dokáže pořádně potrápit favorita, zatímco v zápasech, ve kterých by měl dominovat, častokrát ztrácí. Nejinak tomu bylo v předposlední únorovou sobotu roku 2020, kdy na Schwarzwald-Stadion dorazila sestupovými starostmi zužovaná Fortuna Düsseldorf.

Freiburg je v duelu s Düsseldorfem favoritem

SC Freiburg bude v souboji s Fortunou Düsseldorf poměrně jasným favoritem. Domácí usilují o evropské poháry, zatímco Fortunu tíží záchranářské starosti. Freiburg vyhrál i první měření sil letošní sezony, na půdě Fortuny triumfoval 2:1.

Gladbach zásluhou výborné druhé půle vyzrál na Düsseldorf

Pouhých pětadvacet kilometrů museli k tomuto zápasu cestovat svěřenci Marca Rose. Věřili si, že nedopustí, aby se opakovalo rok staré zaváhání. Nakonec soupeři uštědřili čtyři zářezy a odjeli zase na zpátky do Mönchengladbachu.

Gladbach jde po dvou týdnech znovu do akce, o body bude bojovat v Düsseldorfu

Vinou špatného počasí se pauza mezi zápasy fotbalistům Mönchengladbachu protáhla na dva týdny, nyní se ale vracejí na bundesligové trávníky. Konkrétně na ten v Merkur Spiel-Areně, kde se utkají s domácí Fortunou Düsseldorf.

Wolfsburg uhrál proti Düsseldorfu alespoň bod

Navzdory tomu, že Vlci hráli téměř celý druhý poločas o deseti, když byl bez předchozího napomenutí vyloučen Pongračić. Takže zatímco klub z Volkswagen-Areny nadále zůstává ve spodní polovině tabulky, sestupem ohrožená Fortuna poskočila z poslední na barážovou pozici. A hráči vědí, že ještě rozhodně není nic ztraceno.

Düsseldorf jede pro další body do Wolfsburgu

Hráči Düsseldorfu v prvním zápase pod trenérem Röslerem přišli o vítězství až v poslední minutě, další šanci na tříbodový zisk budou mít na půdě Wolfsburgu. Ten první jarní výhru vybojoval před týdnem v Paderbornu a doma na ni bude chtít navázat.