RB Lipsko Německo - RB Lipsko - Zprávy

Manchester City a Real chtějí v osmifinále LM potvrdit náskok i roli favoritů

Manchester City může ve středu proti Kodani stvrdit postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Obhájci titulu si do domácí odvety přivezli náskok 3:1 z úvodního duelu. I v dalším osmifinále má lepší výchozí pozici favorit.

Bochum držela s Lipskem krok jen něco přes hodinu. Duel zlomily tři góly za čtyři minuty

Fotbalisté Lipska drtivým způsobem obrátili stav utkání 24. kola Bundesligy a vyhráli v Bochumi 4:1. Na brzké vedení Blau-Weiss odpověděl favorit přesně po půlhodině hry. Osudným časem pro domácí se pak stala 68. minuta, kdy Loïs Openda dokonal obrat a zejména rozvázal hostujícím fotbalistům nohy, což vyústilo v další dvě rychlé branky. Býci tak ve venkovním klání vyhráli poprvé od začátku prosince.

Bochum chce znovu zazářit v domácím prostředí. Zamává po Bayernu také s Lipskem?

Lipsko před týdnem již potřetí v této sezóně Bayern nezaskočilo. Protože však o den později čtvrtý Dortmund rovněž padl, ztráta na top čtyřku se saskému klubu nikterak nenavýšila. Teď na ni může zaútočit opětovně, potřebuje nicméně k úspěšnému počínání pochopitelně uzmout pozitivní výsledek v Bochumi. Ta se v tomto souboji bude hlavně oklepávat po těžké porážce.

Bayern se probudil z noční můry po dvojnásobném budíčku Kanea

Lipsko nevyužilo hrozivé formy Bayernu, když s ním ve 23. kole Bundesligy prohrálo na jeho půdě 1:2. Naději na první výhru po třech prohraných soutěžních duelech v řadě vykřesal Bavorům před hodinou hry nejlepší střelec soutěže Harry Kane. Býci sice nesklopili uši a v 70. minutě srovnali krok díky tečovanému pokusu Benjamina Šeška, poslední slovo však měl opět anglický kanonýr, jenž v nastavení svým 27. přesným zásahem v sezoně rozjásal Allianz Arenu.

Bayern zná svou budoucnost. Poradí si s Lipskem i bez řady zraněných?

Už s vědomím, že po sezóně v Bavorsku skončí, povede Thomas Tuchel mnichovský Bayern do další bitvy. Jak tato znalost ovlivní jeho působení u "Roten"? To lze sledovat již v sobotu podvečer, kdy se Tuchelova družina utká se silným, avšak taky nevyzpytatelným Lipskem?

Gladbach zakletou Red Bull Arenu neodčaroval, Lipsko po výhře dýchá na záda BVB

Lipsko zvládlo utkání 22. kola Bundesligy, v němž porazilo před zraky vlastních fanoušků Mönchengladbach 2:0. Býky dovedl za teprve druhým vítězstvím v tomto kalendářním roce už ve 14. minutě rozhodující trefou Xavi Simons. Hříbata tak prodloužila trápení na hřištích soupeřů, kde vyhrála od startu ročníku pouze jednou. Na půdě Die Roten Bullen, kteří se třemi získanými body přiblížili čtvrtému BVB, navíc nikdy v historii netriumfovala. Tomáš Čvančara vinou zraněného kotníku do souboje nenastoupil.

Rose se těší na známé tváře, Lipsko vyzve jeho bývalého zaměstnavatele Mönchengaldbach

Lipsko před pár dny nesehrálo vůbec špatnou partii v Lize mistrů proti Realu Madrid, konala se ale tak jako tak jeho porážka. Na tenhle neúspěch ovšem musí rychle zapomenout, hned ho totiž čeká v Bundeslize zkouška proti Mönchengladbachu. Na ligové scéně má přitom co napravovat, zatím se totiž nenachází v top čtyřce, avšak těsně za ní, a tato skutečnost saský tým nemůže uspokojovat.

Náš gól měl platit, zlobil se Rose po neuznané brance proti Realu

Hráči Lipska se po porážce 0:1 s Realem Madrid v úterním úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů cítili poškozeni rozhodčími. Trenér Marko Rose se domníval, že sudí v čele s bosenským hlavním Irfanem Peljtem ve druhé minutě chybně neuznali vedoucí gól Benjamina Šeška.

Marodkou zkoušený Real uspěl v Lipsku zásluhou Díaze

Hráči Lipska nestačili v prvním utkání osmifinále Ligy mistrů na Real Madrid a před vlastními fanoušky padli 0:1. Zraněními zmítaná defenziva Bílého baletu sice musela v úvodu čelit aktivnímu Benjaminu Šeškovi, jako první se však po poločasové přestávce prosadili hosté. Výstavní trefou se prezentoval Brahim Díaz, jenž tak Los Merengues poskytl výhodu do odvety. Španělský celek tak v letošním ročníku milionářské soutěže stále ani jednou nezaváhal.

Real chce v Lipsku zadělat na postup

Horkého favorita má osmifinále Ligy mistrů mezi domácím RB Lipskem a slavným Realem Madrid. Španělský kolos je letos těžko k zastavení, zatímco Lipsko ani zdaleka neprohání čelo Bundesligy. Přesto německý celek může neúspěšnější tým této soutěže zaskočit, což se mu mimochodem v loňském ročníku skupinové fáze povedlo.

Poločasem orámovaný obrat Lipska odmítl zvěčnit Demirovič

Fotbalisté Lipska remizovali ve 21. kole Bundesligy na hřišti Augsburgu 2:2. Gólově bohatý duel načal ve 35. minutě Phillip Tietz, nicméně hostům se ještě do pauzy podařilo vyrovnat a krátce po změně stran po trefě Benjamina Šeška i jít do vedení. S tím se však nesmířil domácí kanonýr Ermedin Demirovič, který svou 12. ligovou brankou v probíhající sezoně zajistil po hodině hry bavorskému klubu alespoň bod.

Lipsko potřebuje reagovat na páteční výhru Dortmundu, venku vyzve Augsburg

Byl to pro Lipsko krušný leden. Saský celek se s tímhle měsícem nevypořádal vůbec dobře a po třech porážkách v řadě hodně oslabil své postavení na předních pozicích. Zkraje února se mu ale podařilo kratší sérii neúspěchů utnout v duelu s Unionem a rád by na vítězství navázal také v Augsburgu. Ten se drží ve středu tabulky a chová bezpečný odstup od pásma sestupu.

Lipsko se vzchopilo z lednové krize. Výhru nad Unionem pečetil ostře sledovaný Šeško

Hráči Lipska prolomili ve 20. kole Bundesligy třízápasovou sérii porážek a vítězstvím 2:0 nad Unionem Berlín si připsali první tři body v novém roce. Býci otevřeli skóre již v 11. minutě zásluhou kanonýra Loïse Opendy, jenž se prosadil ve třetím duelu v řadě. Povedený nástup na trávník pak zopakovali i po změně stran, kdy výhru pečetil Benjamin Šeško, jehož pečlivě skautuje několik top týmů.

Ukončí v Lipsku krátkou výsledkovou krizi? Na saskou půdu zavítá Union

Loni tyto dva celky skončily v top čtyřce bundesligové tabulky, letos ale s průběhem sezóny nemůžou být spokojeny. Lépe řečeno domácí ne s uplynulými několika týdny, ve kterých se dostavila výsledková krize. U hostů je to poněkud horší, ti už od začátku ročníku nenaplňují svoje předsezónní přání. Úspěch tak ze vzájemného duelu potřebují oba, aby získaly vzpruhu.

Angeliño se opět stěhuje, sezonu dohraje na hostování v AS Řím

Obránce Angeliño v posledních letech často střídá kluby a pokračuje v tom i letos v lednu. Španěl si poprvé zahraje italskou nejvyšší soutěž, na hostování z RB Lipsko si ho vypůjčilo římské AS.