RB Lipsko Německo - RB Lipsko - Zprávy

Elmas přestupuje z Itálie do Německa, Neapol vymění za RB Lipsko

RB Lipsko potvrdilo zisk Eljifa Elmase z Neapole. Bundesligový klub za reprezentanta Severní Makedonie, jenž podepsal smlouvu do roku 2028, zaplatí 25 milionů eur...

Lipsko proti oblíbenému soupeři klopýtlo. Forsberg se s Bundesligou rozloučil remízou

Brémy remizovaly v zápase 16. kola Bundesligy s Lipskem 1:1. Úvodní půli poznamenala řada neproměněných šancí, a tak se prvním úspěšným střelcem stal až krátce po změně stran třetí nejlepší kanonýr celé soutěže Loïs Openda. O vyrovnání se postaral v 75. minutě Justin Njinmah, na více se však domácí fotbalisté nezmohli, a jejich poslední výhra nad neoblíbeným sokem se tak stále datuje do roku 2017. S dresem Lipska se rozloučil Emil Forsberg, jenž po devíti letech odchází do týmu New York Red Bulls. Český brankář Jiří Pavlenka zůstal pouze na lavičce náhradníků.

Dokáže Werder zaskočit Lipsko?

Domácí v posledních týdnech začali pravidelněji bodovat, díky čemuž mají jistotu, že zimní pauzu nestráví v sestupové zóně. Rudí býci naopak nebudou chtít dát příležitost dotírajícímu Stuttgartu, aby zabral jejich třetí příčku.

Forsberga čeká derniéra za Lipsko, v lednu se vydá do USA

RB Lipsko zítra nastoupí v Brémách a poslední zápas v dresu německého klubu odehraje Emil Forsberg. 32letý švédský záložník se po Vánocích vydá do Spojených států amerických, o víkendu byl potvrzen transfer do New Yorku Red Bulls.

Potenciální derniéra se Forsbergovi snově vydařila. Diváky v Lipsku potěšil vítězným gólem

Hráči Lipska porazili v 15. kole Bundesligy před vlastními fanoušky Hoffenheim 3:1. Domácí dokázali velkou herní převahu v první půli využít k jediné trefě, když se po půlhodině prosadil obránce Lukas Klostermann. Modrobílí ale ještě před pauzou vyrovnali zásluhou přesné hlavičky Ozana Kabaka. Po hodině hry ovšem nastoupila klubová legenda Emil Forsberg, jenž po chvíli strávené na trávníku vstřelil vítězný gól týmu ze Saska.

Prožene ještě Lipsko třetí Stuttgart a druhý Bayern? Doma přivítá šestý Hoffenheim

Lipsko před týdnem získalo důležitou výhru na půdě Dortmundu, výrazně si totiž pojistilo své postavení v top čtyřce bundesligové tabulky. Do konce kalendářního roku by velmi rádo zůstalo minimálně na svém, může na každý pád ještě reálně prohánět třetí Stuttgart i druhý Bayern. K tomu ale potřebuje zvládnout dva závěrečné zápasy, ten úvodní proti Hoffenheimu.

Efektivní Lipsko zdolalo Young Boys i podruhé. Býci těžili z bezstarostné pětiminutovky

Lipsko zvládlo poslední zápas skupiny G Ligy mistrů, když na vlastní půdě porazilo Young Boys 2:1. Diváci v Red Bull Areně se dočkali gólové smrště zkraje druhého dějství, kdy během pěti minut padly všechny tři branky. Střelecký půst v klubovém dresu ukončil Benjamin Šeško, jenž se za Býky prosadil poprvé od konce října. O vítěznou trefu se postaral o 12 let starší kolega Emil Forsberg, který se ve své kariéře trefil v každém ročníku evropské soutěže kromě sezony 2017/2018. Německému celku přitom stačily k pátému domácímu vítězství v řadě pouhé dvě střely mezi tři tyče.

Bez bázně, strachu a s pokorou ke slavné značce Ligy mistrů: Lipsko uvítá Young Boys

Na hlavní otázky si již skupina G odpověděla, poslední kolo hlavní fáze Ligy mistrů tak jen potřebuje upravit ještě konečné bodové konto všech čtyř celků, sumarizovat finální skóre a připsat třeba nějaké ty známky do koeficientů zemí. Lipsko se před vlastními fanoušky ukáže proti Young Boys, výše ani níže v tabulce se přitom oba celky posunout jednoduše nemůžou.

Lipsko kvitovalo uzmutou penaltu. Dortmund si podrazil nohy vyloučením i vlastním gólem

Lipsko ve šlágru 14. kola Bundesligy zvítězilo v Dortmundu 3:2. Z ideální příležitosti ke skórování se hosté radovali už po čtvrthodině, kdy jim rozhodčí dopřál pokutový kop. Ten byl ale nakonec na základě verdiktu videorozhodčího proměněn v přímý kop z hranice vápna, spolu s tím se ovšem zpřísnil trest pro faulujícího Matse Hummelse, jenž byl vyloučen. Početní převahy Býci poprvé využili zásluhou vlastního gólu Ramyho Bensebainiho, rozhodujícím se ale po následné přestřelce stal až zásah Yussufa Poulsena z nastavení druhé půle. Býci si díky Dánově brance upevnili průběžnou čtvrtou příčku, na níž se právě BVB vzdálili na rozdíl čtyř bodů.

Vypořádá se Dortmund s čerstvými absencemi? Doma uvítá neoblíbené Lipsko

Sobotní bundesligový program zakončí duel dvou ambiciózních celků, které si za posledních pár let mají co vyříkávat. Především pak Dortmund nemá na Lipsko v kontextu uplynulých několika střetnutí úplně nejlepší vzpomínky. Oba sousedé v tabulce si přitom musejí zajisté moc dobře uvědomovat, že tenhle zápas může být pro naplnění jejich ambicí hodně klíčový.

Útočná vozba Býků prohloubila venkovní krizi Heidenheimu. V Lipsku se rozhodlo v první půli

Fotbalisté Lipska odčinili dvě soutěžní porážky v řadě, když ve 13. kole Bundesligy porazili doma Heidenheim 2:1, díky čemuž se dostali před Dortmund na průběžné čtvrté místo tabulky. Vítězství Býkům zajistila ofenzivní dvojice Loïs Openda - Yussuf Poulsen, přičemž rozhodující trefu zaznamenal dánský dlouhán, pro kterého to byl teprve druhý ligový gól v letošní sezoně. Nováček soutěže tak prodloužil trápení na hřištích soupeřů, kde od startu ročníku prohrál šest ze sedmi střetnutí.

Heidenheim může proti Lipsku jen překvapit

První zápas obou celků mezi elitou bude řídit zkušen sudí Christian Dingert. V nižších patrech to sice zdaleka nebyla jednostranná záležitost, avšak die Roten Bullen se budou chtít navrátit na pozice zaručující účast v Lize mistrů i pro příští sezonu. Klub z Voit-Areny zase hodlá především vylepšit svoji venkovní statistiku.

Citizens odvrátili ojedinělou domácí prohru. Pomstu asistujícímu brankáři řídil Foden

Souboj dvou jistě postupujících týmů ze skupiny G Ligy mistrů ovládl domácí Manchester City, který navzdory nepříznivě se vyvíjejícímu průběhu porazil Lipsko 3:2. Býci ještě měli v čerstvé paměti březnový duel právě z Etihad Stadium, kde tehdy schytali v osmifinále milionářské soutěže sedmibrankový příděl.

Manchester City hraje s Lipskem o první místo ve skupině

Otázka postupujících už byla ve skupině G zodpovězena, ale zbývá ještě dořešit celkové pořadí. Manchester City bude hájit na Etihad Stadium první místo a stačí mu i neprohrát. Lipsko cestuje na Ostrovy jako outsider, přestože svojí kvalitu v milionářské soutěži bezpochyby má. Na stadion Citizens však nemá dobré vzpomínky, vždyť v březnu tu schytal sedmigólový debakl.

Lipsko si pro odplatu do Wolfsburgu nepřijelo. Bodový vítr s sebou na hřiště přinesl Wind

Hráči Wolfsburgu porazili ve 12. kole Bundesligy Lipsko 2:1 a upevnili si pozici ve středu tabulky. Aktivní nástup přetavili Vlci ve vedení již v deváté minutě, kdy se ze vzduchu prosadil Jonas Wind a potvrdil jemu vlastní střelecký apetit v aktuálním ligovém ročníku. Po změně stran se navíc asistencí podepsal i pod rozhodující zásah Rogéria.