Union Berlín Německo - Union Berlín - Zprávy

Ukončí v Lipsku krátkou výsledkovou krizi? Na saskou půdu zavítá Union

Loni tyto dva celky skončily v top čtyřce bundesligové tabulky, letos ale s průběhem sezóny nemůžou být spokojeny. Lépe řečeno domácí ne s uplynulými několika týdny, ve kterých se dostavila výsledková krize. U hostů je to poněkud horší, ti už od začátku ročníku nenaplňují svoje předsezónní přání. Úspěch tak ze vzájemného duelu potřebují oba, aby získaly vzpruhu.

Aktivní Králův výkon pomohl Unionu zdolat poslední Darmstadt

Hráči Unionu porazili v 19. kole Bundesligy na vlastní půdě Darmstadt 1:0 a vylepšili si náskok na sestupové příčky již na pět bodů. Na šance skoupé utkání rozhodl po změně stran teprve třetím gólem v německé nejvyšší soutěži Benedict Hollerbach. Dobrý výkon v dresu Die Eisernen podal český záložník Alex Král, který odehrál celou porci minut a ve druhé půli vymyslel hned dvě gólové příležitosti.

Union si proti Darmstadtu věří na pátou výhru v sezoně

V Berlíně jsou přesvědčení, že černá podzimní série, kterou odskákal kouč Urs Fischer, je už minulostí. Ani SV však rozhodně neskládají zbraně a soupeři nebudou chtít dát nic zadarmo, navzdory srpnové porážce 1:4.

Bjelica potrestán za potyčku se Saném: Třízápasový trest a pokuta

Nenad Bjelica, trenér Unionu Berlín, dostal třízápasový trest za chování ve středečním utkání bundesligy na hřišti Bayernu Mnichov, v němž byl po potyčce s domácím útočníkem Leroyem Saném vyloučen. Informoval o tom německý svaz s konstatováním, že Bjelica distanc přijal. Dvaapadesátiletý kouč přijde v nejvyšší soutěži o zápasy s Darmstadtem, Lipskem a Mohučí. Navíc dostal pokutu 25 tisíc eur (asi 619 tisíc korun).

Česká delegace sledovala z tribuny Allianz Areny nejtěsnější výhru Bayernu

Hráči Bayernu v dohrávaném klání 13. kola Bundesligy, jež bylo přeloženo kvůli sněhové kalamitě, napravili zaváhání s Brémami a na vlastní půdě porazili Union Berlín 1:0. Velkou převahu Bavorů přetavil ve vítězný gól ihned po změně stran Raphaël Guerreiro, jenž na levém kraji obrany nahradil Alphonsa Daviese, za jehož zhoršenou formou média i sám kouč Thomas Tuchel hledali jednání s Realem Madrid o případném přestupu. Alex Král, kterého přímo z ochozů sledoval i nový reprezentační trenér Ivan Hašek, odehrál 78 minut, avšak do děje zápasu se významněji nezapsal.

Bayern míní sjednat nápravu po prohře s Brémami, v dohrávce z Hinrunde uvítá Union

Jestli má někdo v Bundeslize smůlu na počasí, které kolikrát znemožní sehrání mistrovského duelu, pak je to berlínský Union. Tomu se přesunuly z původního termínu už dva zápasy, ten nynější podstoupí na půdě Bayernu. Mohl by přitom využít horšího rozpoložení bavorského giganta. Po jeho minulé nečekané porážce s Brémami se nahlas hovoří o tom, že titul nezíská.

Od první chvíle se zde cítím jako doma, říká Becker po přestupu do Baskicka

Real Sociedad v zimě opustil Mohamed-Ali Cho a jeho místo v kabině zaujme Sheraldo Becker. Baskický klub dnes potvrdil příchod útočníka z Unionu Berlín, transakce vyšla na tři miliony eur.

Kvůli ledovce se nebude hrát páteční bundesligová předehrávka v Mainzu

Kvůli extrémním povětrnostním podmínkám spojeným s ledovkou se neuskuteční páteční předehrávka německé ligy mezi domácí Mohučí a Unionem Berlín. Souboj týmů ohrožených sestupem dnes vedení dvou nejvyšších soutěží v zemi (DFL) z bezpečnostních důvodů s předstihem odložilo.

Nevídaný zákrok dánského brankáře přispěl ke druhé ztrátě Freiburgu v řadě

Utkání 17. kola Bundesligy mezi Freiburgem a Unionem Berlín přinesl divákům remízu 0:0. Trápící se celek z hlavního města se po většinu duelu bránil, jenže domácí jasnou převahu nezužitkovali a podruhé v řadě ztratili. Velkou měrou k tomu přispěl i hostující brankář Frederik Rönnow, jenž v 16. minutě předvedl proti hlavičce Vincenza Grifa jednoznačně nejlepší zákrok celého kola. Alex Král odehrál celý zápas.

Dokáže se Union probrat z podzimní letargie? První překážkou na cestě vzhůru tabulkou bude Freiburg

V uplynulých měsících zažívali v hlavním městě Německa rozporuplné pocity. Na jednu stranu si užívali historicky první účast v Lize mistrů, na tu druhou přišla série porážek v domácí soutěži, kterou neustál kouč Urs Fischer. Nakonec se podařilo přezimovat těsně nad sestupovým pásmem, zatímco SC nebudou chtít ztratit kontakt s konkurenty na pohárové pozice.

Bonucci se po půlroce znovu stěhuje, Union Berlín vyměnil za Fenerbahçe

Fenerbahçe dotáhlo příchod Leonarda Bonucciho z Unionu Berlín. Bývalá dlouholetá opora Juventusu a italské reprezentace se svému novému zaměstnavateli upsala do konce sezony...

Bonucci chce zpět do Itálie, v Unionu Berlín zřejmě po čtyřech měsících skončí

Zřejmě už po čtyřech měsících skončí angažmá mistra Evropy Leonarda Bonucciho v Unionu Berlín, kde je spoluhráčem českého záložníka Alexe Krále. Podle německých a italských médií se chce šestatřicetiletý obránce vrátit do rodné země a jedná s AS Řím.

Hollerbach se převtělil v talisman vedoucí k výhrám. Hráče Kolína zdeptal promarněný tlak

Union Berlín porazil v 16. kole Bundesligy Kolín nad Rýnem 2:0. Vítězní domácí museli v duelu záchranářskými starostmi ohrožených celků děkovat brankáři Frederiku Rönnowovi, jenž ustál soupeřův nápor před koncem první půle s nulou na kontě inkasovaných branek. Rychle po změně stran pak na jeho sérii povedených zákroků navázal gólem Benedict Hollerbach, který obstaral rozhodující trefu ve druhém ligovém zápase hraném na stadionu Die Eisernen za sebou. Předtím přitom čekali Berlíňané na tříbodový zisk více než čtvrt roku. K posunu ze 16. příčky znamenající baráž přispěl také Alex Král, jenž nastoupil na trávník v 62. minutě.

Máme na víc, to je na krizi frustrující. Kaufmann v Unionu věří v lepší zítřky

Mladý forvard Mikkel Kaufmann usilovně bojuje o místo v útoku Unionu Berlín, v mezičase však poskytl rozhovor dánské redakci Livesport Zpráv. V něm se věnoval zejména krizi, kterou německý klub v letošní sezoně prožívá. Tým, za nějž nastupuje i český defenzivní univerzál Alex Král, v ní totiž zatím vyhrál jen čtyři z 22 utkání napříč všemi soutěžemi.

Union a Köln svedou přímý souboj o přezimování nad sestupovým pásmem

Ani pro jeden z klubů se zatím sezona nevyvíjí dobře. Ten berlínský spolu s posledním Darmstadtem má nejvyšší číslo v kolonce porážek, zatímco ten z města nad řekou Rýn, pokud by měl v předváděných výkonech pokračovat, těžko obhájí jedenáctou příčku z loňska.