Union Berlín Německo - Union Berlín - Zprávy

Střetnutí dvou světů překvapení nepřineslo. Neškodný Union gólově deptali obránci Bayeru

Fotbalisté Leverkusenu porazili v 11. kole Bundesligy berlínský Union přesvědčivě 4:0. Pod další zářez suveréna letošního ročníku se podepsali zejména obránci, kteří vsítili hned tři branky Farmaceutů. K triumfu domácích zavelel v první půli Alejandro Grimaldo, pro nějž se jednalo o čtvrtý přesný zásah v sezoně zpoza vápna, což se nikomu jinému v rámci nejlepších evropských lig nepodařilo. Po přestávce navázali na trefu španělské letní posily jeho dva kolegové z defenzivy, čemuž nezabránil ani Alex Král, který odehrál v dresu Die Eisernen celý zápas. Adam Hložek se na hřišti ocitl až v 87. minutě.

Zápas mezi Leverkusenem a Unionem má jednoznačného favorita

A to i přesto, že berlínský celek v týdnu v Neapoli ukončil hrůznou sérii porážek. Jenže Bayer, který si užívá vedení v tabulce s bodovým ziskem tak vysokým, jaký dosud v bundesligové historii po deseti kolech nenashromáždil, v žádném případě nehodlá přepustit post lídra tabulky někomu jinému.

Německý benjamínek obral mistra Itálie. Union pod Vesuvem odmítl 13. prohru v řadě

Nováček soutěže Union Berlín remizoval ve čtvrtém kole skupiny C Ligy mistrů s Neapolí 1:1 a zaznamenal v ní historicky vůbec první bodový zisk. Německý celek hrál o udržení postupových šancí, avšak proti Partenopei výrazně ztrácel. Na konci první půle se navíc šťastně prosadil Matteo Politano. Die Eisernen se ale nevzdali a ve druhé půli dotáhli utkání k vyrovnání, které znamenalo alespoň malý úspěch po 12 soutěžních prohrách v řadě. Nástup Alexe Krále v 70. minutě už rozhodnutí nepřinesl.

Union Berlín se pokusí domácí Neapoli vrátit minulou porážku

Jedním ze dvou podvečerních duelů středečního programu Ligy mistrů se stane duel na stadionu pojmenovaném po jednom z nejslavnějších fotbalistů historie. Stadio Diego Armando Maradona se stane dějištěm odvetného utkání domácí Neapole a německého Unionu Berlín.

Union dál rozdává body na potkání. V Berlíně pokračoval ve střelecké fazoně Marmoush

Frankfurt v 10. kole Bundesligy využil ohromné krize Unionu a v hlavním německém městě vyhrál 3:0. Již úvodních 14 minut napovědělo o tom, kdo bude výraznou postavou duelu, když se hned dvakrát prosadil Omar Marmoush. Takto rychle přitom některý z hráčů Orlů zaznamenal dvě trefy naposledy v roce 2006. Egyptský reprezentant se tak v posledních třech ligových kláních trefil celkem pětkrát. Domácí se svého hrdiny nedočkali a prohráli už 12. soutěžní zápas za sebou, čemuž nezabránil ani Alex Král, který nechyběl v základní sestavě.

Ukončí zápas s Eintrachtem hlubokou krizi Unionu?

V hlavním městě Německa by po konci minulého ročníku po senzační čtvrté příčce patrně nikoho nenapadlo, že se na podzim bude skvadra Urse Fischera plácat v sestupových vodách. Naopak Orli budou chtít udržet sedmou pozici.

Brémy využily výsledkové mizérie Unionu. Berlíňany odsoudil k dalšímu neúspěchu vlastní gól

Hráči Brém si i bez zraněného Jiřího Pavlenky spravili po třech prohrách v řadě chuť a v devátém kole Bundesligy na svém stadionu zvítězili nad Unionem Berlín 2:0. Zápas dlouho postrádající ofenzivní náboj rozhodl v závěru první půle nešťastným vlastním gólem po standardní situaci Robin Knoche. Zatímco Werder se díky zisku tří bodů vymanil z nepříjemné série, jeho soupeř z hlavního města Německa se po sedmé porážce za sebou nadále topí u dna ligové tabulky.

Odvrátí Union v Brémách desátou porážku v řadě?

Jak známo, svěřenci Urse Fischera obsadili v skončené sezoně třetí příčku, která v Bundeslize opravňuje ke startu v Lize mistrů. Jenže v součtu s milionářskou soutěží odcházeli ze zápasu devětkrát v řadě bez bodu, což budou chtít změnit na stadionu Werderu. Ten se tváří býti ideálním soupeřem pro ukončení nelichotivé série, neboť prohry na jeho kontě rovněž přibývají.

Devátá prohra? No a co! Žijeme sen v Lize mistrů, těší věrné fanoušky Unionu

Devětkrát v řadě prohráli, přesto je na tribunách cítit absolutní euforie. Liga mistrů je svátkem za odměnu. V německé metropoli, která byla až do roku 1989 rozdělena zdí, sídlili na té východní straně. I proto byli nutně věčně druzí.

Rozbořená berlínská zeď utržila další zásah. Hrozivou krizi Unionu prohloubil Raspadori

Union padl na Olympiastadionu v Berlíně s Neapolí 0:1 a po třech odehraných utkáních ve skupině C Ligy mistrů zůstává poslední bez bodového zisku. Italský mistr si s vyztuženou defenzivou trápícího se soupeře dlouho nevěděl rady, nakonec ale v 65. minutě přece jen dokázal obranný val prolomit Giacomo Raspadori. Nováčkovi k premiérovému bodu v milionářské soutěži nepomohl ani Alex Král, jenž se na hřiště dostal krátce po inkasovaném gólu.

Union potřebuje akutně bodovat, Neapol ale přijede pro výhru

Berlínský Union se nachází v naprosté herní i výsledkové krizi. V úterý večer se pokusí ukončit bídnou sérii porážek, která trvá dokonce už osm zápasů! Jenže ani tentokrát nečeká na německý celek nic snadného, neboť do Berlína se chystá Neapol.

Guirassy zařídil Stuttgartu další výhru. Hořkou příchuť jí dal 14gólový kanonýr zraněním

Stuttgart zvítězil v osmém kole Bundesligy na hřišti Unionu Berlín 3:0. Vítězství hostům zařídil už v 16. minutě Serhou Guirassy, jenž ale chvíli nato musel kvůli svalovému zranění opustit hřiště. Domácí ale ani absenci nejlepšího střelce německé nejvyšší soutěže nedokázali zužitkovat v úspěšnou trefu a museli skousnout šestou ligovou porážku v řadě. Dalším brankám v síti svého týmu musel přihlížet český záložník Alex Král, jenž po lehkém zranění odehrál celý druhý poločas.

Utne konečně Union sérii porážek? Dorazí k němu Stuttgart s nezastavitelným Guirassym

Pouhý šestibodový zisk je pro Union bezpochyby hodně neuspokojivé číslo, srovnáme-li jeho výsledky z loňských sezón, a že by se minimálně chtěl zase rvát o místa zaručující pohárovou Evropu. Napravovat si ale svou bilanci zrovna proti Stuttgartu nebude vůbec snadné. Hlavně pokud přes reprezentační pauzu nezapomněl nic ze svého umění útočník Serhou Guirassy.

Dortmund v divokém utkání udržel neporazitelnost. Král po neuznaném gólu předčasně střídal

Borussia Dortmund si napravila chuť po bezbrankové remíze v Lize mistrů, když v sedmém kole Bundesligy porazila na vlastní půdě Union Berlín 4:2. Ve střelecky bohatém zápase ovládli první poločas hosté, kteří šli do šaten s jednogólovým náskokem. Po změně stran ovšem převzali otěže duelu domácí, jež díky trefám Nica Schlotterbecka a Juliana Brandta převážili vítězství na stranu černožlutých. Smolný zápas potkal Alexe Krále, kterému nejdříve v 18. minutě videorozhodčí zkazil radost ze vstřelené branky hlavou a vzápětí byl český reprezentant nucený vystřídat.

Dortmund i Union hodlají ve vzájemném střetnutí odčinit zklamání z Ligy mistrů

Na Westfalenstadionu na sebe narazí týmy, kterým se během pracovního týdne nevyvedly domácí zápasy v Lize mistrů. Dortmund jen remizoval s milánským AC, Union zase prohospodařil dvoubrankové vedení. Který ze zástupců německé kopané v evropských pohárech si v sobotu odpoledne vylepší náladu?