SC Braga Portugalsko - SC Braga - Zprávy

Braga se poprvé v historii utká s Realem Madrid

Velký fotbalový svátek v Braze. Na místní Estádio Municipal de Braga přijede slavný Real Madrid a domácí celek v roli outsidera bude chtít v historicky prvním vzájemném utkání překvapit. Real zatím skupině po dvou výhrách očekávaně vévodí, Braga s jednou výhrou a jednou prohrou bojuje o druhé místo.

Braga dvěma góly v nastaveném čase obrátila zápas proti Rio Ave

Braga po nepřesvědčivém vstupu do letošního ligového ročníku málem zaznamenala další ztrátu. V domácím utkání proti Rio Ave dostala gól už v 5. minutě zápasu a blamáž nakonec odvrátila až v nastaveném čase, kdy se prosadil Banza a Abel Ruiz.

Braga po vydařeném výkonu v Evropě hostí Rio Ave

Sporting Braga neprožívá zcela povedený vstup do ligové sezóny, ale nedostatky na domácí scéně vyvažuje výkony v Lize mistrů. Nyní budou muset svěřenci Artura Jorgeho přepnout z pohárového na ligový režim, neboť hostí v rámci 8. kola Ligy Portugal Rio Ave.

Union si rozezlené fanoušky neudobřil, stíhací jízda Bragy gradovala v závěru

Fotbalisté Unionu Berlín prohráli ve druhém kole skupiny C Ligy mistrů na olympijském stadionu, kde se hrálo k velké nelibosti domácích příznivců, s Bragou 2:3. Na historicky první brance celku z hlavního města v nejprestižnější fotbalové soutěži světa měl lví podíl Alex Král, jehož nádherný pas za obranu zužitkoval v úvodní gól utkání rychlonohý Sheraldo Becker. Stejný hráč stihl přidat do přestávky ještě jednu trefu, ani ta však domácím bodový zisk nezajistila. Krátce po návratu ze šaten totiž srovnal stav zápasu nádhernou ranou zpoza vápna do šibenice Bruma, na něhož v závěrečném nastavení navázal Castro.

Union v Lize mistrů poprvé v Berlíně. Premiéře bude přihlížet stará známá Braga

Po Lize mistrů sice ještě před pár lety toužila Hertha, nakonec se však svého zápasu v nejprestižnější evropské klubové soutěži dočká na berlínském Olympiastadionu jiný klub z hlavního města Německa. Union si "domácí" premiéru v Champions League odbyde v duelu s portugalskou Bragou, kterou z uplynulé sezóny moc dobře zná.

Braga si utkání v Amadoře zkomplikovala, i přesto ale dokráčela k vítězství 4:2

Braga už jistě myslí na úterní vystoupení Ligy mistrů na půdě berlínského Uninou, ještě předtím se však musela zkoncentrovat na předehrávku 7. kola na půdě nováčka Estrely a nakonec díky čtyřem vstřeleným brankám získala důležité tři body. V letošním ročníku portugalské ligy tedy zaznamenala čtvrtou výhru a se třinácti body se prozatím posunula na čtvrté místo tabulky o skóre před pátou Boavistu.

Braga po skalpu Boavisty chce získat další body proti nováčkovi z Amadory

Braga si zatím nevede tak dobře jako v uplynulém ročníku portugalské nejvyšší soutěže, kdy obsadila solidní třetí místo, a po delší době se vrátila do prestižní Ligy mistrů, avšak na začátku této sezóny ještě určitě nic nevzdává a uplynulý víkend se znovu chytila. Nyní v předehrávce 7. kola bude plnit úlohu jasného favorita na půdě Estrely, která se jako nováček snaží hlavně zachránit.

Boavista se dalšího úspěchu nedočkala a v Braze "vystřízlivěla" po vysoké porážce 1:4

Výkony Boavisty jsou v letošním ročníku portugalské ligy považovány za obrovské překvapení, neboť méně známý celek z Porta vybojoval v úvodních pěti zápasech parádních třináct bodů a dokonce se hřál na čele ligové tabulky, ovšem nyní první ostrou zkoušku nezvládl a i kvůli brzkému vyloučení Sébastiana Péreze poprvé v této ligové sezóně prohrál, když na favorizovanou Bragu nestačil o tři góly.

Braga po nevydařeném návratu do Ligy mistrů hostí zatím neporaženou Boavistu

Zápas mezi Bragou a Boavistou bývá tradičně soubojem týmu z čela tabulky s týmem z poklidného středu. Tato tradice je dodržená i v 6. kole letošního ročníku Ligy Portugal, byť s jednou změnou. Domácí Braga je v tabulce až osmá, zatímco stále neporažená Boavista okupuje s nejlepším skóre celé soutěže druhou příčku.

Neapolské pušky zastoupil kapitán, Braga se nakonec popravila vlastním gólem

Neapol zvítězila v prvním duelu skupiny C Ligy mistrů na půdě Bragy 2:1. Mlčící útočné hrozby úřadujícího italského mistra musel gólově zastoupit kapitán Giovanni Di Lorenzo, jenž rozvlnil síť přesnou ranou v nastavení první půle. V závěrečné desetiminutovce sice nejprve přiblížil domácí k zisku cenného bodu Bruma, poslední slovo však opět měli Partenopei, kteří díky vlastní brance Sikoua Niakatého ukořistili cennou výhru. Český gólman Lukáš Horníček sledoval utkání z lavičky portugalského celku.

Braga před Ligou mistrů selhala a ve Faru nečekaně prohrála 1:3

Braga má za sebou náročnější program a již ve středu ji čeká vstup do vytoužené Ligy mistrů s úřadujícím italským mistrem Neapolí, nicméně v úplně nejlepší náladě rozhodně nebude. Svěřenci trenéra Artura Jorgeho totiž vůbec nezvládli první poločas na stadionu Estádio Municipal de São Luís a místnímu Farense senzačně podlehli 1:3. V tomto ligovém ročníku tak utrpěli již druhou porážku a se sedmi body jsou až osmí.

Braga se po letech vrací do Ligy mistrů, první na řadě je Neapol

Portugalská Braga má za sebou hodně náročné dny a musí zpracovávat nečekanou porážku od Farense. Jenže svěřenci trenéra Artura Jorgeho nemají moc času nazbyt, protože ve středu večer se na Estádio Municipal de Braga představí italská Neapol.

Braga se po úspěchu ve vloženém kole představí na půdě Farense

Dlouhou cestu přes celou zemi musí fotbalisté Bragy podstoupit před utkáním 5. kola Ligy Portugal na půdě nováčka Farense. Hostům zatím chybí konzistence ve výkonech, ale kromě zaváhání v prvním kole plní plán, hosté jsou na tom naopak z trojice nováčků nejhůř.

Braga otočila vývoj s Moreirense a slaví druhou výhru v ligové sezóně

Trenér Bragy Artur Jorge se v této dohrávce 3. kola musel obejít bez dvou opor Abela Ruize s Ricardem Hortou a i kvůli jejich absenci přišli hosté ještě do přestávky o rychle nabité vedení, nicméně v samém závěru přeci jen zmobilizovali síly a díky trefě Al Musratiho v šesté minutě nastavení nakonec zvítězili 3:2. Braga se rázem vyhoupla na šesté místo tabulky se sedmi body, domácí nováček je v tuto chvíli desátý se čtyřmi body.

Braga se v dohrávce 3. kola pokusí vyzrát na houževnaté Moreirense

Braga si odložila duel 3. kola portugalské nejvyšší soutěže kvůli play-off o základní skupinu Ligy mistrů a rozhodně udělala dobře, protože nakonec přešla do hlavní fáze přes řecký Panathinaikos. Po dohodě s Moreirense ji čeká tato dohrávka v reprezentační přestávce a bude považována za favorita, nicméně jednoduchý úkol ji čekat nemusí. Domácí výběr totiž zatím prohrál jen jednou, a to ještě o gól s vysoce favorizovaným Portem (1:2).