Braga se dost natrápila, v závěru přesto urvala výhru na půdě Pacosu de Ferreira

Očekávalo se, že Braga si s posledním celkem tabulky poradí asi daleko snadněji. Ale Pacos de Ferreira kladl aktuálně druhému nejlepšímu týmu Primeira Liga daleko větší odpor, než na jaký Os Arcebispos byli asi připraveni. Tříbodový výsledek nakonec urvali na svou stranu, o jejich výhře však rozhodla až osmá minuta nastavení druhé půle, kdy rozhodl Simon Banza.
23.01. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Braga chce na půdě posledního Paçosu Ferreira udržet vítěznou sérii

Na stadiónu posledního celku ligy Paçosu Ferreira zakončí Braga vydařenou první polovinu sezóny. Pokud zvítězí, zaznamená už pátou ligovou výhru v řadě a udrží se na druhém místě tabulky těsně za vedoucí Benficou.
21.01. | Previews | žádný komentář

Braga nejtěsnějším způsobem porazila Boavistu a udrží se na druhém místě

Fotbalisté Bragy pokračují v úspěšném tažení portugalskou ligou, když na domácím stadiónu porazili Boavistu těsně 1:0. V nepříliš atraktivní utkání rozhodl o výhře domácích přesnou trefou krátce po změně stran Vitinha.
16.01. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Rozjetá Braga doma vyzve Boavistu

Nejbližším pronásledovatelem vedoucí Benficy je i v lednu nečekaně Braga, která bude chtít potvrdit dobré výkony proti portské Boavistě. Ta naopak po dobrém startu sezóny zapadla do bojů ve středu tabulky.
14.01. | Previews | 1 komentář

Braga díky parádnímu výkonu Ricarda Horty snadno přehrála Santa Claru

Hráči Bragy po nedávném překvapivém vítězství nad suverénní Benficou (3:0) hravě zvládli také předehrávku 15. kola proti zachraňující se Santa Claře a díky konstantnímu výkonu po celý průběh zvítězili ve městě Ponta Delgada hladce po výsledku 4:0. O svém úspěchu rozhodli během úvodních šestnácti minut, kdy skórovali dvakrát. Ústřední postavou čtvrtečního utkání se stal záložník Ricardo Horta, jenž zařídil dva góly a jednu asistenci.
06.01. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Braga po senzačním skalpu Benficy hodlá uspět i na půdě zachraňující se Santa Clary

Braga bude chtít dobře začít v novém roce, navíc do zápasu ve městě Ponta Delgada vstupuje ve velmi dobrém rozpoložení. Před necelým týdnem po více než měsíc a půl trvající přestávce přivítala dosavadního lídra Primeira Ligy Benficu a senzačně ji uštědřila vysokou porážku v poměru 3:0. V tabulce se nachází na solidním třetím místě s jednatřiceti body a její manko právě na vedoucí SL činí jen šest bodů.
04.01. | Previews | 1 komentář

Benfice dlouhá pauza neprospěla, první ligovou porážku utrpěla v Braze

Benfica působila v podzimní části Primeira Ligy jako dobře namazaný stroj, ovšem po více než měsíc a půl trvající přestávce nevkročila do další etapy vůbec dobře a na půdě nevyzpytatelné Bragy prohrála jasně 0:3. Po dvanácti výhrách a jediné remíze tak utrpěla svou vůbec první porážku letošní sezóny a před následujícím zápasem určitě bude mít o čem přemýšlet.
02.01. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Braga přivítá ve šlágru kola suverénní Benficu

Na samotný závěr prvního kola po dlouhé reprezentační pauze si program portugalské nejvyšší soutěže připravil velký šlágr v podobě zápasu Bragy s Benficou. Domácí se v tabulce nacházejí na třetím místě a hosté z hlavního města ligu suverénně vedou.
29.12.2022 | Previews | 7 komentářů

Hráči Ligy Portugal na mistrovství světa

Mistrovství světa v Kataru je za námi. Zatímco argentinští fanoušci stále zapíjejí zisk titulu, nastal čas na první hodnocení a analýzy toho, co jsme na prvním světovém šampionátu konaném v arabském světě, mohli vidět.
19.12.2022 | Názory a komentáře | 6 komentářů

Braga ve vyhroceném závěru udržela výhru nad Portimonense

O velmi dramatickou podívanou se postarali fotbalisté Portimonense a Bragy ve vzájemném duelu, který nakonec ovládli hostující seveřané. Portimonense sice po prvním poločase vedlo, ale Braga dokázal vývoj utkání zvrátit. Ve dvanácté minutě nastavení pak možnost k vyrovnání z penalty zahodil Estrela.
15.11.2022 | Komentáře a souhrny | žádný komentář
28.01. Braga investovala do obránce Mendese
Joe Mendes na přelomu roku oslavil dvacáté narozeniny a nyní změnil dres. Talentovaný krajní obránce přestoupil z AIK Solna do Bragy, s portugalským klubem uzavřel smlouvu na pět a půl roku. (transfermarkt.de)
24.01. Lainez chystá rozlučku s Evropou
Diego Lainez se chystá ukončit trápení v Evropě. Mexický útočník nepřesvědčil v Betisu a lepší to není ani během letošního hostování v Braze, které bude zřejmě brzy ukončeno. Ofenzivní fotbalista by měl přestoupit do domovského Tigres UANL, jednání jsou v pokročilé fázi. (mundodeportivo.com)
23.01. Ricardo Horta je na marodce Bragy
Ricardo Horta má zdravotní problémy a netrénuje s prvním týmem Bragy. Portugalský reprezentant v sobotu nenastoupil proti Paçosu Ferreira, přijít by mohl i o šlágr dalšího kola se Sportingem. (abola.pt)
20.01. Braga si pojistila Pedra Santose
Pedro Santos se bude i nadále pokoušet prosadit do prvního týmu Bragy. Dvaadvacetiletý záložník prodloužil smlouvu do roku 2025. (abola.pt)
22.12.2022 Dwomoh se do Belgie vrátí už v lednu
Pierre Dwomoh v létě odešel z Antverp na hostování do Bragy a ta si zajistila i opci na přestup za jeden milion eur, kterou neuplatní. Záložník se v Portugalsku nedokázal adaptovat a neodehrál ani minutu, do Belgie se tak vrátí o šest měsíců dříve. (abola.pt)
12.12.2022 Horníček nastoupil potřetí za první tým Bragy
Lukáš Horníček se včera dočkal letos prvního a celkově třetího startu za první tým Bragy. Dvacetiletý český brankář odchytal pohárové utkání s Ferreirou a neinkasoval, favorit doma vyhrál 2:0.
03.12.2022 Roger Fernandes v hledáčku PSV
Roger Fernandes nedostává prostor v prvním týmu Bragy a za herní praxí zřejmě zamíří jinam. Sedmnáctiletý křídelník by se mohl stěhovat do Nizozemska, zájem o něho má PSV Eindhoven. (abola.pt)
20.11.2022 Braga má vyhlédnutou posilu v Brazílii
Co nevidět se otevře v lednu přestupové okno a Braga pokukuje po případných nových posilách. Velmi ráda by posílila levý kraj obrany, a proto má v hledáčku Ramona Ramose Limu, který je aktuálně na hostování v RB Bragantinu. Jeho zaměstnavatelem je každopádně Flamengo, odkud by do Portugalska prý mohl zamířit rovněž na výjpůjčku s následnou opcí. (abola.pt)
18.11.2022 O Ruize jeví zájem Atlético Madrid
Španělský útočník Abel Ruiz by nemusel vydržet v Braze dlouho, velmi rádo by ho uvítalo ve svých řadách madridské Atlético. Portugalský celek je prý ochotný naslouchat nabídkám, neměl by ovšem slevovat ze svých nároků na méně než 20 miliónů eur. Transfer by mohl být uskutečněný již během zimního přestupového období. (abola.pt)
11.11.2022 Ricardo Horta dal stý gól kariéry
Hned několik důvodů k radosti měl včera večer Ricardo Horta. Útočník Bragy se objevil v portugalské nominaci na MS, jeho klub v pohárovém zápase porazil Moreirense a sám fotbalista navíc vstřelil stou branku kariéry. (abola.pt)