SC Braga Portugalsko - SC Braga - Zprávy

Braga zvládla vyrovnané utkání ve Vizele a zůstává na dosah čela ligy

Braga potvrdila v utkání 13. kola Ligy Portugal roli favorita a odvezla si z Vizely po výsledku 1:3 všechny body. Ve vyrovnaném utkání potrestal první chybu domácích v obraně Banza a krátce po změně stran přidal druhý gól, poté sice snížil Essende, ale závěrečný úder přidal v nastaveném čase Bruma.

Braga má ve Vizele za cíl udržet kontakt s čelem ligy

Nepřesvědčivý vstup Bragy do ligového ročníku je již minulostí a vzhledem ke ztrátám konkurentů na čele nakonec ne tak kritický, jak se původně zdálo. Arsenalistas mají od minulého kola jen tříbodovou ztrátu na druhé místo a dobrou pozici by udrželi i po utkání ve Vizele. Ta je na až na patnáctém místě a pod trenérem Villarem zatím hledá svou herní identitu.

Braga otočila vývoj s Estorilem a upevnila si čtvrté místo tabulky

Braga se ve středu představila v Lize mistrů a v domácím prostředí remizovala s německým Unionem Berlín (1:1), kvůli tomu se jí vzdálila osmifinálová účast a navíc si zkomplikovala i případný boj o play-off o osmifinále Evropské ligy. Nyní nezahájila vůbec dobře zápas 12. kola Ligy Portugal s podceňovaným Estorilem, nicméně díky zlepšenému výkonu hlavně ve druhém poločase nakonec zvítězila po výsledku 3:1.

Braga po dramatickém utkání v Lize mistrů hostí zlepšující se Estoril

Sporting Braga v letošním ročníku už od úvodních kol výrazně zaostává za prvními třemi týmy a nevyrovnanost jeho výkonů přetrvává. Toho by rád využil zlepšující se Estoril, který se v Braze představí po jejím velmi náročném zápase v Lize mistrů.

Oslabená Braga uhájila třetí příčku. Sběratel vyloučení Union na vítěznou cestu nenavedl

Braga navzdory dlouhému oslabení remizovala v pátém kole skupiny C Ligy mistrů s Unionem Berlín 1:1. Už po půlhodině hry viděl červenou kartu hříšník obranných řad Bragistů Sikou Niakaté, který byl v kalendářním roce 2023 vyloučen již popáté. Die Eisernen ještě do přestávky početní výhodu zužitkovali, čímž se přiblížili k první výhře po více než čtvrt roce. Po změně stran ovšem vyrovnal svým už pátým gólem v aktuálním ročníku soutěže Álvaro Djaló, a domácí tak udrželi lepší výchozí pozici k přezimování v evropských pohárech. Náhradní brankář domácích Lukáš Horníček utkání sledoval z lavičky náhradníků, záložník Alex Král v dresu Unionu nastoupil v 79. minutě.

Braga touží po osmifinále, Union po Evropské lize. Jak budou jejich vyhlídky vypadat po vzájemném střetnutí?

Zatímco Union už se s nadějí na postup do osmifinále rozloučil, Braga šanci na pokračování v Champions League i na jaře stále živí. Musí ovšem zvítězit v obou zbývajících duelech. Zvládne ten první proti Berlíňanům?

Braga po trefě kanonýra Álvara Djalá těsně udolala poslední Aroucu

Favorizovaná Braga po jasné porážce v Madridu se slovutným Realem (0:3) ve skupinové fázi Ligy mistrů zmobilizovala síly na ligové scéně a i přes očividný odpor Aroucy nakonec získává tři body díky těsné výhře 1:0. Domácí celek se letos trápí, a i když se za svůj nedělní výkon proti favoritovi rozhodně nemusí stydět, tak s pouhými šesti body na kontě zůstává poslední osmnáctý, za sedmnáctým Chavesem i nyní zaostává o bod.

Braga bude chtít na půdě Aroucy udržet kontakt s čelem ligy

Sporting Braga zakončí další náročný zápasový cyklus před nadcházející reprezentační pauzou v Arouce a je jasným favoritem utkání. Domácí celek je totiž jen stínem loňského týmu a krčí se na posledním místě tabulky, hosté jsou na čtvrtém místě s drobnou ztrátou na vedoucí trio.

Brankářská trojka Realu otupila nástup Bragy. "Bílý balet" vyslal na osmifinálové jeviště Díaz

Real Madrid porazil ve čtvrtém kole skupiny C Ligy mistrů před vlastními fanoušky Bragu 3:0. Vítězství se však nerýsovalo snadno, neboť na začátku utkání portugalský celek zahrával penaltu. Brankář Andrij Lunin ji ovšem chytil, a povzbudil tak své spoluhráče, kteří v 27. minutě slavili rozhodující branku po souhře Rodryga a zakončujícího Brahima Díaze. Toho dosud kouč víceméně přehlížel, tentokrát však při absenci Juda Bellinghama dostal šanci a svým premiérovým gólem v milionářské soutěži v barvách "Bílého baletu" dal razítko na postup domácích do osmifinále.

Bude Real pokračovat v krasojízdě? Bragu chce porazit i na domácí půdě

Už jen bod stačí Realu Madrid k tomu, aby si zajistil postup do jarního osmifinále Ligy mistrů. Lze přitom čekat, že daný úkol splní mužstvo z hlavního města Španělska již ve středu. Lídr skupiny C totiž na domácím hřišti přivítá portugalskou Bragu, která se jen zuby nehty drží ve hře o dvě postupové pozice.

Braga po nepovedeném prvním poločase nastřílela Portimonense šest gólů a suverénně vyhrála

V prvním poločase Jekyllem, v druhém poločase Hydem. Takto se dá popsat výkon Bragy v 10. kole Ligy Portugal proti Portimonense, které porazila 6:1. Při odchodu do kabin po poločasovém hvizdu přitom vedení drželi hosté.

Braga proti zlepšujícímu se Portimonense potřebuje zabrat

Velmi nevyrovnaná sezóna Bragy zatím vůbec nepřipomíná její loňské ligové tažení a tým Artura Jorgeho potřebuje najet na vítěznou vlnu. Po třech zápasech bez výhry má šanci doma proti Portimonense, které se v posledních týdnech zvedá.

Oslabená Braga otočila vývoj s Gil Vicente, nakonec ale bere jen bod za remízu 3:3

Braga má za sebou velmi náročný program, jelikož v úterý přivítala v Lize mistrů slovutný Real Madrid (kterému přes sympatický výkon podlehla nejtěsnějším poměrem 1:2), nyní sehrála nesmírně napínavou přestřelku v Barcelosu s místním Gil Vicente a po netradičním průběhu vybojovala nerozhodný výsledek 3:3. V tabulce portugalské ligy je tak až pátá se sedmnácti body, domácímu celku patří jedenácté místo s deseti body.

Gil Vicente hostí regionálního rivala Bragu

Gil Vicente se po nepříliš povedené úvodní fázi letošního ročníku Ligy Portugal vrací po třech týdnech k ligovému fotbalu a vůbec ho nečeká jednoduchý zápas. Hostí totiž čtvrtou Bragu, která musí po utkání Ligy mistrů přepnout zpět na domácí soutěž. Naštěstí nemusí cestovat daleko - stadióny obou klubů mezi sebou dělí pouhých dvacet kilometrů.

Real potvrdil nadvládu ve skupině. Obranou Bragy prolétlo rychlonohé duo Kanárků

Real Madrid zvítězil také v zápase třetího kola skupiny C Ligy mistrů a po výhře 2:1 na půdě Bragy nadále suverénně vládne tabulce. Královský klub nasměrovalo k úspěchu v 16. minutě duo brazilských útočníků Vinícius Júnior a Rodrygo, po jejichž spolupráci se z branky radoval druhý jmenovaný. Tříbodový zisk Los Blancos pak po změně stran zařídil Jude Bellingham, jenž se stal prvním hráčem v tomto tisíciletí, který skóroval ve třech úvodních utkáních v dresu Pusinek v milionářské soutěži.