Sevilla FC Španělsko - Sevilla FC - Zprávy

Rakitić poprvé opouští Evropu, Sevillu vymění za Al Shabab

Ivan Rakitić za měsíc a půl oslaví 36. narozeniny a tou dobou si bude užívat prvního mimoevropského angažmá. Zkušený chorvatský záložník dnes v poledne rozvázal kontrakt se Sevillou, jeho novým chlebodárcem bude saúdskoarabský Al Shabab.

Romerův raketový vlet do A-týmu odnesla i Osasuna. Kontrovat dokázal Budimir

Fotbalisté Sevilly předvedli ve 22. kole LaLigy další nevýrazný výkon a s Osasunou pouze remizovali 1:1. Světlou výjimkou jejich hry byl 23letý Isaac Romero, jenž se v A-týmu Andalusanů představil teprve popáté, avšak ve 24. minutě zaznamenal již svůj čtvrtý gól. Jeho krásná individuální akce ale plný bodový zisk nepřinesla, jelikož po změně stran srovnal elitní kanonýr hostů Ante Budimir, který se radoval už z 10. ligové branky v sezoně.

Sevilla potřebuje v utkání s Osasunou zpevnit zejména obranu

V neděli v podvečer se na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán v Seville představí Osasuna. Oba celky se po polovině sezóny nacházejí ve spodní polovině tabulky, zatímco tým z Navarry se ale dívá spíše vzhůru a může živit naději na zopakování loňského úspěchu v podobě postupu mezi evropskou elitu, "Los Nervionenses” musí rozhodně primárně řešit záchranářské povinnosti. Vždyť je od sestupu dělí už pouhý bod a čtyři poslední utkání navíc prohráli.

Pád Griezmanna předznamenal osud Sevilly. Převahu Atlétika přetavil v gól Depay

Atlético Madrid se stalo posledním postupujícím do semifinále Copa del Rey, když porazilo Sevillu těsným výsledkem 1:0. Los Indios se mohli dostat do vedení už v 26. minutě, ovšem Antoine Griezmann zahrávající pokutový kop při zakončení uklouzl a přestřelil. Francouzovo zaváhání napravil až necelou čtvrthodinu před koncem Memphis Depay. Madridský celek se do takto pokročilé fáze domácího poháru probojoval po sedmi letech.

Girona díky bleskovému hattricku Dovbyka zareagovala na obrat Realu

Hráči Girony si ve 21. kole LaLigy spravili chuť po nečekané remíze na hřišti poslední Almeríe a podobně tápající Sevillu před zraky svých fanoušků zdolali 5:1. Hrdinou domácího celku se stal ukrajinský forvard Arťom Dovbyk, jenž třemi góly v rozpětí šesti minut zvrátil nepříznivý stav duelu a kromě zabezpečení důležitých bodů dorovnal v tabulce střelců Juda Bellinghama z Realu Madrid. Blanquivermells navíc svého soka z hlavního města, který v odpoledním zápase rovněž obracel skóre, pro tuto chvíli opět přeskočili v tabulce.

Girona hostí Sevillu

Reagovat na výsledek Realu Madrid bude ve večerním utkání vedoucí Girona. Katalánský celek má k dispozici o jeden bod víc, avšak Real má zase o jeden odehraný zápas méně. Girona narazí na Sevillu, které se vůbec nedaří a v tuto chvíli dokonce hazarduje se svojí účastí v nejvyšší soutěži.

Smazané manko přišlo vniveč, Sevillu opět odrovnalo dobře známé střelecké duo

Alavés zvítězil v bláznivém zápase 20. kola LaLigy na hřišti Sevilly 3:2. Hosté měli skvělý první poločas, ve kterém se dostali do dvoubrankového vedení a vypadalo to, že jejich cesta za ukončením pětizápasové série bez ligové výhry bude pohodlná. Rojiblancos se ovšem po změně stran nevzdali a nepříjemné manko stáhli. V 90. minutě se ale hrdinou hostů nakonec stal Rubén Duarte, jenž se stejně jako autor druhé trefy Kike García prosadil proti Seville i v prvním vzájemném střetnutí ročníku. Andalusané se tak museli na domácí půdě smířit již s třetí porážkou po sobě a po dokončení celého kola jim hrozí pád do sestupové zóny.

Sevilla se v pátek pokusí vyšplhat tabulkou přes Alavés

Sevilla má za sebou náročný rok 2023 a v tom novém se pokusí uspět co nejvíc. Začala sice špatně, když minule padla s Athleticem, jenže Deportivo Alavés je papírově snazší soupeř. Domácí navíc mají obrovskou chuť vyhrát, protože právě Depor je jejich tabulkovým sousedem.

Sevilla se novému prezidentovi nepředvedla. Paredes se cítil v Andalusii jako v ráji

Sevilla podlehla v zápase 19. kola LaLigy na vlastním stadionu Athletic Clubu 0:2, a doma tak naplno nebodovala pošesté v řadě. K prodloužení nelichotivé série došlo po turbulentním závěru minulého kalendářního roku, kdy nastala změna na pozici prezidenta klubu. Skóre otevřel po půlhodině hry krásnou hlavičkou Mikel Vesga a v 76. minutě zpečetil výhru hostů Aitor Paredes. Obránce vychovaný akademií Basků vsítil svůj vůbec první gól za A-tým, čímž pomohl Los Leones k posunu na průběžnou třetí příčku tabulky.

Trenér Sanchez Flores poprvé před domácím publikem. Otestuje ho Athletic

Sevilla se s novým koučem Quiquem Sánchezem Floresem poprvé představí na domácí půdě. Nečeká ji ale nic snadného, protože do Sevilly se podívá Athletic. A baskický klub má pohárové ambice podepřené mnohem lepšími výsledky, aktuálně dokonce dotírá na příčky znamenající Ligu mistrů.

Llorente potřeboval k aklimatizaci na hřišti jen minutu. Sevilla se v Madridu na reakci nezmohla

Dohrávka čtvrtého kola španělské LaLigy dopadla lépe pro domácí Atlético Madrid, které si poradilo se Sevillou 1:0. Jedinou branku vsítil hned po změně stran střídající Marcos Llorente, když po šťastném odrazu míče od skluzujícího Sergia Ramose obdržel krásný vánoční dárek v podobě luxusní střelecké pozice. Ofenzivu klubu z Andalusie naopak zápas v optimální formě nezastihl, Jan Oblak byl totiž přinucen k pouhým dvěma snadným zákrokům, přestože hosté hráli více než 20minutovou přesilovku.

Atlético chce zakončit rok výhrou, Sevilla má novou motivaci

LaLiga už téměř definitivně uzavřela svůj kalendář pro tento rok, ale přeci jen se ještě dočkáme jednoho utkání. Dodatečné utkání 4. kola ze září totiž čeká na Atlético Madrid a Sevillu. Kdo bude favoritem, o tom asi není nutné příliš dlouho spekulovat.

Terapie novým trenérem tentokrát zabrala, Sevilla koncertem v Granadě protrhla černou sérii

Hráči Sevilly zvítězili v 18. kole LaLigy v duelu trápících se mužstev nad Granadou 3:0 a na ligové scéně si připsali tři body poprvé od konce září. Sérii 10 zápasu bez výhry protrhli Rojiblancos už v první půli, kdy se nejdříve se štěstím trefil Adriá Pedrosa a po něm ve 32. minutě dalekonosnou střelou rozradostnil sektor hostů Lucas Ocampos. Zisk tří bodů obohatil ve druhé půli svou první ligovou brankou po návratu do klubu i kapitán Sergio Ramos. Úspěšný debut si na lavičce připsal Quique Sánchez Flores, již třetí trenér Los Hispalenses v sezoně, přičemž jeho jmenování oznámila Sevilla teprve den před střetnutím celků z Andalusie.

Sevilla jmenovala nového trenéra, vybrala Sáncheze Florese

Quique Sánchez Flores se po osmi měsících vrací do práce, stal se trenérem Sevilly. Osmapadesátiletý kouč, jenž nahradil Diega Alonsa, podepsal smlouvu do roku 2025...

Granada hostí Sevillu v souboji dvou trápících se mužstev

Sevilla začíná svůj život bez trenéra Diega Alonsa proti papírově slabšímu soupeři, i když to v případě tradičního účastníka Evropské ligy poslední dobou nic neznamená. Málokdo je na tom ale tak špatně jako domácí Granada.