UD Almería Španělsko - UD Almería - Zprávy

Real chce proti Almeríe dokázat, že fiasko s Gironou byla jen omyl

Real Madrid naposledy šokoval, když v týdnu nedokázal porazit Gironu a dostal od ní dokonce čtyři branky. Z tohoto traumatu se Bílý balet pokusí vzpamatovat co nejdřív, ideálně už v duelu s Almeríou. Ta bude hodně kousat, protože ji od pásma sestupu dělí jen tři body.

Záchranářský souboj opanovala Almería

Almería dokázala poprvé v letošní sezóně zvítězit na hřišti soupeře, podařilo se jí to proti Getafe. Dokázala se tak vyšvihnout na patnácté místo. Skóre utkání otevřel Suárez, v nastaveném čase prvního poločasu byl pak vyloučen domácí Djene. Luis Suárez pak v druhé půli přidal svou druhou trefu a protože v jednasedmdesáté minutě už pouze snížil Mayoral, dokázala Almería uzmout veledůležité tři body.

Almería musí proti Getafe vylepšit žalostnou venkovní formu

Getafe má ve středu navečer obrovskou šanci dostat se dál od pásma sestupu, protože v příslovečném šestibodovém utkání se na jeho půdu dostaví Almería. A ta má na osmnáctém místě jen o bod míň než madridský celek.

Athletic vyhrál v Almeríi 2:1

Athletic Club veze z Almeríe všechny body a zároveň po třetí výhře v řadě zůstává v kontaktu s evropskými poháry i Ligou mistrů. Baskové vstřelili rychlý gól a ve druhém poločase navýšili vedení. Almería stihla v nastavení jen korigovat, ale na body nedosáhla.

Almería čeká nepříjemno návštěvu z Bilbaa

Almería si moc dobře pamatuje, co se stalo, když se naposledy utkala s Athleticem, a jak tohle utkání bolelo. V sobotu odpoledne má šanci baskickému klubu drtivou porážku vrátit. Potíž je, že ona sama se dobrou formou rozhodně nepyšní.

Atlético pokračuje v krasojízdě, tentokrát to odnesla Almería

Ani čtrnáctý zápas v řadě ve španělské nejvyšší soutěži tým Diega Simeoneho neprohrál. Na Wanda Metropolitano si dokázal poradit se sestupem ohroženou Almerií v poměru 2:1. Všechny góly padly v první půli, Atlético otevřelo skóre díky trefě Griezmanna, vlastní gól si ale vstřelil Giménez. Takže se o slovo musel znovu přihlásit francouzský ostrostřelec, a stanovit tak konečné skóre utkání.

Dokáže Atlético přidat šestou výhru v řadě, nebo madridské překvapí Almería?

Diego Simeone může být nadmíru spokojen. Jeho svěřenci v posledních týdnech válcují soupeře a na svého městského rivala Real se dotáhli už na rozdíl pouhých dvou bodů. Jejich forma je, co do počtu bodů za posledních deset zápasů, vůbec nejlepší ze všech týmů top pěti evropských lig. Dokáží skvělou fazónu potvrdit i proti Almeríi?

Valencia odjela s prázdnou i z Almeríe

Valencia si připsala další porážku, tentokrát na hřišti Almeríe. Ta ukořistila první výhru po čtyřech zápasech a vyhoupla se ze sestupové zóny na šestnáctou pozici. O tři body se zasloužili zejména skórující Melero a Babić, za hosty sice snížil o chvíli později Castillejo, vyrovnání se už ale nekonalo.

Do Almeríe zavítá Valencia

Další z klíčových duelů o záchranu mají před sebou týmy Almeríe a Valecie, které se v rámci nedělního střetnutí utkají na Power Horse Stadium v Andalusii. A půjde o hodně. Oba celky mají na svém kontě po sedmadvaceti odehraných zápasech totožný počet dvaceti sedmi bodů, jen o skóre je tak na tom líp Valencia, která aktuálně drží sedmnáctou a nesestupovou pozici, naopak domácí jsou devatenáctí.

Zápas mezi Celtou a Almerií skončil remízou 2:2

21:8, taková byla statistika střel na konci zápasu mezi domácí Celtou Vigo a Almerií, konečná podoba skóre byla nakonec dva ku dvěma. Všechny branky navíc padly v prvním poločase, hosté šli dvakrát do vedení po trefách Babiće a Puigmala, za Los Celestes dokázal kontrovat nejdříve Haris Seferović a těsně před pauzou nádhernou ranou také Carles Pérez. Almería si tak z Viga odvezla cenný bod.

Předposlední Almería doufá v opakování barcelonského zázraku proti Celtě

Celta zakončila program před reprezentační pauzou naprosto skvěle a připsala si dvě výhry po sobě. O pomyslný hattrick bude soutěžit na domácí půdě stadionu Balaídos, kam se v neděli krátce po obědě chystá Almería.

Almería se rozešla s Cádizem smírně, vyrovnání padlo v nastavení

Remízou 1:1 skončilo utkání mezi Almerií a Cádizem, ovšem spokojenější s bodem budou domácí. Žlutá ponorka totiž dlouho vedla, od 50. minuty jí poslal do vedení Roger Martí, ale v sedmé minutě nastavení spasil Almeríu Gonzalo Melero.

Almería cítí šanci na postup výš, Cádiz je proti

Sobotní program 26. kola LaLigy začne na půdě Almeríe, která na Estadio de los Juegos Mediterráneos přivítá Cádiz. A bude to hodně dramatická bitva s možným rozhodujícím výsledkem, protože oba kluby bojující o přežití dělí jen dva body!

Andaluský záchranářský souboj vyzněl lépe pro Sevillu, tři body zařídil Lamela

V utkání tabulkových sousedů, kteří bojují o záchranu, byla po obratu úspěšnější favorizovaná Sevilla, která porazila Almeríi 2:1. Dokázala si poradit s nepříznivým stavem, který zařídil ve druhé minutě Akieme a otočit utkání na svou stranu trefami Ocampose a Lamely.

Klání tabulkových sousedů, o záchranu bojuje Sevilla s Almerií

Sevilla se pokusí v nedělním zápase pětadvacátého kola navázat na dobrý výkon ze čtvrtečního utkání osmifinále Evropské ligy, kde se jí podařilo zdolat Fenerbahce Istanbul. Ve velmi důležitém záchranářském souboji se jí do cesty postaví Almería, ta je v tabulce osmnáctá, tedy jen o pozici níže než její soupeř a ráda by zopakovala výkon, díky kterému před čtrnácti dny porazila poprvé v historii Barcelonu.