Hapoel Beer-Sheva bojuje o účast v hlavní fázi Evropské ligy a v odvetě třetího předkola proti APOELu Nikósie mu už nebude k dispozici Tomáš Pekhart. Český útočník izraelský celek opustil a zamířil do druhé španělské ligy, nově bude hájit barvy Las Palmas...

Las Palmas potvrdilo jmenování Jiméneze

Manolo Jiménez se stal oficiálně novým trenérem Las Palmas. To se chce po sestupu okamžitě vrátit mezi španělskou elitu, načež zkušený lodivod dostal roční smlouvu s opcí...

UD Las Palmas - Girona FC 1:2

Jestli ve Španělsku někdo lituje, že letošní ročník La Ligy je již u konce, je jím Cristhian Stuani. Uruguayský forvard se sice může těšit na blížící se mistrovství světa, ale v klubových barvách Girony letos prožil střeleckou sezonu snů, kterou v posledním kole korunoval dvěma góly, a právě díky nim katalánský celek zvítězil v Las Palmas 2:1.

Preview: UD Las Palmas - Girona FC

Las Palmas má za sebou hodně smolnou sezonu a v té nadcházející budou jeho fanoušci chodit na fotbal ve druhé lize. Vše navíc může ještě zhoršit Girona, která v případě výhry a případného překvapení v Málaze odešle Las Palmas až na poslední místo tabulky.

SD Eibar - UD Las Palmas 1:0

K tomu, aby Eibar nakonec skončil v první desítce, nakročil v předposledním kole tou správnou nohou. A před vlastními fanoušky nejtěsnějším možným způsobem skolil již sestupující Las Palmas. To naopak bojuje o to, aby ještě na konci sezóny nebylo na samotném dně tabulky, jenže na brzkou trefu Charlese nedokázalo vůbec zareagovat.

Preview: SD Eibar - UD Las Palmas

Na Las Palmas se v poslední době valí jedna pohroma za druhou a již nyní je jisté, že si celek z Kanárských ostrovů zahraje jen druhou nejvyšší ligu. Las Palmas by moc rádo dohrálo ligový ročník se vztyčenou hlavou, ale proti domácímu Eibaru to bude hodně těžké.

UD Las Palmas - Getafe CF 0:1

V souboji Las Palmas s Getafe padla jediná branka, o kterou se zasloužil dvě minuty před koncem Ángel Rodríguez. Předposlední tým LaLigy měl sice drtivou územní převahu, ale bez vstřelené branky mu to bylo k ničemu. Dvakrát se za Guaítou ozvala branková konstrukce.

Preview: UD Las Palmas - Getafe CF

Nedělní podvečer bude ve Španělsku patřit duelu domácího Las Palmas s Getafe. Zatímco domácí celek už je mimo hru a zachránit se nemůže za žádných okolností, hosté mají o co hrát. Rádi by se totiž kvalifikovali do Evropy.

Espanyol Barcelona - UD Las Palmas 1:1

Fotbalisté Espanyolu si na definitivní záchranu ještě musí počkat. Katalánci totiž předposlední Las Palmas obrali jen o bod. Již jistý sestupující se dostal v prvním poločase do vedení zásluhou proměněné penalty Calleriho, ale konečné slovo měl Gerard Moreno.

Preview: Espanyol Barcelona - UD Las Palmas

Espanyol Barcelona se zatím pomalu sune k záchraně a snaží se co možná nejvíc vylepšit pokaženou sezonu. Vedení katalánského celku se rozhodlo pro zajímavý a možná nečekaný tah před koncem sezony, ale zatím mu vychází. Proti domácím se postaví Las Palmas, které už se zachránit nemůže.

UD Las Palmas - Deportivo Alavés 0:4

Loučení s prvoligovou příslušností proběhlo v Las Palmas hrubě nevyvedeným způsobem. Ostrované totiž na vlastním stadionu podlehli Deportivu Alavés 0:4, a tak zatímco baskický celek mohl oslavovat definitivní jistotu setrvání v La Lize, domácí před poloprázdnými tribunami neslavně stvrdili svůj sestup o patro níže.

Real Betis - UD Las Palmas 1:0

Páté místo si pojistil Betis, který se proti Las Palmas dlouho trápil a užuž to vypadalo, že doma ztratí body, když v tom ve čtvrté minutě nastavení rozhodl Firpo. To už hráli Kanárci bez Míchela, který čtyři minuty před koncem uviděl druhou žlutou kartu.

Preview: UD Las Palmas - Deportivo Alavés

V neděli v podvečer se na stadionu Gran Canaria pokusí domácí Las Palmas ještě odvrátit svou porážku a sestup do druhé ligy. Na současné 19. příčce se mu ale dobře nežije a nyní jej přijede vyzkoušet taktéž ohrožené mužstvo z Alavésu.

Preview: Real Betis - UD Las Palmas

Už jen v rovině teoretické se pohybuje záchrana Las Palmas. Ve zbývajících šesti kolech potřebuje dohnat markantní desetibodovou ztrátu na sedmnácté Levante, a to bude pro něj zajisté hodně složitý úkol. Teď se navíc představí na půdě Betisu, který má aktuálně jednu z nejlepších forem v LaLize a který útočí na účast v evropských pohárech.

UD Las Palmas - Real Sociedad 0:1

Real Sociedad pod novým trenérským vedením nadále stoupá tabulkou. Ani v třetím zápase tým Imanola Alguacila neinkasoval a takřka po celých devadesát minut na půdě Las Palmas plně dominoval, díky čemuž si zaslouženě odváží tři body za výhru 1:0. Konečné skóre mohlo být mnohem jednoznačnější nebýt kombinace bídné koncovky a kvalitních zákroků domácího brankáře Leandra Chichizoly, jenž jako jediný z utrápeného ostrovního týmu nabídl výkon prvoligových parametrů.