Dynamo Kyjev Ukrajina - Dynamo Kyjev - Zprávy

Dynamo Kyjev - Rapid Vídeň 3:1

Dynamo Kyjev ustálo krátkodobý šok a zajistilo si pohodlnou výhrou 3:1 nad Rapidem Vídeň místo v jarní vyřazovací fázi Evropské ligy. Po šesti minutách totiž skóroval hostující Boyd a ukrajinský celek v tu chvíli virtuálně ztrácel postup z rukou, ovšem ještě do poločasu skóre otočil a po změně stran i přidal pojistku.

Preview: Dynamo Kyjev - Rapid Vídeň

Domácí Dynamo Kyjev čeká ve čtvrtek večer klíčový souboj s Rapidem Vídeň. Oba celky se za dlouhou existenci evropských pohárů velmi dobře znají, přesto to bude utkání velmi emotivní a motivované. Matematika je jasná - Dynamu stačí bod, Rapidu nikoli.

KRC Genk - Dynamo Kyjev 3:1

Je hotovo - Genk si domácí výhrou nad Dynamem Kyjev zajistil kvalifikaci do vyřazovacích bojů Evropské ligy. Góly Jelleho Vossena, Bennarda Kumordziho a Benjamina De Ceulaera pomohly obrátit výsledek po úvodní trefě Andrije Jarmolenka.

Preview: KRC Genk - Dynamo Kyjev

Fotbalisté Genku vstoupili do Evropské ligy náramně, po dvou vítězstvích se ocitli na čele tabulky, kde jsou mimochodem doteď. Jenže z dvojutkání s Rapidem získali jen dvě remízy, a tak se stále musí bát o postup do jarních bojů. Ve svém posledním domácím utkání přivítají Dynamo Kyjev, jehož forma má stoupající tendenci.

FC Thun - Dynamo Kyjev 0:2

Po zbabraných úvodních dvou kolech se favorit skupiny Dynamo Kyjev díky druhému vítězství nad Thunem notně přiblížil postupu do další fáze Evropské ligy. Stejně jako v Kyjevu nedokázalo švýcarské mužstvo vstřelit svému soupeři branku a dokonce je nyní horší o skóre než třetí Rapid Vídeň.

Preview: FC Thun - Dynamo Kyjev

Dynamu Kyjev se po zpackaném začátku sezóny blýská na lepší časy. V lize sice naposledy nečekaně podlehlo Luhansku, ale v tabulce už to není tak špatné, v Evropské lize po poslední výhře nad Thunem drží druhou postupovou příčku. Aby domácí neprohráli stejně jako v minulém kole, musí si dát především pozor na Andrije Jarmolenka.

Dynamo Kyjev - FC Thun 3:0

Fotbalisté Dynama Kyjev poprvé v základní skupině předvedli velmi dobrý výkon od začátku až do konce a na konto si připsali své první tři body ve skupině. Díky tomu se v tabulce posunuli na druhé místo se čtyřmi body právě před švýcarský Thun a oživili své šance na postup mezi 32 nejlepších celků. Švýcarský výběr naopak po úvodní výhře nad Rapidem zaznamenal svou druhou prohru v řadě za sebou, vše je ale přesně v polovině otevřené.

Preview: Dynamo Kyjev - FC Thun

Překvapivě je ukrajinský gigant Dynamo Kyjev v základní skupině Evropské ligy stále bez vítězství. Nic na tom nezměnil ani poslední zápas ve Vídni, kde hosté přišli o dvougólové vedení s Rapidem až ve čtvrté minutě nastavení. Proti Thunu doma nebere nic jiného než tři body, soupeř však na dálku vzkazuje, že si nenechá nic líbit.

Rapid Vídeň - Dynamo Kyjev 2:2

Až v samém závěru utkání ztratilo ukrajinské Dynamo tři body, které už pomalu a jistě vezlo do Kyjeva. Rapid Vídeň zabral v poslední možný moment a díky zásahu Christophera Trimmela vymazal dvougólový náskok soupeře z poločasu. Pro oba týmy znamenala remíza 2:2 vůbec první body v Evropské lize.

Preview: Rapid Vídeň - Dynamo Kyjev

S naprosto totožnou porážkou 0:1 z prvního kola Evropské ligy budou vstupovat do vzájemného zápasu Rapid Vídeň a Dynamo Kyjev. Především hostující mužstvo je ve velkém srabu, nedaří se mu v lize a úvodní klání proti Genku to jenom potvrdilo. Židle se přitom pomalu a jistě podlamuje i pod koučem Olegem Blochinem.

Dynamo Kyjev - KRC Genk 0:1

Dynamo Kyjev si v Evropské lize nespravilo chuť z nepovedené domácí scény a po nejtěsnější možné porážce od Genku dál padá do výsledkové mizérie. Na Ukrajině se hrál celkem pohledný a útočný fotbal, který rozhodl svou trefou ze druhého poločasu Francouz Julien Gorius. Domácí nakonec následný tlak ve vyrovnání nepřetavili.

Preview: Dynamo Kyjev - KRC Genk

V úvodním kole skupiny G zavítá belgický Genk na půdu Dynama Kyjev, a půjde o jeho vůbec první výlet na ukrajinskou půdu v klubové historii. Dynamo bude v zápase hraném po deváté večerní hodině favoritem, ale už jen pohled na loňské výsledky belgického celku svědčí o tom, že lehké to mít nebude.