2 : 2
(2:1)

Radost hráčů Slovanu Bratislava (© AFP)

Slovan si z Bazileja vezie remízu a dva strelené góly

V prvom zápase osemfinále Európskej konferenčnej ligy uhral ŠK Slovan Bratislava na pôde švajčiarskeho Bazileja priaznivú remízu 2:2 (1:2). Belasí dvakrát prehrávali, no dokázali vydolovať bod.

Bazilej si v úvode duelu vytváral jednu príležitosť za druhou, až to belasá obrana napokon neuniesla. V šiestej minúte Ndoye vystrelil kúsok za hranicou pokutového územia. Chovan jeho pokus vyrazil pred seba a Amdouni nemal problém zblízka doraziť loptu do siete - 1:0.

V 17. minúte Weiss jemným oblúčikom prehodil brániacich hráčov a dostal loptu k Jurijovi Medveděvovi, ktorý na rozdiel od viacerých ďalších Slovanistov nestál v ofsajde. Ramenom si spracoval loptu a druhým dotykom napálil loptu k vzdialenejšej pravej žrdi. Slovan vyrovnal na 1:1.

Do hry sa však vzápätí dostal VAR a na jeho verdikt sa čakalo asi päť minút. Výsledok potešil hosťujúci celok. V 40. minúte De Marco odvrátil strelu Kadeho, no tá sa k nemu vrátila. Kade ju potiahol do 16-ky a cez brániacich hráčov Slovana prihral pred prázdnu bránu Zeqirimu, ktorý trafil priestor medzi Chovanovými nohami - 2:1.

V 44. minúte Kucka vydarenou ranou ohrozil bazilejskú bránu, no Hitz vyrazil. V nadstavenom čase obdržal žlté napomenutie Vladimír Weiss. V piatej nadstavenej minúte centroval Čakvetadze. De Marco predĺžil Abubakarimu, ktorý zakončil málo razantne a Hitz tak chytil čistý gól.

V 62. minúte videl žltú kartu Filip Lichý. V 70. minúte zvýšená aktivita Slovana priniesla ovocie. Belasým vyšla spolupráca Weissa s Abubakarim. Prvý menovaný odcentroval z ľavého rohu šestnástky medzi dvoch brániacich hráčov, Malik Abubakari sa zavesil do vzduchu a hlavičkou k vzdialenejšej žrdi vyrovnal na 2:2.

V 73. minúte dostal žltú kartu Guram Kašia. V 77. minúte tréner Weiss trojnásobne striedal. Z ihriska odišiel Čakvetadze a nahradil ho Tigran Barseghjan. Vlada Weissa vystriedal Andre Green a Čavrića Uche Henry Agbo. V 86. minúte Lovat kolmou prihrávkou našiel Greena, ktorý z ľavej strany odcentroval pred bránu. Úplne voľný Barseghjan hlavičkoval vedľa priestoru troch žrdí.

V 90. minúte zachránila Slovan od pohromy ľavá žrď. Novoa odcentroval z pravej strany a hlavou vystrašil hostí Amdouni. Po piatich nadstavených minútach duel skončil. FC Bazilej remizoval s ŠK Slovan Bratislava 2:2, čo je pre hosťujúci slovenský tím pred odvetou pekný výsledok. Druhý zápas osemfinále Európskej konferenčnej ligy odohrajú mužstvá o týždeň vo štvrtok 16. marca o 18:45 v Bratislave na Tehelnom poli.

Autor: Dušan Guman / sport.sk