3 : 3
(1:1)

Juraj Kucka (© AFP)

Slovan mal s Bazilejom výborný nábeh na výhru, no vedenie neudržal

ŠK Slovan Bratislava vo štvrtom kole skupinovej časti Európskej konferenčnej ligy výborne otočil nepriaznivé skóre proti Bazileju, aby so švajčiarskym tímom napokon na Tehelnom poli iba remizoval 3:3 (1:1).

Vo ôsmej minúte sa na hrote ocitol Čavrič. Dostal prihrávku od Lovata, a z veľkého uhla trafil Salviho. V 26. minúte po zákroku Abenu na Finka odpískal hlavný rozhodca jedenástku proti Slovanu. Males oklamal Chovana, keď ho poslal na ľavú stranu, zatiaľ čo zakončil do stredu brány. Bazilej sa ujal vedenia 1:0. V 33. minúte lopta prešla cez Kankavu a Chovan musel vyraziť prudkú strelu Finka. V 43. minúte Čakvetadzeho technická strela mierila k vzdialenejšej žrdi, ale Salvi ju dokázal vyraziť na rohový kop. V nadstavenom čase prvého dejstva Čakvetadze preniesol hru oblúčikom na Kucku. Ten sa najprv pošmykol, no pokračoval ďalej do šestnástky, kde ho Millar fauloval a pokutový kop zahrával tentoraz Slovan. Vlado Weiss mladší loptu z bieleho bodu napálil do stredu brány. Salvi sa jej jednou rukou dotkol, no tá bola prudká a skončila v sieti - 1:1.

V 49. minúte centroval od rohovej zastávky Čakvetadze. Kucka si našiel priestor na prednej žrdi, vyskočil a na jeho hlavičku k pravej žrdi Salvi nedočiahol. Slovan tak otočil skóre a viedol 2:1. V 50. minúte Kašia zvládol dôležitý súboj v šestnástke proti Ndoyemu. V 53. minúte sa Slovan na dve prihrávky dostal do zakončenia. Pauschek prihral Barseghjanovi, ktorý hneď dával na hrot Čavričovi. Jeho rýchlosť na obranu hostí platila, Čavrič dokázal prehodiť aj brankára Salviho, ktorý vyštartoval proti nemu - 3:1. V 56. minúte strieľal spoza šestnástky Millar. Švajčiarov pokus bol ešte tečovaný. Chovan sa nenechal pomýliť a pohotovo loptu vyrazil. V 61. minúte priamy kop zahral Frei. Zakrútil ho do ľavého horného rohu, no Chovan tam bol v pravý čas. V 65. minúte bol Diouf na trávniku iba pár sekúnd a hneď sa zapojil do útočnej akcie. Dostal prihrávku do šestnástky od taktiež čerstvého Amdouniho, kde najprv neprestrelil Kašiu, no na druhý pokus hlavou zasunul loptu do siete - 3:2.

V 72. minúte skóroval ďalší striedajúci švajčiarsky hráč. Diouf dostal prihrávku na pravú stranu. Prihral pred bránu, kam si nabehol Zeqiri a pred Chovanom loptu nohou usmernil do cieľa - 3:3. Po troch nadstavených minútach hlavný arbiter zápas ukončil. ŠK Slovan Bratislava môže iba ľutovať, že v druhom polčase neudržal veľmi sľubný dvojgólový náskok a s FC Bazilej iba remizoval 3:3. Belasí ostávajú na treťom mieste tabuľky, dva body za vedúcim Bazilejom i druhým Pjunikom Jerevan. Ich situácia je však v týchto chvíľach oveľa nádejnejšia ako po prvých dvoch dueloch.

Autor: Dušan Guman / sport.sk