13.07.2023 19:30 CET
2 : 1
(2:1)

Dunajská Streda pôjde do odvety s Gruzíncami s jednogólovým náskokom

FC DAC 1904 Dunajská Streda zdolal v prvom predkole Európskej konferenčnej ligy gruzínsky celok FC Dila Gori 2:1, keď sa o všetkom rozhodlo už v prvom polčase.

V 33. minúte zahodil príležitosť Nikola Krstović. Jeho zakončenie z voleja zneškodnil pozorný gólman Kučerenko. Odrazenú loptu prebral Zsolt Kalmár a odcentroval pred bránku. Tu sa stal najvyšším vo vzduchu Matej Trusa a DAC viedol 1:0.

V 36. minúte išla domáca Dunajská Streda na veľkú radosť svojich priaznivcov už do dvojgólového náskoku. Ramadan nedal Kučerenkovi najmenšiu šancu prudkým technickým obstrelom z ľavej strany. Spytovať svedomie si po druhýkrát v prebiehajúcom zápase mohla gruzínska obrana - 2:0.

Gólovú asistenciu si pripísal Miroslav Káčer. Dve minúty pred prestávkou sa súperovi celku zo Žitného ostrova podarilo streliť kontaktný gól a znížiť na rozdiel jediného gólu. Z ostrého uhla to skúsil Kovtalyuk a lopta napriek zákroku Samuela Petráša skončila za čiarou - 2:1. Rovnakým skóre uzavreli tímy prvý polčas.

V 78. minúte veľkú príležitosť navýšiť náskok DAC-u premárnil striedajúci Gavrić, keď z voleja trafil brániaceho protihráča. V nadstavenom čase veľkú chybu hosťujúcej defenzívy mohol potrestať Gavrić, po prihrávke Krstovića mu ale loptu v poslednej chvíli súper odkopol. V siedmej nadstavenej minúte sa pekne uvoľnil Gale a spoza brániaceho hráča vystrelil. Efektný a pre Dunajskú Stredu predovšetkým efektívny zákrok vytiahol Samuel Petráš.

DAC Dunajská Streda zdolal v prvom dueli úvodného predkola Konferenčnej ligy Dila Gori 2:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu